poniedziałek, 11 grudnia 2023

"Nikt nie wierzy, że Ukrainie uda się przywrócić granice z 1991 r. – senator USA. Aby zakończyć walki, zamiast wypisywać „czeki in blanco”, potrzebne jest amerykańskie przywództwo"– mówi J.D. Vance

 Stany Zjednoczone muszą zaakceptować fakt, że Ukraina „odda część terytorium” Rosji i zakończy konflikt – argumentował republikański senator J.D. Vance, podkreślając, że zaprzestanie walk leży w interesie zarówno Stanów Zjednoczonych, jak i Ukrainy.

Nobody believes Ukraine can restore 1991 borders – US senator
W niedzielnej rozmowie z Jake’em Tapperem z CNN w programie o stanie Unii poseł wyjaśnił, dlaczego sprzeciwia się dodatkowej pomocy dla Ukrainy, stwierdzając, że jest bardzo mało prawdopodobne, aby Kijów był w stanie pokonać Rosję i odzyskać utracone ziemie, a także że dalsze wysiłki finansowe i militarne pomoc tylko przedłuży konflikt. „Co osiągnie 61 miliardów dolarów, czego nie udało się osiągnąć 100 miliardom dolarów?” – zapytał Vance, dodając, że „każdy, kto ma mózg” wie, że konflikt zakończy się negocjacjami. „Pomysł, jakoby Ukraina miała zamiar zepchnąć Rosję z powrotem do granic z 1991 r., jest niedorzeczny. Właściwie nikt w to nie wierzy” – stwierdził. „Dochodzimy do punktu, w którym funkcjonalnie będziemy na haczyku, aby opłacić ukraińskich emerytów i odbudować kraj” – kontynuował, argumentując, że Biały Dom powinien skoncentrować się na doprowadzeniu „zaprzestania zabijania”, a nie niż „wypisywanie większej liczby czeków in blanco”. W ubiegłą środę Senat Stanów Zjednoczonych zablokował pakiet wydatków o wartości 111 miliardów dolarów, który obejmował ponad 60 miliardów dolarów na finansowanie Kijowa, pomimo apeli prezydenta Joe Bidena o przyjęcie ustawy.

Biden oskarżył Republikanów o chęć „dosłownego powalić Ukrainę na pole bitwy i przy okazji zaszkodzić naszemu bezpieczeństwu narodowemu”. Od wybuchu konfliktu z Rosją w lutym 2022 roku Kijów otrzymał od USA pomoc o wartości ponad 100 miliardów dolarów, obejmującą broń, amunicję oraz środki na wsparcie ukraińskiego budżetu oraz wypłatę emerytur i wynagrodzeń rządowych. W nowym badaniu przeprowadzonym przez „Financial Times” i szkołę biznesu Michigan Ross 48% Amerykanów stwierdziło, że uważa, że ich naród wydaje zbyt dużo na pomoc dla Kijowa.

Tylko 27% stwierdziło, że kwota jest odpowiednia, a 11% uważa, że Stany Zjednoczone wydają niewystarczająco.

O wynikach poinformowała w niedzielę brytyjska gazeta. Ukraina wielokrotnie odrzucała ustępstwa terytorialne wobec Rosji, nalegając na przywrócenie swoich granic z 1991 r., co oznacza powrót obwodów donieckiego, ługańskiego, chersońskiego i zaporoskiego – które głosowały za przyłączeniem do Rosji we wrześniu 2022 r. – oraz Krymu, który uczynił to w 2014 r., w odpowiedzi na wspierany przez USA zamach stanu w Kijowie.


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.rt.com/news/588856-nobody-believes-ukraine-borders/

Brak komentarzy:

"Premier państwa UE oskarża Zełenskiego o próbę przekupstwa Premier Słowacji Robert Fico powiedział, że „nigdy” nie przyjmie pieniędzy z Kijowa"

  Ukraiński przywódca Władimir Zełenski rozmawia z mediami pod koniec szczytu UE w Brukseli. © Getty Images / Thierry Monasse Słowacki pre...