sobota, 20 maja 2023

""Globalne ocieplenie" nie jest globalne!- Półkula północna ochładza się!"(video)

 Kiedy alarmiści klimatyczni promują swój "katastrofalny antropogeniczny program zmian klimatu", to w dużej mierze opiera się na założeniu, że świat zachodni powoduje "globalne ocieplenie". Największe kraje Zachodu znajdują się na półkuli północnej. Jeden z użytkowników Twittera zwrócił uwagę na anomalię w miesięcznych zmianach temperatury pokazującą, że "globalne ocieplenie" nie jest globalne, ani półkula północna, a zatem Zachód, nie doświadcza "ocieplenia".

Wyróżniony obraz: Pogoda 2022 | Nowe anomalie rosną w atmosferze i oceanach, które zmienią wzorce pogodowe, gdy będziemy zmierzać głębiej w rok

Twierdzi się, że głównym składnikiem antropogenicznych zmian klimatu jest globalne ocieplenie, które odnosi się do stopniowego ocieplenia Ziemi spowodowanego przez wywołany przez człowieka wzrost efektu cieplarnianego, ponieważ stężenie gazów cieplarnianych wzrasta głównie ze spalania paliw kopalnych, takich jak węgiel, ropa naftowa i gaz ziemny.

Wielokrotnie Zachód – ogólnie uważany za obejmujący USA, Kanadę, kraje europejskie, Australię i Nową Zelandię – był obwiniany za wzrost "efektu cieplarnianego".

"Ślad gazów cieplarnianych" lub "ślad węglowy" to sposób, w jaki alarmiści klimatyczni mierzą "emisje gazowe, które są istotne dla zmian klimatu i związane z działalnością produkcyjną lub konsumpcyjną człowieka". Według ich obliczeń USA są drugim co do wielkości emitentem gazów cieplarnianych na świecie po Chinach. Ale emisje Chin są winą Ameryki i Europy, zgodnie z raportem The Guardian z 2009 roku. "Pełny zakres odpowiedzialności Zachodu za chińskie emisje gazów cieplarnianych został ujawniony w nowym badaniu" – napisał The Guardian.

Zacki zamieścił na Twitterze dwa porównywalne wykresy z Our World in Data ("OWD") Uniwersytetu Oksfordzkiego, które pokazują zmiany temperatury z miesiąca na miesiąc w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Jeden wykres był dla półkuli północnej, a drugi dla półkuli południowej. Wykresy przedstawiają dane dotyczące łącznej zmiany temperatury powietrza na powierzchni lądu i wody na powierzchni morza jako odchylenie od średniej z lat 1951–1980. Dane zostały uzyskane z Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej ("NASA"), Goddard Institute for Space Studies ("GISS").

NASA wykorzystała również te dane do stworzenia miesięcznych map anomalii temperatury, aby pokazać, o ile cieplejszy lub zimniejszy może być region w danym miesiącu w porównaniu z normą dla tego samego miesiąca w tym samym regionie w latach 1951-1980. Ważne jest, aby powtórzyć, że te mapy nie przedstawiają temperatury bezwzględnej, ale zamiast tego pokazują anomalie temperatury lub jak bardzo się zmieniła.

Od kilku lat NASA publikuje animowane dane lub filmy z zestawu danych GISS, które pokazują sezonowy cykl w globalnych anomaliach temperatury dla każdego miesiąca od 1880 roku - pokazując, o ile globalna miesięczna temperatura była powyżej lub poniżej rocznej średniej globalnej w latach 1980-2015. Poniżej znajduje się najnowszy kolorowy film opublikowany przez NASA. Normalne temperatury są pokazane na biało. Wyższe niż normalne temperatury są wyświetlane na czerwono, a niższe niż normalne temperatury są wyświetlane na niebiesko. Normalne temperatury są obliczane w 30-letnim okresie bazowym 1951-1980.

Globalne anomalie temperatury od 1880 do 2022 r., NASA, 17 stycznia 2023 r.

W 2020 roku dwóch najbardziej szanowanych i płodnych amerykańskich fizyków atmosfery, emerytowany profesor MIT Richard Lindzen i profesor University of Alabama w Huntsville John Christy napisali artykuł wyjaśniający, w jaki sposób zestaw danych NASA / GISS – określany przez decydentów i media jako globalny rekord temperatury powierzchni – jest faktycznie uzyskiwany i gdzie pasuje do popularnej narracji związanej z alarmem klimatycznym. Jednym z aspektów zapisu NASA, którym zajęła się praca, są implikacje sposobu, w jaki zapis jest skonstruowany i prezentowany, oraz dlaczego wprowadza w błąd.

"Aby ukryć fakt, że globalne średnie są małymi pozostałościami dużych liczb, których precyzja jest wątpliwa, wspólne prezentacje kreślą globalne średnie anomalie bez rozproszonych punktów i rozszerzają skalę tak, aby zmiany wyglądały na duże" – zauważono w artykule (strona 9). To właśnie zrobiła OWD. Jeśli otworzysz stronę OWD dla "Globalne ocieplenie: miesięczna anomalia temperatury", zobaczysz, że domyślny wykres, bez punktów punktowych, zaczyna się w 1880 roku.

Strona docelowa Our World in Data dla Globalne ocieplenie: miesięczna anomalia temperatury

Pomimo ich sztuczek, globalna narracja o zmianie klimatu zaczyna się rozpadać za pomocą własnych graficznych reprezentacji. W widoku slajdu poniżej znajdują się trzy wykresy zaczerpnięte z OWD, ale ze skróconymi ramami czasowymi, aby pokazać tylko dane z ostatnich dziesięciu lat, od 15 kwietnia 2014 r. do 15 kwietnia 2023 r. Pierwszy pokazuje globalną miesięczną zmianę temperatur, drugi jest filtrowany tylko dla półkuli południowej, a trzeci dla półkuli północnej.

Nasz świat w danych | Global Warming: monthly temperature anomaly, [dostęp 19 maja 2023]

Wykresy te zdają się pokazywać, że półkula północna ochładza się, podczas gdy półkula południowa się ociepla. Innymi słowy, półkula, na której znajdują się największe zachodnie narody popełniające "przestępstwa związane z emisjami", ochładza się.

To, że półkula północna się ochładza, potwierdzają najnowsze badania naukowe, które pokazują, że temperatura w Europie nieznacznie spadnie w ciągu najbliższych 15-20 lat. Ta zmiana klimatu w Europie jest spowodowana osłabieniem Oscylacji Północnoatlantyckiej i ochłodzeniem Północnego Atlantyku. Nie ma to nic wspólnego z zamknięciem covida, "redukcją emisji" lub innymi interwencjami / przyczynami ludzkimi, które mogą twierdzić alarmiści klimatyczni. Ochłodzenie Europy, jak twierdzą alarmiści klimatyczni, wstrzyma globalne ocieplenie.

Biorąc pod uwagę, że ich dane pokazują niespójne trendy temperatur na półkulach, być może NASA i OWD będą musiały mieć interaktywne tytuły na swoich zdjęciach i wykresach, które przełączą się z "globalnego ocieplenia" na "globalne ochłodzenie" w zależności od tego, gdzie na świecie dane dotyczą. Jest to oczywiście jedna z zalet nieużywania żadnego z tych terminów, a zamiast tego używania uniwersalnego zwrotu "zmiana klimatu".


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://expose-news.com/

Brak komentarzy:

"Zachód może zorganizować więcej konfliktów międzynarodowych – szef rosyjskiego wywiadu Niektóre wpływowe postacie mogą celowo podsycać wrogość między krajami, gdy wpływy USA maleją, ostrzega Siergiej Naryszkin"

  ZDJĘCIE Z ARCHIWUM: Dyrektor rosyjskiej Służby Wywiadu Zagranicznego Siergiej Naruszkin © Murad Orudzhev / Sputnik Stany Zjednoczone trac...