środa, 17 sierpnia 2022

"UJAWNIONE: New York Times poprosił komunistyczną chińską firmę technologiczną o cenzurowanie Amerykanów"

 New York Times poprosił TikTok, aplikację społecznościową o znanych powiązaniach z Komunistyczną Partią Chin (KPCh), o cenzurowanie amerykańskich użytkowników dzielących się obawami dotyczącymi uczciwości wyborów na swojej platformie.

Budynek New York Times

KREDYT OBRAZUMAKS. PIKSEL

niedawnym artykule zatytułowanym "Na TikTok, dezinformacja wyborcza kwitnie przed średnimi terminami", pisarka Times Tiffany Hsu szczegółowo opisuje, w jaki sposób "TikTok kształtuje się jako główny inkubator bezpodstawnych i wprowadzających w błąd informacji" przed wyborami średnimi w 2022 r., A kwestia oszustw wyborczych jest ważnym tematem dzielonym na całej platformie. Pochowany w artykule Hsu milcząco ujawnia, że w wyniku dotarcia Timesa do firmy powiązanej z KPCh, TikTok zaczął cenzurować użytkowników z używania popularnego hashtagu związanego z obawami przed ingerencją w wybory.

"Bezpodstawne teorie spiskowe na temat niektórych oszustw wyborczych w listopadzie są szeroko oglądane na TikTok, który na całym świecie ma ponad miliard aktywnych użytkowników każdego miesiąca" - czytamy w artykule. "Użytkownicy nie mogą przeszukiwać hashtagu #StopTheSteal, ale #StopTheSteallll zgromadził prawie milion wyświetleń, dopóki TikTok nie wyłączył hashtagu po skontaktowaniu się z The New York Times".

Hsu zauważa następnie, że platforma nie zajęła się rozprzestrzenianiem się "dezinformacji" w zagranicznych wyborach, powołując się na przykłady we Francji i Australii.

"Aplikacja [również] walczyła o powstrzymanie dezinformacji przed zeszłotygodniowymi wyborami prezydenckimi w Kenii" - napisał Hsu, odnosząc się do raportu Odangi Madung, badacza z Fundacji Mozilla. "Pan Madung zacytował post na TikTok, który zawierał zmieniony obraz jednego z kandydatów trzymających nóż na szyi i noszących zakrwawioną koszulę, z podpisem, który opisywał go jako mordercę. Post uzyskał ponad pół miliona wyświetleń, zanim został usunięty. "

Jak donosi Helen Raleigh, TikTok "jest własnością ByteDance, firmy internetowej z siedzibą w Pekinie" i "zbiera ogromną ilość danych o swoich użytkownikach, w tym adresy IP, historię przeglądania i informacje biometryczne". Podczas gdy ByteDance twierdzi, że amerykańskie dane użytkowników "są bezpieczne, ponieważ są przechowywane na ziemi amerykańskiej", chińskie krajowe prawo wywiadowcze nakazuje, aby "wszystkie chińskie firmy technologiczne musiały przekazać wszelkie zebrane dane, jeśli rząd tego zażąda".

"Niedawny raport BuzzFeed News, oparty na wycieku wewnętrznych spotkań TikTok, pokazuje, że chińscy pracownicy ByteDance wielokrotnie uzyskiwali dostęp do niepublicznych danych użytkowników w USA" - powiedział Raleigh. Jeden z pracowników działu zaufania i bezpieczeństwa TikTok powiedział na spotkaniu we wrześniu 2021 r., że "wszystko jest widoczne w Chinach".

Działania Timesa mające na celu popchnięcie TikToka do cenzurowania Amerykanów nie są pierwszym przypadkiem, w którym serwis informacyjny bawi się z KPCh. Pod koniec ubiegłego roku "The Times" spotkał się z publiczną reakcją po tym, jak rzekomo zbagatelizował rolę, jaką chiński przywódca Xi Jinping odegrał w ludobójstwie ujgurskich muzułmanów w regionie Sinciang w Chinach.

"Z nieznanych powodów Wydaje się, że New York Times celowo zataił dokumenty, które bezpośrednio łączyły najwyższych urzędników Komunistycznej Partii Chin, w tym sekretarza generalnego Xi Jinpinga, z trwającym ludobójstwem ujgurskich muzułmanów w Regionie Autonomicznym Sinciang-Ujgur" – napisał senator GOP z Florydy Marco Rubio w liście do wydawcy New York Timesa A.G. Sulzbergera. "W tych opublikowanych już "ściśle tajnych" transkrypcjach – dokumentach, które New York Times rzekomo posiadał od co najmniej 2019 r. – Xi wyraźnie zezwolił na zmianę lokalnych przepisów antyterrorystycznych, łapanie i skazywanie Ujgurów, stosowanie przymusowej sterylizacji i stosowanie niewolniczej pracy w Sinciangu.

Od tego czasu gazeta zaprzeczyła takim oskarżeniom, a zastępca redaktora naczelnego International Michael Slackman twierdził, że Rubio "po prostu mylił się co do faktów". Ale wydaje się, że wyłania się pewien wzorzec.

Shawn Fleetwood jest stażystą w The Federalist i absolwentem University of Mary Washington. Służy również jako pisarz treści państwowych dla Convention of States Action, a jego prace były prezentowane w wielu mediach, w tym RealClearPolitics, RealClearHealth i Conservative Review. Śledź go na Twitterze @ShawnFleetwood

Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://thefederalist.com/

Brak komentarzy:

"„Strategia szaleńca”: sekret polityki zagranicznej Trumpa Dlaczego ruch 47. prezydenta na Grenlandii może zmienić porządek świata"

Autor: Vitaly Riumshin, analityk polityczny Gazeta.ru Prezydent-elekt USA Donald Trump bierze udział w prywatnym przyjęciu i pokazie fajerwe...