czwartek, 16 czerwca 2022

SZALENIE BEZBRONNY: "Jeśli Rosja odetnie dostawy wzbogaconego uranu do amerykańskich firm energetycznych, amerykańskie reaktory energii jądrowej zostaną zamknięte w ciągu roku!!!!"

 Były podsekretarz Departamentu Energii (DoE) Paul Dabbar i badacz energii z Columbia University Matt Bowen opublikowali raport ostrzegający, że kryzys energetyczny w Ameryce może wkrótce stać się o wiele gorszy, jeśli Rosja przestanie sprzedawać wzbogacony uran do elektrowni jądrowych.

Zdjęcie: SZALENIE WRAŻLIWE: Jeśli Rosja odetnie dostawy wzbogaconego uranu do amerykańskich firm energetycznych, amerykańskie reaktory energii jądrowej zostaną zamknięte w ciągu roku

Jeśli dostawy zostaną odcięte, mówią, wówczas wiele amerykańskich elektrowni jądrowych zostanie zmuszonych do wyłączenia w ciągu roku. Rezultatem byłaby znacznie mniejsza dostępność energii i niebotyczne ceny, nawet powyżej obecnych danych o inflacji.

Energia jądrowa stanowi ponad 20 procent wszystkich mocy wytwórczych energii elektrycznej w USA, a prawie połowa z 56 działających elektrowni jądrowych w kraju wykorzystuje wzbogacony uran importowany z Rosji, Kazachstanu i Uzbekistanu.

Chociaż Rosja wydobywa tylko około sześciu procent światowego uranu, kontroluje około 40 procent światowego rynku konwersji uranu i 46 procent całkowitej zdolności wzbogacania uranu.

Nie tylko USA ucierpiałyby w takim scenariuszu, ale także Finlandia, Czechy, Węgry i Turcja, z których wszystkie polegają na rosyjskim państwowym gigancie jądrowym Rosatom w zakresie wydobycia uranu, mielenia, konwersji, wzbogacania i produkcji paliwa do budowy i serwisowania najnowocześniejszych reaktorów.

Jeśli Rosja odetnie uran Ameryce, ta ostatnia będzie miała tylko siebie winną.

Dabbar i Bowen wzywają zachodnich przywódców do "natychmiastowego rozważenia ich ekspozycji na rosyjski eksport nuklearny i podjęcia kroków w celu jego zmniejszenia lub stawienia czoła kolejnemu szokowi energetycznemu z rąk [prezydenta Władimira] Putina", w oparciu o obecną sytuację.

Nie tylko to, ale obaj chcą również, aby rząd federalny zapewnił pomoc i zachęty dla amerykańskich zakładów konwersji i wzbogacania uranu, aby pomóc w odbudowie zniszczonego i pod wieloma względami nieudanego łańcucha dostaw paliwa jądrowego w kraju.

Raport nie wyjaśnia, dlaczego Putin lub Rosja miałyby wykonać taki ruch, zwłaszcza że Rosatom, Gazprom i Rosnieft', trzy główne rosyjskie państwowe firmy energetyczne, zobowiązały się do dalszego realizowania kontraktów ze swoimi partnerami handlowymi.

Fakt, że gazeta wspomina o Putinie jako potencjalnie podejmującym taką decyzję z kaprysu, sugeruje, że Dabbar i Bowen cierpią na syndrom obłąkania Rosji, wierząc, że Federacja Rosyjska chce krzywdzić niewinnych ludzi, zamiast skupiać się na swojej "operacji specjalnej" na Ukrainie.

W marcu rosyjski wicepremier Aleksander Nowak zasugerował, że Moskwa rozważa wprowadzenie zakazu eksportu uranu do USA w odpowiedzi na sankcje zachodniego mocarstwa. Jednak ostateczna decyzja w tej sprawie nie została podjęta, ponieważ Rosja obserwuje, jak najpierw zachowują się Stany Zjednoczone.

Gdyby USA i NATO przestały ingerować w rosyjskie wysiłki na rzecz oczyszczenia Ukrainy i wyeliminowania zagrożenia ze strony Władzy Realnej, które istnieje tuż przy jej granicach, nie doszłoby do dalszej eskalacji sytuacji. Ponieważ jednak USA i NATO nadal wysyłają broń i amunicję na Ukrainę, wszystko może się zdarzyć.

Być może Dabbar i Bowen mają rację w swojej ocenie, że Rosja odpowie na amerykańską agresję odcięciem dostaw uranu do kraju. Jeśli tak się stanie, Ameryka będzie miała tylko siebie i swoich skorumpowanych przywódców do obwiniania.

"Stany Zjednoczone są uzależnione od importu rosyjskiego uranu od początku lat 1990.", donosi agencja informacyjna Fars.

W 1993 roku ówczesny wiceprezydent Al Gore i premier Rosji Wiktor Czernomyrdin podpisali 20-letnią umowę o wartości 11,9 miliarda dolarów na dostawę ponad 550 ton wysoko wzbogaconego uranu wydobywanego ze złomowanych radzieckich głowic nuklearnych. Dostawy te zakończyły się dostarczaniem około 10 procent całej energii elektrycznej wytwarzanej w Stanach Zjednoczonych w ciągu najbliższych 15 lat i wypompowywaniem ponad siedmiu miliardów megawatogodzin energii.

Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.naturalnews.com/

Brak komentarzy:

"Weteran brytyjskiej polityki traci tytuł szlachecki po skazaniu za gwałt na dziecku Były lider Demokratycznej Partii Unionistycznej Jeffrey Donaldson został uznany za winnego wykorzystywania seksualnego dwóch dziewczynek."

 Updated 25 Jun, 2026 05:50 Jeffrey Donaldson, były lider Demokratycznej Partii Unionistycznej (DUP), opuszcza gmach sądu Newry Crown Court ...