wtorek, 20 września 2022

"Rosja wyjaśnia, jaka jest jej "czerwona linia" z USA, NATO, Europą, gdy świat zbliża się do wojny"

 Prezydent Rosji Władimir Putin ma coraz więcej dość utraty wojsk na Ukrainie dzięki broni dostarczanej przez USA i NATO, i wyjaśnia, co uważa za "czerwoną linię", której nie można przekroczyć bez konsekwencji.

Zdjęcie: Rosja wyjaśnia, jaka jest jej "czerwona linia" z USA, NATO, Europą, gdy świat zbliża się do wojny

W szczególności, jeśli reżim Bidena dostarczy Ukrainie pociski dalekiego zasięgu zdolne do uderzenia znacznie głębiej w terytorium Rosji, Putin obiecał bronić kraju wszelkimi niezbędnymi środkami, donosi w tym tygodniu Russia Today, który jest państwowym organem medialnym.

Według rzeczniczki rosyjskiego MSZ Marii Zacharowej, USA staną się "współwinne zbrodni wojennych" za dalsze dostarczanie na Ukrainę broni, która jest wykorzystywana do atakowania i zabijania sił rosyjskich, choć oczywiście Moskwa od dziesięcioleci dostarcza broń i technologie wrogom Ameryki. To powiedziawszy, gdyby Waszyngton dostarczył Ukrainie pociski dalekiego zasięgu, "przekroczyłoby to czerwoną linię", a USA "stałyby się rzeczywistą stroną konfliktu", zauważyła Zacharowa dalej, donosi Russia Today, zauważając dalej:

Takie posunięcie byłoby równoznaczne z rozmieszczeniem naziemnych rakiet średniego zasięgu w Europie, powiedziała Zacharowa, dodając, że taka broń była wcześniej zakazana przez Traktat o Całkowitej Likwidacji Pocisków Rakietowych Pośredniego Zasięgu (INF), który USA porzuciły w 2019 roku za czasów ówczesnego prezydenta Donalda Trumpa.

"W takim scenariuszu musielibyśmy wymyślić odpowiednią odpowiedź" - powiedziała rzeczniczka, dodając, że Rosja "zastrzega sobie prawo do obrony swojego terytorium za pomocą wszelkich dostępnych środków".

Zauważyła, że USA dostarczają Ukrainie wyrafinowane systemy rakietowe M142 HIMARS i M270 MLRS, które mają zasięg około 45-55 mil. Rzeczniczka powiedziała jednak, że Kijów poszukuje pocisków dalekiego zasięgu, takich jak amerykański wojskowy system rakiet taktycznych lub ATACMS, których pociski mogą być wystrzeliwane przez systemy HIMARS lub MLRS i mają większy zasięg setek mil.

Zacharowa oskarżyła również USA i NATO o próbę przeciągania wojny na Ukrainie tak długo, jak to możliwe, a jednocześnie kontrolowanie przebiegu konfliktu. Nazwała to kolejną oznaką "bezpośredniego zaangażowania Stanów Zjednoczonych w walki", oskarżając Waszyngton i jego sojuszników o "globalną destabilizację" prowadzącą do rozpoczęcia nowego "wyścigu zbrojeń".

Russia Today dodał:

Jej słowa padły zaledwie dzień po tym, jak rosyjski ambasador w Waszyngtonie, Anatolij Antonow, oskarżył USA o "podżeganie Kijowa" przeciwko Rosji, a także wspieranie wysiłków wojskowych Ukrainy i "przechwalanie się" tym. Dyplomata skrytykował również twierdzenia USA o nieuczestniczeniu stroną konfliktu jako "śmieszne" i "bezpodstawne".

We wrześniu Pentagon ujawnił nowy pakiet pomocy wojskowej dla Kijowa o wartości 675 milionów dolarów. Pakiet zawiera między innymi amunicję artyleryjską, pojazdy opancerzone i zdalnie wystrzeliwane miny.

Z jakiegoś powodu przywódca wiary katolickiej zastanawiał się nad uzbrojeniem Ukrainy, kwestionując jej "moralność" – tak jakby pomaganie krajowi, który został zaatakowany przez Moskwę, w obronie siebie było złą, niereligijną rzeczą do zrobienia.

W bolesnym wyjaśnieniu papież Franciszek powiedział dziennikarzom podróżującym z nim w jego papieskim samolocie po trzydniowej podróży do Kazachstanu, że motywacja dostarczenia broni na Ukrainę rzekomo ma duże znaczenie dla tego, czy akcja może zostać uznana za "moralnie akceptowalną".

Sprzedaż broni do innego kraju jest "moralnie akceptowalna, jeśli odbywa się w warunkach moralności", powiedział dziennikarzom, ale transporty broni "mogą być niemoralne, jeśli są dokonywane z zamiarem wywołania większej wojny" lub w inny sposób czerpać zyski ze sprzedaży w jakiś sposób, zgodnie z cytatami przypisywanymi mu przez Catholic News Service.

W rzeczywistości broń wojenna służy właśnie do tego – wojny. A ponieważ nie są one produkowane za darmo, kraje poszukujące broni wojennej od innego narodu zwykle muszą za nią płacić, chociaż Ukraina otrzymuje wiele komplementów broni od amerykańskiego podatnika.

A co z moralnością inwazji na inny kraj? Papież milczał na ten temat.

Źródła obejmują:

RT.com

NaturalNews.com

Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.naturalnews.com/

Brak komentarzy:

"„Strategia szaleńca”: sekret polityki zagranicznej Trumpa Dlaczego ruch 47. prezydenta na Grenlandii może zmienić porządek świata"

Autor: Vitaly Riumshin, analityk polityczny Gazeta.ru Prezydent-elekt USA Donald Trump bierze udział w prywatnym przyjęciu i pokazie fajerwe...