środa, 29 grudnia 2021

"„Sparaliżowana” sonda do skandalu hakerskiego Pegasusa wybuchła !!!!!!!!!!"

 Polska opozycja zarzuca prokuratorom brak zbadania „największego i najgłębszego kryzysu demokracji” od dziesięcioleci

‘Paralyzed’ probe into Pegasus hacking scandal blasted
Polski polityk oskarżył prokuratorów o odmowę rozpatrzenia jego skargi w związku z domniemanym włamaniem do jego telefonu, które miało dotyczyć oprogramowania Pegasus stworzonego przez izraelską grupę NSO.

Złożona we wrześniu skarga od miesięcy przechodziła między prokuraturami w całym kraju jak „gorący kartofel”, ale jeszcze nie przyniosła rezultatu, powiedział we wtorek dla agencji Reuters polski centrysta senator Krzysztof Brejza.

„Prokuratura nic nie robi, jest sparaliżowana” – powiedział Brejza. „Prokuratura gra na czas – nie chcą wszcząć śledztwa ani odmówić wszczęcia śledztwa, po prostu traktują to jak gorącego kartofla, który najlepiej wrzucić gdzie indziej”.

Nowy skandal hakerski, powiązany ze znanym oprogramowaniem szpiegującym Pegasus opracowanym przez izraelską grupę NSO, wybuchł w Polsce w zeszłym tygodniu po wybuchowym raporcie agencji Associated Press. Powołując się na ustalenia Citizen Lab, kanadyjskiej organizacji non-profit zajmującej się nadzorem internetu, agencja poinformowała, że ​​co najmniej trzy osoby z polskiej opozycji zostały zaatakowane w masowej kampanii hakerskiej.

Uważa się, że telefon Brejzy został naruszony co najmniej 33 razy w okresie poprzedzającym wybory parlamentarne w 2019 r., które ledwo wygrała rządząca prawicowa Partia Prawa i Sprawiedliwości. Szkodliwe teksty uzyskane z telefonu polityków wyciekły do ​​krajowych mediów i zostały szeroko nagłośnione. Pozostałe dwie ofiary rzekomego włamania to Ewa Wrzosek – prokuratorka sprzeciwiająca się reformom sądownictwa, które wciągnęły Warszawę w zaciekłą awanturę z UE – oraz Roman Giertych, prawnik, który wielokrotnie reprezentował głośną partię Brejzy, Platformę Obywatelską. sprawy.

W odpowiedzi na raport Brejza stwierdził, że przeciek był wyjątkowo szkodliwy dla kampanii partii, co oznacza, że ​​mógł ją kosztować wyścig. Senator był wówczas szefem sztabu wyborczego partii.

„Ta operacja zrujnowała pracę personelu i zdestabilizowała moją kampanię” – powiedział. „Nie wiem, ile głosów odebrała mi i całej koalicji”.

Brak komentarzy:

"„Strategia szaleńca”: sekret polityki zagranicznej Trumpa Dlaczego ruch 47. prezydenta na Grenlandii może zmienić porządek świata"

Autor: Vitaly Riumshin, analityk polityczny Gazeta.ru Prezydent-elekt USA Donald Trump bierze udział w prywatnym przyjęciu i pokazie fajerwe...