środa, 5 października 2022

"Europejskie sieci telekomunikacyjne mogą zostać wyłączone tej zimy z powodu kryzysu energetycznego"

 Najnowszy raport Reutersa sugeruje, że Europa wkrótce pogrąży się w ciemności nie tylko energią, ale także telefonami komórkowymi.

Zdjęcie: Europejskie sieci telekomunikacyjne mogą zostać wyłączone tej zimy z powodu kryzysu energetycznego

Oczekuje się powszechnych przerw w dostawie energii komórkowej, ponieważ konsekwencje zachodnich sankcji wobec Rosji osiągną punkt kulminacyjny tej zimy.

To, co kiedyś było nie do pomyślenia, szybko staje się rzeczywistością: utrata usług telefonii komórkowej na całym kontynencie z powodu braku energii. Przedstawiciele telekomunikacji podobno powiedzieli Reutersowi, że sroga zima może spowodować załamanie się europejskiej infrastruktury telefonii komórkowej.

Rządy musiałyby wtedy współpracować z firmami telefonicznymi, aby znaleźć rozwiązanie - ale czy faktycznie je znajdą? (Powiązane: Wszystkie europejskie rurociągi energetyczne są w trakcie systematycznego demontażu.)

Oczywiście mówi się o ratowaniu, ale nawet to może nie wystarczyć w przypadku, gdy po prostu nie ma wystarczającej ilości energii, aby utrzymać sieć telekomunikacyjną na pełnych obrotach.

Innymi słowy, jeśli po prostu nie ma dostępnej energii, aby utrzymać fale radiowe w ruchu, wieże po prostu się wyłączą, pozostawiając Europejczyków w ciemności i niezdolnych do komunikowania się.

"Problem, jak ujęło to czterech dyrektorów telekomunikacyjnych, polega na tym, że obecnie w wielu krajach europejskich nie ma wystarczającej liczby systemów rezerwowych, aby poradzić sobie z powszechnymi przerwami w dostawie prądu, co zwiększa perspektywę awarii telefonów komórkowych", donosi Zero Hedge.

"Zdając sobie sprawę, że w ciągu zaledwie kilku tygodni Europa może być wolna od telefonów komórkowych, kraje, w tym Francja, Szwecja i Niemcy, starają się zapewnić, że komunikacja może być kontynuowana, nawet jeśli przerwy w dostawie prądu wyczerpią zapasowe baterie zainstalowane na tysiącach anten komórkowych rozsianych po całym ich terytorium".

Czy Europa wkrótce stanie się całkowicie ciemna?

W całej Europie jest to około pół miliona wież telekomunikacyjnych. Większość z nich ma kopie zapasowe baterii, ale te kopie zapasowe są zaprojektowane tak, aby trwały tylko około 30 minut - co oznacza bardzo tymczasowe zasilanie rezerwowe.

Po 30 minutach wieże po prostu ciemnieją. Jeśli tak się stanie, z pewnością nastąpi masowy chaos, pozostawiając większość, jeśli nie całość kontynentu w absolutnym koszmarnym scenariuszu.

Francja zaproponowała przymusowe odcięcie zasilania konsumentom na dwugodzinne ataki, aby utrzymać funkcjonowanie linii telefonicznych.

"Ogólne zaciemnienia dotknęłyby tylko części kraju na zasadzie rotacji" - wyjaśniają raporty.

"Podstawowe usługi, takie jak szpitale, policja i rząd, nie zostaną naruszone, powiedziały źródła. A teraz wydaje się, że telefony komórkowe są również uważane za niezbędne: Francuska Federacja Telekomunikacji (FFT), grupa lobbingowa reprezentująca Orange, Bouygues Telecom i Altice's SFR, zwróciła uwagę na Enedis za to, że nie jest w stanie zwolnić anten z przerw w dostawie prądu.

Niektóre odcinki sieci telefonii komórkowej mogą zostać wyłączone w sposób odizolowany, według Enedis, francuskiego dystrybutora energii elektrycznej. Pozwoli to szpitalom, wojsku i innym "kluczowym" sektorom pozostać online, nawet jeśli wszyscy inni zostaną zmuszeni do pracy w trybie offline.

"Być może poprawimy naszą wiedzę na ten temat do tej zimy, ale nie jest łatwo odizolować antenę mobilną (od reszty sieci)" - powiedział francuski minister finansów znający rozmowy.

W Szwecji i Niemczech panuje podobna panika z powodu niedoborów energii elektrycznej powodujących utratę mocy telekomunikacyjnych. Szwedzki regulator telekomunikacyjny PTS rozważa zakup przenośnych stacji paliw i mobilnych stacji bazowych, aby pomóc w przenoszeniu części ładunku.

We Włoszech lobby telekomunikacyjne domaga się nadania sieciom telefonii komórkowej najwyższego priorytetu w zakresie energii. Obecnie mówi się, że używają specjalnego oprogramowania do optymalizacji ruchu i zmuszania wież do "uśpienia", gdy nie są używane.

W Niemczech Deutsche Telekom, który obecnie ma 33 000 mobilnych wież radiowych gotowych do pracy, twierdzi, że tylko niewielka ich liczba może działać w tym samym czasie – co oznacza, że czekają nas poważne problemy.

Najnowsze wiadomości na temat europejskiego kryzysu energetycznego można znaleźć na stronie Chaos.news.


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.naturalnews.com/

Brak komentarzy:

"„Strategia szaleńca”: sekret polityki zagranicznej Trumpa Dlaczego ruch 47. prezydenta na Grenlandii może zmienić porządek świata"

Autor: Vitaly Riumshin, analityk polityczny Gazeta.ru Prezydent-elekt USA Donald Trump bierze udział w prywatnym przyjęciu i pokazie fajerwe...