Świat nie stoi obecnie w obliczu starego kryzysu energetycznego. Ten jest tak masywny, że zamyka główne gałęzie przemysłu, takie jak stal, które funkcjonują jako podstawa uprzemysłowionego społeczeństwa.
Reiner Blaschek, dyrektor generalny ArcelorMittal Germany, największego na świecie producenta stali, wiedziałby. Niedawno powiedział mediom, że jego własna firma musi ograniczyć działalność z powodu wygórowanych kosztów energii, które nie wykazują oznak ustępowania.
ArcelorMittal posiada zakłady na całym świecie, ale w Niemczech jego działalność nie jest już w stanie konkurować z powodu trwającego kryzysu energetycznego. A wielu konkurentów firmy jedzie na tym samym wózku.
Dwie kluczowe fabryki ArcelorMittal w Niemczech zostały niedawno zamknięte z powodu kryzysu i prawdopodobnie nigdy nie zostaną ponownie otwarte z powodu wysokich kosztów i uciążliwej biurokracji.
"Produkcja w Niemczech nie jest już konkurencyjna", mówi Blaschek. "Potrzebujemy konkurencyjnych cen energii dla przemysłu."
USA niszczą Niemcy i Europę, aby uratować swoje zbrodnicze operacje głębokiego państwa na Ukrainie
Zachodnie sankcje wobec Rosji w związku z inwazją na Ukrainę pozostawiły Niemcy w gospodarczym chaosie. Całe sektory niegdyś wspaniałej gospodarki kraju odchodzą w zapomnienie, ponieważ era taniej i obfitej energii wydaje się dobiegać końca.
Kontynuowanie działalności po prostu kosztuje zbyt wiele, szczególnie na rynku globalnym, na którym inne kraje mają teraz ogromną przewagę gospodarczą. Innymi słowy, Stany Zjednoczone i NATO naprawdę zrobiły wiele w sprawie Niemiec i Europy.
Jeśli nie nastąpi natychmiastowa interwencja, status Niemiec jako potęgi gospodarczej Europy zostanie wkrótce odebrany – jeśli jeszcze do tego nie doszło.
W zakładach ArcelorMittal w Niemczech, które nadal działają, pracownicy dokładają wszelkich starań, aby dostosować produkcję do okresów szczytowego zapotrzebowania na energię, kiedy koszty są najwyższe.
Na przykład w hucie firmy w Hamburgu pracownicy strategicznie podchodzą do harmonogramu operacji. W końcu zaledwie jedna godzina wytapiania surowego żelaza w zakładzie pochłania aż 76 000 kilowatogodzin energii elektrycznej.
To wystarczająca ilość energii, aby zasilić pół miliona telewizorów, według niemieckiego giganta informacyjnego Die Welt.
"Mamy zapotrzebowanie na gaz w Lubece i zapotrzebowanie na energię elektryczną w Kilonii", powiedział Ansgar Jüchter, inżynier w zakładzie.
Podejmowane są również wysiłki, aby produkować stal tylko w optymalnych warunkach pogodowych - to znaczy, gdy jest wystarczająco dużo niezakłóconego światła słonecznego i wiatru, aby utrzymać "zielone" panele słoneczne i turbiny wiatrowe w Niemczech.
"Zakład może sobie teraz pozwolić na produkcję stali tylko wtedy, gdy w sieci przepływa wystarczająca ilość energii słonecznej i wiatrowej" - wyjaśniają raporty. "Jednak elektrownia zużywa również ogromne ilości gazu ziemnego, a pod tym względem sytuacja jest jeszcze gorsza".
Aby wyprodukować wysokiej jakości stal, niezbędny jest składnik znany jako żelazo gąbczaste. ArcelorMittal produkuje żelazo gąbczaste wewnątrz swojej 60-metrowej wieży – a przynajmniej robił to do 1 października "do odwołania".
Inny zakład w Bremie również zostanie zamknięty pod koniec października z podobnych powodów. Po prostu nie ma wystarczającej ilości energii – a to, co pozostało niewiele, jest bardzo drogie – aby utrzymać branżę.
Należy pamiętać, że fabryka firmy w Hamburgu produkuje stal krytyczną do maszyn, pojazdów, statków, mostów, budynków, elektrowni i rurociągów - prawie wszystko, na czym współczesne społeczeństwo polega w życiu codziennym.
"Inne sektory przemysłowe również mają poważne problemy", ostrzega Blaschek o tym, jak obecnie występuje efekt zarażenia, który może wywołać efekt domina.
W porównaniu z ubiegłym rokiem przemysł stalowy będzie musiał wyłożyć w tym roku dodatkowe 10 mld euro, aby kontynuować działalność przy zmniejszonym poziomie produkcji.
Najnowsze informacje na temat kryzysu energetycznego można znaleźć na stronie Collapse.news.
Przetlumaczono przez translator Google
zrodlo:https://www.naturalnews.com/
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz