środa, 22 września 2021

"Azja i Pacyfik nie potrzebuje „okrętów podwodnych i prochu” z paktu AUKUS !!!!, mówi chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych "

 Azja-Pacyfik nie potrzebuje „okrętów podwodnych i prochu strzelniczego”, powiedział rzecznik chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, zaciskając trójstronny pakt między USA, Wielką Brytanią i Australią, nazwany AUKUS, jako wykolejenie pokoju w regionie.

Przemawiając w środę, Zhao Lijian zatrzasnął umowę dotyczącą atomowej łodzi podwodnej między trzema mocarstwami, stwierdzając, że nasiliła ona wyścig zbrojeń i jest sprzeczna z pragnieniami krajów w regionie.

Asia-Pacific doesn’t need ‘submarines and gunpowder’ from AUKUS pact, Chinese Foreign Ministry says

„W obliczu wspólnego wyzwania, jakim jest walka z epidemią i ożywienie gospodarcze, ludzie w regionie Azji i Pacyfiku potrzebują wzrostu i zatrudnienia, a nie łodzi podwodnych i prochu”. Zamiast tego, według rzecznika Pekinu, „zainteresowane kraje powinny zrobić więcej, aby pomóc w regionalnym pokoju i rozwoju”.


Zhao wcześniej nazwał porozumienie, które jest w dużej mierze postrzegane jako strategia przeciwdziałania rosnącej asertywności Chin w regionie, „niezwykle nieodpowiedzialnym” po ogłoszeniu go w zeszłym tygodniu. Zgodnie z porozumieniem, które według trzech narodów jest poświęcone „wolnemu i otwartemu Indo-Pacyfikowi”, Australia byłaby w posiadaniu okrętów podwodnych o napędzie atomowym, ale konwencjonalnie uzbrojonych.


Umowa podwodna Bidena zbliży do siebie Chiny i Koreę Północną i usankcjonuje nuklearne ambicje Pjongjangu

Pekin nie jest jednak jedynym regionalnym mocarstwem, które wyraziło swoje obawy związane z paktem.


Premier Malezji Ismail Sabri Yaakob ostrzegł sojuszników AUKUS, że umowa może w rzeczywistości „sprowokować inne mocarstwa do bardziej agresywnych działań w regionie, zwłaszcza na Morzu Południowochińskim”. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Indonezji stwierdziło również, że obserwuje umowę „z ostrożnością” i wezwało Australię do wypełnienia zobowiązań dotyczących „utrzymania pokoju, stabilności i bezpieczeństwa”, jak określono w Traktacie o przyjaźni i współpracy – pakcie pokojowym podpisanym przez narody Azji Południowo-Wschodniej.


Wbrew niektórym sąsiadom, Filipiny powiedziały, że kraj z zadowoleniem przyjął nowe porozumienie w sprawie bezpieczeństwa, mówiąc, że może być korzystne w dłuższej perspektywie w rozwiązaniu problemu nierównowagi sił w regionie.

Przetlumaczyla GR przez translator Google

zrodlo:https://www.rt.com/news/535524-asia-pacific-submarines-china-aukus/

Brak komentarzy:

""Inwestycja w bezpieczeństwo europejskie": Polska odsłania nowe fortyfikacje na granicy z Białorusią"

  AUTOR: TYLER DURDEN NIEDZIELA, MAJ 12, 2024 - 01:00 PM Od 2022 r. NATO i Polska (członek UE) rozpoczęły budowę dużego muru granicznego, ab...