środa, 21 grudnia 2022

"Więcej niemieckich czołgów, sprzęt uznany za nieczynny: czy berlińska armia jest w ogóle funkcjonalna?"

 Ponieważ coraz więcej niemieckiego sprzętu wojskowego okazuje się niezdatne do użytku, na nowo pojawiają się pytania, czy kraj ten może się bronić, nie mówiąc już o wniesieniu znaczącego wkładu do NATO, gdyby Berlin został wezwany do wsparcia innego zaatakowanego kraju.

Zdjęcie: Więcej niemieckich czołgów, sprzęt uznany za nieczynny: Czy berlińskie wojsko jest w ogóle funkcjonalne?

A to, co czyni to wszystko jeszcze bardziej frustrujące, to fakt, że Niemcy są największą gospodarką w Europie/NATO.

Według raportu niemieckiego magazynu DW.com, "najnowocześniejsze" czołgi Puma armii – wszystkie – są bezużyteczne i w inny sposób nie nadają się do akcji:

Niemieckie wojsko stanęło w obliczu kolejnej katastrofy PR w poniedziałek po tym, jak w weekend pojawiły się doniesienia, że ćwiczenia z udziałem jednej z kluczowych broni, czołgu Puma, nie pozostawiły ani jednego działającego.

Konserwatywna opozycja szybko podchwyciła wiadomości jako rzekomy dowód złego zarządzania Bundeswehrą przez kanclerza Olafa Scholza, szczególnie pod kontrolą minister obrony Christine Lambrecht.

"To koszmar", powiedział lider klubu parlamentarnego Chrześcijańskich Demokratów (CDU) Johann Wadephul w rozmowie z ARD. "Puma ma być głównym systemem uzbrojenia niemieckiej armii. A jeśli Puma nie działa, to armia nie działa".

"Krytyka ze strony parlamentu jest całkowicie uzasadniona" - zauważył Lambrecht w oświadczeniu wydanym w poniedziałek. "Nasi żołnierze muszą być w stanie polegać na systemach uzbrojenia, które są solidne i stabilne w walce".

Powiedziała również, że zleciła odpowiednim departamentom wojska, a także producentowi Pumy, Krauss-Maffei Wegmann i Rheinmetall, aby do końca grudnia przeanalizowały, co poszło nie tak ze sprzętem. Starsze czołgi Marder zostaną wykorzystane podczas nadchodzących ćwiczeń NATO, zgodnie z planem.

"Wysoce złożone Pumy, które kosztowały 17 milionów euro (18 milionów dolarów) każda, zajęły ponad dekadę, aby się rozwinąć" - poinformował DW.com. "Pierwotnie zielony w 2002 roku, czołg miał zastąpić starsze Mardery, których Niemcy używają od 1970 roku. Ale Puma była nękana problemami technicznymi, w tym nieszczelnym włazem dachowym, ograniczoną widocznością dla kierowcy i problemami elektronicznymi. Nawet po ukończeniu w 2015 r. nie wszystkie Pumy mogły być używane".

Problemy z czołgami Puma nakładają się na inny problem: ostatnie doniesienia w niemieckich mediach mówiły, że reszta armii kraju jest również w złym stanie, w tym jeden, który sugerował, że armia ma wystarczającą ilość amunicji, aby przetrwać dwa dni intensywnej walki – fakt, który został ujawniony przez źródła obronne. prawdopodobnie pobudzi niemieckich ustawodawców do zrobienia czegoś w tej sprawie.

"Jeśli to prawda (a takich informacji nie można potwierdzić, ponieważ jest to tajemnica państwowa), niemieckie dostawy amunicji są znacznie poniżej standardów oczekiwanych przez NATO, które wymaga, aby każdy członek miał 30 dni amunicji" - podała placówka. "Aby zrekompensować ten deficyt, eksperci ds. obrony twierdzą, że Niemcy muszą zainwestować kolejne 20-30 miliardów euro".

Niektórzy niemieccy prawodawcy byli wściekli i już domagają się, aby coś zrobić, aby rozwiązać problem, jeśli w rzeczywistości jest to prawda.

"To, czego teraz oczekuję od przemysłu zbrojeniowego, to budowanie zdolności", powiedział Lars Klingbeil, lider centrolewicowej Socjaldemokratycznej Partii (SPD) Scholza, na początku grudnia. "Ale czekać i mówić: zobaczmy, co oferują nam politycy - to nie jest postawa, dzięki której możemy zmniejszyć te deficyty".

"Jeśli niemiecki przemysł nie może sobie z tym poradzić... wtedy musimy zobaczyć, co możemy kupić z zagranicy, na przykład od innych partnerów NATO" – dodał Klingbeil.

To samo w sobie jest obraźliwe, biorąc pod uwagę, że Niemcy są potęgą produkcyjną. Ale znowu, jeśli priorytety kraju nie są w dziedzinie obrony, to ma sens tylko sektor produkcyjny dla obrony.

Wszystko to nakłada się na rosyjską inwazję na Ukrainę. Jeśli Moskwa przestawi się na szerszą wojnę w Europie, Niemcy nie będą w stanie wnieść wiele poza wymówkami.


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.naturalnews.com/

Brak komentarzy:

"„Strategia szaleńca”: sekret polityki zagranicznej Trumpa Dlaczego ruch 47. prezydenta na Grenlandii może zmienić porządek świata"

Autor: Vitaly Riumshin, analityk polityczny Gazeta.ru Prezydent-elekt USA Donald Trump bierze udział w prywatnym przyjęciu i pokazie fajerwe...