sobota, 18 marca 2023

"Szwecja zakazuje funduszy z puli emerytalnej o wartości 90 miliardów dolarów"

 AUTOR: TYLER DURDEN

SOBOTA, MAR 18, 2023 - 12:35

Ponieważ Szwecja chce zreorganizować swój system emerytalny o wartości 1 biliona koron (90 miliardów dolarów) po skandalu defraudacji, biuro nadzorujące proces twierdzi, że nie będzie przyjmować wniosków od zarządzających aktywami, którzy nie uwzględniają ESG (Environmental, Social and Governance) w swoich strategiach.

"W przeciwieństwie do obecnego systemu, będzie obowiązywał, aby zarządzający systematycznie włączał aspekty zrównoważonego rozwoju do swoich działań" - powiedział Erikl Fransson, dyrektor wykonawczy Szwedzkiej Agencji Selekcji Funduszy, donosi Bloomberg.

Posunięcie to podkreśla bardzo rozbieżne podejścia różnych jurysdykcji, które decydują się na to, jak dużą rolę powinno odgrywać ESG w głównym nurcie inwestowania. W Europie ESG jest obecnie wpisane w regulacje finansowe. W Stanach Zjednoczonych ustawodawcy właśnie zagłosowali za zablokowaniem branży emerytalnej przed uwzględnianiem ryzyka związanego z ESG.

Decyzja dotyczy tylko emerytur znajdujących się pod kontrolą państwa. Szwedzki prywatny rynek emerytalny trafił na pierwsze strony gazet po tym, jak okazało się, że Alecta, która nadzoruje ponad 100 miliardów dolarów oszczędności emerytalnych, była czwartym co do wielkości udziałowcem upadłego Banku Doliny Krzemowej. -Bloomberg

Teraz wymogi ESG zostaną zapisane w prawie dla zarządzających funduszami emerytalnymi, którzy muszą wykazywać "wzorowe podejście do zrównoważonego rozwoju poprzez odpowiedzialne inwestowanie i odpowiedzialne własność".

Jeżeli międzynarodowa firma inwestycyjna jest zainteresowana ubieganiem się o pulę oszczędności emerytalnych - która stanowi około 10 % wszystkich publicznych funduszy emerytalnych w Szwecji - musi być w stanie udokumentować swoją lojalność wobec ruchu ESG, w tym udowodnić, że posiada procesy zapobiegające powiązaniu funduszy z różnymi umowami międzynarodowymi, takimi jak wytyczne OECD dla korporacji wielonarodowych, UN Global Compact i przewodnie zasady ONZ dotyczące praw człowieka.

Co więcej, firmy będą musiały zarejestrować swoje produkty inwestycyjne jako fundusze ESG zgodnie z art. 8 i 9 europejskiego rozporządzenia w sprawie ujawniania informacji o zrównoważonym finansowaniu, zgodnie z powyższym projektem.

Około 150 funduszy zostanie wybranych w drugim kwartale 2023 r. dla nowych ram, które były nękane powszechnymi oszustwami, które kosztowały podatników co najmniej 2,8 miliarda koron.

Nowi zarządzający inwestycjami będą również poddawani przeglądom "na bieżąco", aby upewnić się, że pozostają oddani "wymogom, które pojawią się w umowie funduszu", w tym zasadzie stanowiącej, że mogą udowodnić, że są odpowiedzialnymi depozytariuszami, jeśli również śledzą indeksy.

"Jeśli wymagania nie są spełnione, jest to naruszenie umowy, które może prowadzić do tego, że fundusz nie będzie mógł pozostać na rynku funduszu" - twierdzi Fransson.


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.zerohedge.com/

Brak komentarzy:

"„Strategia szaleńca”: sekret polityki zagranicznej Trumpa Dlaczego ruch 47. prezydenta na Grenlandii może zmienić porządek świata"

Autor: Vitaly Riumshin, analityk polityczny Gazeta.ru Prezydent-elekt USA Donald Trump bierze udział w prywatnym przyjęciu i pokazie fajerwe...