Brytyjska gazeta The Guardian wystosowała przeprosiny za rolę swojego założyciela w transatlantyckim handlu niewolnikami, najnowszym podmiocie, który płaszczy się przed przebudzonym tłumem.
Po raz pierwszy założona w 1821 roku przez dziennikarza Johna Edwarda Taylora, brytyjska gazeta działa obecnie w innych krajach, takich jak USA, Australia i Nowa Zelandia, poprzez Guardian Media Group (GMG) - która jest własnością Scott Trust. Jednak raport z 28 marca zatytułowany "The Scott Trust Legacies of Enslavement" ujawnił mroczny sekret założyciela Guardiana.
Korespondentka społeczności Guardiana Aamna Mohdin ujawniła treść wspomnianego raportu. Zauważyła, że "Taylor i co najmniej dziewięciu z jego 11 zwolenników miało powiązania z niewolnictwem, głównie poprzez przemysł tekstylny".
"Taylor miał wiele powiązań poprzez partnerstwo w firmie produkującej bawełnę Oakden and Taylor" - napisał Mohdin. Założycielka The Guardian miała również powiązania z firmą handlową bawełny Shuttleworth, Taylor and Co., która, według niej, "importowała ogromne ilości surowej bawełny produkowanej przez zniewolonych ludzi w obu Amerykach".
Po raporcie Scott Trust obiecał 10 milionów funtów (12,34 miliona dolarów) społecznościom związanym z działalnością Taylora. Pieniądze wesprą projekty w USA i na Jamajce w ciągu następnej dekady po konsultacjach z ekspertami i grupami społecznymi.
The Guardian nie jest pierwszą zachodnią instytucją, która przeprosiła za rzekome powiązania z niewolnictwem. Uniwersytet Harvarda, Kościół Anglii, a nawet miasto Edynburg w Szkocji zrobiły to samo.
"Nie można patrzeć z tego budynku na miasto i nie widzieć, jak krajobraz miasta został ukształtowany z bogactwa wygenerowanego przez kolonializm i niewolnictwo" - napisał Robert Aldridge, lord rektor szkockiej stolicy. "Skutki kolonializmu i niewolnictwa są głęboko zakorzenione w tkance naszego miasta, w budynkach, w instytucjach, a nawet w sposobie, w jaki Edynburg jest rozplanowany".
Założyciele New York Timesa również wiązali się z niewolnictwem
Podczas gdy "Guardian" uległ żądaniom przebudzonego tłumu, by przeprosić za niewolnictwo i zapłacić "odszkodowania", gazeta bliżej domu – New York Times – jeszcze tego nie zrobiła. W ten sam sposób okazało się, że rodzina Ochs-Sulzberger, która jest właścicielem Timesa, ma powiązania z niewolnictwem. Ale zamiast uznać te powiązania, publikacja zanurzyła się nawet w historycznym rewizjonizmie poprzez tak zwany Projekt 1619. (Powiązane: Family of New York Times ma powiązania z niewolnictwem i Konfederacją, więc tłum "cancel culture" musi go zburzyć, prawda?)
Dziennikarz New York Post Michael Goodwin ujawnił powiązania gazety z niewolnictwem w artykule z lipca 2020 r. Zwrócił uwagę, że odkąd Adolph Ochs przejął kontrolę nad Timesem w 1896 roku, podążał on za tradycją ścisłego oddzielania wiadomości od opinii. Goodwin ubolewał, że obecnie już tak nie jest.
Goodwin zaczął od wzmianki, że matka Adolpha, Bertha Levy, "rozwinęła zamiłowanie" do niewolnictwa, coś, czego jej mąż i ojciec Adolpha, Julius Ochs, nienawidził jako "nikczemny relikt barbarzyństwa". Według "The Trust", biografii rodzin Ochs-Sulzberger z 1999 roku, zamiłowanie Berthy do niewolnictwa było tak głębokie, że była zdeterminowana, aby zachować "osobliwą instytucję Południa".
Wydaje się, że to "zamiłowanie" do niewolnictwa zostało przeniesione w epoce nowożytnej, a Times pod kierownictwem Arthura Gregga Sulzbergera – praprawnuka Adolfa – promował Projekt 1619. Wysiłek dziennikarza i naukowca Nikole Hannah-Jones argumentował, że historia Ameryki rozpoczęła się od historii pierwszego statku niewolniczego lądującego w Wirginii w 1619 roku, w przeciwieństwie do tradycyjnego poglądu o narodzinach Ameryki w Deklaracji Niepodległości z 1776 roku.
"The Times, jako główny medialny cheerleaderka chaosu rozwijającego się w całym kraju, rutynowo patroszy bohaterów Ameryki, jej kulturę i – poprzez projekt 1619 – jej założenie" – wskazał Goodwin.
Jednak Times nigdy nie zastosował do swojej historii standardów, których używa do demonizowania innych. Gdyby tak było, tamtejsi reporterzy dowiedzieliby się, że rodzina Ochs-Sulzberger, która jest właścicielem i prowadzi gazetę od 125 lat, ma własne "skomplikowane dziedzictwo".
Odwiedź Enslaved.news, aby uzyskać więcej historii o niewolnictwie.
Obejrzyj ten film, który omawia wielkość narodową i kwestię niewolnictwa.
Ten film pochodzi z kanału The Hard Right View na Brighteon.com.
Więcej powiązanych artykułów:
Przetlumaczono przez translator Google
zrodlo:https://www.naturalnews.com/
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz