piątek, 6 maja 2022

Rosja: "NATO nie traktuje poważnie zagrożenia nuklearnego"

 AUTOR: TYLER DURDEN

PIĄTEK, MAJ 06, 2022 - 13:30

Autor: Dave DeCamp via AntiWar.com,

Ambasador Rosji w USA powiedział w czwartek, że przywódcy NATO nie traktują groźby wojny nuklearnej wystarczająco poważnie.

"Obecne pokolenie polityków NATO wyraźnie nie traktuje poważnie zagrożenia nuklearnego" - powiedział "Newsweekowi" ambasador Anatolij Antonow. Chociaż powszechnie uważa się, że bezpośrednia wojna między NATO a Rosją szybko przekształciłaby się w nuklearną, niebezpieczeństwo nie wydaje się być brane pod uwagę w zachodnim podejściu do wojny na Ukrainie.

Odkąd Rosja zaatakowała Ukrainę 24 lutego, USA i ich sojusznicy z NATO wlewają broń do kraju i otwarcie dzielą się z Ukraińcami informacjami wywiadowczymi, które są wykorzystywane do zabijania rosyjskich żołnierzy. Oprócz silnego wsparcia dla Ukrainy, USA i wiele innych krajów NATO porzuciło dyplomację z Moskwą.

Kampania zachodnia wyraźnie grozi wywołaniem bezpośredniej wojny z Moskwą, co skłania rosyjskich urzędników do ostrzegania przed niebezpieczeństwem wojny nuklearnej. Ale USA potępiły rosyjskie ostrzeżenie jako potrząsanie szabelką i nadal eskalują swoje poparcie dla Kijowa. Antonow skrytykował to, co nazwał "lawiną rażącego przeinaczania oświadczeń rosyjskich urzędników na temat polityki nuklearnej naszego kraju".

Antonow powtórzył stanowisko Rosji w sprawie potencjalnych scenariuszy użycia broni jądrowej. Powiedział, że "mogą być użyte w odpowiedzi na użycie broni masowego rażenia przeciwko Rosji i jej sojusznikom lub w przypadku agresji przeciwko naszemu krajowi, gdy zagrożone jest samo istnienie państwa".

USA i Rosja posiadają około 90% światowej broni jądrowej, ale dziś istnieje tylko jeden ważny traktat o kontroli zbrojeń między dwoma narodami, Nowy START, który ogranicza liczbę pocisków, bombowców i głowic nuklearnych, które każde mocarstwo może rozmieścić. Na początku prezydentury Bidena on i prezydent Rosji Władimir Putin zgodzili się przedłużyć New START o pięć lat, ale od tego czasu postępy w kontroli zbrojeń utknęły w martwym punkcie.

Na szczycie w Genewie w czerwcu ubiegłego roku Biden i Putin zgodzili się, że USA i Rosja przeprowadzą rozmowy w sprawie kontroli zbrojeń, ale Antonow powiedział, że dialog został "zamrożony" przez Waszyngton. "Niestety, Waszyngton jednostronnie "zamroził" dwustronny dialog na temat stabilności strategicznej, który został rozpoczęty na szczycie w Genewie, zagrażając w ten sposób perspektywom utrzymania podstaw kontroli zbrojeń" - powiedział. "Rosja jest gotowa wznowić konsultacje, gdy tylko Stany Zjednoczone będą gotowe".


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.zerohedge.com/

Brak komentarzy:

"Niemcy nie wyślą rakiet dalekiego zasięgu na Ukrainę – minister obrony Kanclerz Olaf Scholz nadal sprzeciwia się przekazywaniu broni dalekiego zasięgu Taurus, mimo że Joe Biden podobno zezwolił Kijowowi na użycie ATACMS"

  Niemiecki minister obrony Boris Pistorius przemawia w fabryce śmigłowców Airbus w Donauworth w Niemczech 18 listopada 2024 r. © Leonhard S...