środa, 11 stycznia 2023

"USA powinny pozostać na Ukrainie, dopóki "Putin nie odejdzie"- senator(video)

 AUTOR: TYLER DURDEN

ŚRODA, STY 11, 2023 - 02:05 AM

Autor: Kyle Anzalone & Connor Freeman za pośrednictwem The Libertarian Institute,

Senator Angus King powiedział, że USA nie powinny ustalać harmonogramu wsparcia dla Ukrainy i pozostać zaangażowane w wojnę, dopóki "Putin nie odejdzie". Porównując obecną sytuację z Rosją do niepowodzenia aliantów w powstrzymaniu nazistowskich Niemiec przed II wojną światową, senator z Maine nalegał na większą pomoc Zachodu dla Kijowa.

Podczas wirtualnej konferencji prasowej po niedawnej wizycie w stolicy Ukrainy King został zapytany, jak długo Stany Zjednoczone powinny kontynuować swoją rolę w konflikcie, odpowiadając, że wsparcie dla Kijowa powinno być bezterminowe. "Uważam, że powinniśmy tam pozostać, dopóki Putin nie odejdzie" - powiedział.

Amerykański senator Angus King (niezależny), po prawej, z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, w środku, i senatorem z Rhode Island Jackiem Reedem, po lewej. Przez biuro senatora Angusa Kinga.

Nie jest jasne, czy King wzywał do odsunięcia Putina od władzy w wyniku zamachu stanu, czy tylko do opuszczenia przez wojska rosyjskie całego terytorium zajętego przez Ukrainę. Obie walczące strony utrzymują sprzeczne roszczenia terytorialne, a King przyznał, że wojna jest obecnie w impasie, ale mimo to twierdził, że konflikt nie będzie "20-letnią walką", jak doświadczenie Ameryki w Afganistanie.

W całym wirtualnym presserze King odniósł się do historycznej potrzeby zwycięstwa nad Rosją, nie mówiąc nic o potencjale eskalacji do wojny nuklearnej między największymi na świecie arsenałami atomowymi.

Senator zauważył, że często otrzymuje pytania od wyborców o mądrość zaangażowania USA w wojnę, ale następnie zacytował własną wersję epitetu z czasów Busha: "Walczymy z nimi tam, więc nie musimy walczyć z nimi tutaj".

"Od czasu do czasu dostaję listy, ludzie pytają: "Dlaczego to robimy? Ukraina jest daleko. To nie nasza walka". Cóż, to jest nasza walka, ponieważ jeśli nie będziemy walczyć teraz, to się rozprzestrzeni - powiedział King. "I stanie się czymś, w co nie możemy uniknąć zaangażowania, tak jak miało to miejsce pod koniec lat 1930. na początku II wojny światowej".

Twierdził dalej, że jeśli Putin nie zostanie powstrzymany na Ukrainie, podbije więcej Europy, kilkakrotnie porównując rosyjskiego przywódcę do Adolfa Hitlera.

King zasugerował również, że USA mogą udzielić dodatkowej pomocy Ukrainie, wskazując na sojuszników, którzy dają więcej w porównaniu z ich ogólnym produktem krajowym brutto. "Jeśli mierzysz to w kategoriach PKB, jesteśmy między piątym a dziesiątym na świecie, a inne kraje wnoszą faktycznie większą część swojego PKB do obrony Ukrainy" - kontynuował. "Dlaczego? Ponieważ uznali, i miejmy nadzieję, że nadal będziemy uznawać, że jest to naprawdę walka o zachodnie wartości.

Od czasu rozpoczęcia rosyjskiej inwazji w lutym Kongres zatwierdził prawie 120 miliardów dolarów pomocy dla Kijowa, w tym ponad 21 miliardów dolarów bezpośredniej pomocy wojskowej i szereg innych pakietów pomocy finansowej i humanitarnej. King twierdził, że amerykańskie pieniądze podatkowe są dobrze wydawane i rozliczane, argumentując: "Oprogramowanie, którego używają, współpracując z Deloitte i SAP, do śledzenia wszystkiego, co przychodzi - każdej części zamiennej, każdego dolara".

Jednak CNN donosi, że amerykańska broń wysłana na Ukrainę szybko wpada w "czarną dziurę" i jest prawie niemożliwa do śledzenia. W październiku fińskie organy ścigania ostrzegły, że broń wysyłana na Ukrainę trafia w ręce gangów przestępczych, a prezydent Nigerii Muhammadu Buhari ostrzegł kilka tygodni później, że "sytuacja w Sahelu i szalejąca wojna na Ukrainie służą jako główne źródła broni i bojowników, którzy wzmacniają szeregi terrorystów w regionie jeziora Czad".

Najnowszy dziennikarz Kinga odbył w zeszłym tygodniu podróż na Ukrainę, gdzie powiedział, że odbył "ekscytujące" spotkanie z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim i opisał go jako jednego z "wielkich przywódców stulecia".

Podczas gdy senator twierdził, że Zełenski i Ukraina są mistrzami demokracji, niektórzy analitycy twierdzą, że Kijów kontynuował transformację w państwo autorytarne pod jego rządami. Jak napisał komentator Ted Galen Carpenter w The American Conservative, "prawdziwe demokracje nie zakazują wielu partii opozycyjnych ani bliskich mediów opozycyjnych. Nie cenzurują też rygorystycznie (i nie poddają ścisłej kontroli rządu) mediów, którym pozwalają pozostać otwartymi. Prawdziwe demokracje nie delegalizują kościołów, które opowiadają się za polityką, której rząd nie lubi". Dodał, że "jednak ukraiński rząd dopuścił się nie jednego lub dwóch, ale wszystkich tych nadużyć".


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.zerohedge.com/

Brak komentarzy:

"Premier państwa UE oskarża Zełenskiego o próbę przekupstwa Premier Słowacji Robert Fico powiedział, że „nigdy” nie przyjmie pieniędzy z Kijowa"

  Ukraiński przywódca Władimir Zełenski rozmawia z mediami pod koniec szczytu UE w Brukseli. © Getty Images / Thierry Monasse Słowacki pre...