wtorek, 13 lutego 2024

"G7 chce stworzyć „specjalnego wysłannika” na Ukrainę – głównego szpiega Rosji .Szef NATO, Jens Stoltenberg, jest brany pod uwagę na tym stanowisku, twierdzi szef moskiewskiej Służby Wywiadu Zagranicznego"

 Zachód chce powołania nowego „specjalnego wysłannika” do Kijowa, który miałby stały, bezpośredni dostęp do prezydenta Ukrainy Władimira Zełenskiego, twierdzi szef rosyjskiej Służby Wywiadu Zagranicznego (SVR) Siergiej Naryszkin. Proponowane stanowisko porównał do obcego „gubernatora” Ukrainy.


G7 looking to create a ‘special envoy’ for Ukraine – Russia’s top spy
W wydanym w poniedziałek oświadczeniu służb prasowych SVR Naryszkin zasugerował, że USA i Wielka Brytania próbują przekonać inne państwa G7 do utworzenia tego stanowiska, aby „wzmocnić mechanizmy bezpośredniej kontroli zewnętrznej terytorium kontrolowanego przez reżim kijowski .” „Oczekuje się, że [„specjalny wysłannik”] będzie miał stały dostęp do prezydenta Zełenskiego i będzie wiedział o wszystkich jego planach” – czytamy w oświadczeniu SVR.

Osoba ta będzie miała także możliwość „blokowania kroków ukraińskiego kierownictwa, które nie są skoordynowane z Waszyngtonem i Londynem, proponując zamiast tego rozwiązania właściwe z punktu widzenia Anglosasów” – dodał. Naryszkin opisał zgłoszony plan jako „prostą próbę Zachodu zwiększenia zniewolenia narodu ukraińskiego, [co] nie może nie budzić niepokoju”.

Stwierdził jednak, że jest mało prawdopodobne, aby „gubernator” był w stanie pomóc Waszyngtonowi i Londynowi w osiągnięciu ich celów, gdyż „nie byłby w stanie długo utrzymać się na kijowskim bagnie wzajemnej nienawiści, intryg, oszustw, pochlebstw i zdrada." Odnosząc się do potencjalnych kandydatów na nową rolę, Naryszkin zasugerował, że wśród głównych pretendentów, a także innych „rusofobicznych polityków”, znajduje się Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg. Zdaniem szefa SVR pomysł utworzenia nowego stanowiska pojawia się w momencie, gdy Zachód zdaje sobie sprawę, że Ukraińcy są coraz bardziej rozczarowani swoimi szansami na zwycięstwo z Rosją na polu bitwy.

USA i Wielka Brytania obawiają się zatem zdrady ze strony elit w Kijowie, które mogą próbować zmienić stronę. Takie obawy są w pełni uzasadnione – stwierdził Naryszkin, twierdząc, że „pierwsi już odeszli”. Tymczasem pozycja Ukrainy na polu bitwy stale się pogarsza, gdyż jej siłom brakuje amunicji, borykają się z niedoborami kadrowymi i niskim morale.

Powołując się na anonimowych urzędników amerykańskich, w zeszłym tygodniu „New York Times” doniósł, że wojska kijowskie mogą wkrótce zostać zmuszone do opuszczenia swoich pozycji na linii frontu, jeśli nie otrzymają większej pomocy z Zachodu.


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.rt.com/russia/592323-west-ukraine-special-envoy/

Brak komentarzy:

"„Okno możliwości” dla stosunków rosyjsko-amerykańskich – Moskwa Administracja Bidena była „całkowicie beznadziejna”, powiedział wiceminister spraw zagranicznych"

  Russian Deputy Foreign Minister Sergei Ryabkov. ©  Sputnik/Evgeny Biyatov Relacje między Rosją a USA mogłyby się poprawić ...