czwartek, 27 czerwca 2024

"Państwo UE wprowadzi podatek od krowich pierdnięć .Dania stanie się pierwszym krajem na świecie, który nałoży opłatę na gazy cieplarniane wytwarzane przez zwierzęta gospodarskie"

Minister podatków Jeppe Bruus ogłosił, że Dania nałoży na rolników nowy podatek od gazów cieplarnianych wytwarzanych przez ich zwierzęta gospodarskie. Według ministra opłaty za emisję gazów cieplarnianych od krów, świń i owiec zostaną wprowadzone od 2030 r.

EU state to tax cow farts

Oczekuje się, że nowy podatek w znacznym stopniu przyczyni się do osiągnięcia celu kraju, jakim jest redukcja emisji o 70% w stosunku do poziomu z 1990 r. do końca dekady, a także ostateczne osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla, wyjaśnił Bruus. „W 2045 r. zrobimy duży krok bliżej osiągnięcia neutralności klimatycznej” – stwierdził minister, chwaląc to rozwiązanie, dzięki któremu Dania stanie się „pierwszym krajem na świecie, który wprowadzi prawdziwy podatek od emisji CO2 w rolnictwie”. Hodowcy zwierząt gospodarskich będą obciążeni podatkiem w wysokości 300 koron (43 dolarów) za tonę ekwiwalentu dwutlenku węgla wyprodukowanego przez ich zwierzęta.

Początkowo będzie to jednak podlegało odliczeniu podatku dochodowego w wysokości 60%. Oczekuje się, że środek ten najbardziej uderzy w hodowców bydła mlecznego, biorąc pod uwagę, że przeciętna duńska krowa produkuje rocznie około sześciu ton metrycznych (6,6 tony) ekwiwalentu CO2, przy czym świnie i owce emitują znacznie mniej gazów. Według Statistic Denmark kraj ten jest głównym producentem zwierząt gospodarskich, a jego obecna populacja bydła wynosi prawie 1,5 miliona. Oznaczałoby to ponad 400 milionów dolarów rocznie z tytułu podatków od emisji dwutlenku węgla. Nowy podatek ma wzrosnąć jeszcze wyżej, osiągając docelowy poziom 750 koron za tonę do 2035 r. Uważa się, że hodowla bydła mlecznego w największym stopniu przyczynia się do powodowanej przez człowieka emisji gazów cieplarnianych.

Według szacunków Programu Ochrony Środowiska ONZ hodowla zwierząt odpowiada za około 32% emisji metanu spowodowanej działalnością człowieka.


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.rt.com/news

Brak komentarzy:

"Utrata rosyjskich dostaw energii spowodowała „niesamowicie wysokie koszty” – powiedziała szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała, że ​​rezygnacja z tanich dostaw paliw kopalnych z Moskwy ma swoją cenę"

  Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen bierze udział w dorocznym spotkaniu Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) w Davos ...