środa, 28 kwietnia 2021

" USA popierają porozumienia z Mińska dotyczące zakończenia krwawego konfliktu w Donbasie, zaprzeczając ukraińskim wezwaniom do zmiany warunków porozumienia pokojowego z 2014 r.!!!!!"

 Amerykańscy dyplomaci potwierdzili swoje poparcie dla wieloletniego planu zakończenia walk na rozdartej wojną wschodniej Ukrainie, zaledwie dzień po tym, jak ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział, że jest on przestarzały i powinien zostać zmieniony.

USA popierają porozumienia z Mińska dotyczące zakończenia krwawego konfliktu w Donbasie, zaprzeczając ukraińskim wezwaniom do zmiany warunków porozumienia pokojowego z 2014 r.

W poniedziałek w rozmowie z Financial Times Zełenski zasugerował, że porozumienia mińskie podpisane w 2014 roku są faktycznie niewykonalne. „Teraz uczestniczę w procesie, który został zaprojektowany przed moimi czasami” - powiedział. „W tej sytuacji proces miński powinien być bardziej elastyczny. Powinien służyć celom dzisiejszym, a nie przeszłości ”. Podwoił się w komentarzach, przemawiając do lokalnych ekip telewizyjnych we wtorek.

Pakt, wypracowany przez przedstawicieli Ukrainy, Rosji i zagranicy na spotkaniu w stolicy Białorusi, nigdy nie został zrealizowany, a zarówno Kijów, jak i samozwańcze republiki Donbas zarzucają sobie nawzajem nie wywiązanie się ze swoich zobowiązań. Jej warunki obejmują całkowite zawieszenie broni i zakaz używania ciężkiej broni. W ostatnich tygodniach doszło do eskalacji rozlewu krwi na linii kontaktowej, a siły kijowskie ścierały się z tymi lojalnymi wobec separatystów, które szukały wsparcia w Moskwie.

RÓWNIEŻ NA RT.COMPełnowymiarowa wojna ukraińska zagroziłaby rosyjskim ostrzeżeniom Kremla, zobowiązując się do podjęcia działań zapobiegających `` katastrofie humanitarnej ''

Jednak następnego dnia Departament Stanu USA potwierdził TASS, że uważa, że format jest nadal najlepszym sposobem na zakończenie rozlewu krwi i po prostu wymaga wdrożenia, a nie ponownej wizyty. „Nadal popieramy porozumienia mińskie jako podstawę porozumienia dyplomatycznego” - mówili dyplomaci, zarzucając Moskwie przede wszystkim sprowokowanie konfliktu.

„Aby te ramy odniosły sukces, Rosja musi wypełnić wszystkie zobowiązania, które podjęła zgodnie z tymi porozumieniami, a także działać w dobrej wierze, aby zakończyć konflikt we wschodniej Ukrainie”.

Zachodni analitycy już wcześniej stwierdzili, że Kijów postrzega ustalenia z Mińska jako wadliwe i nieosiągalne, a coraz większy blok wzywający do odrzucenia umowy.

Wznowione walki w ostatnich tygodniach doprowadziły do doniesień o śmierci żołnierzy i cywilów po obu stronach przepaści. „Sytuacja na linii kontaktowej na Ukrainie jest wyjątkowo niestabilna” - powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. „Dynamika rozwoju tego stanu rzeczy i zachowanie strony ukraińskiej stwarza niebezpieczeństwo wznowienia działań wojennych na pełną skalę”.

Moskwa ostrzegła, że totalna ofensywa Kijowa może doprowadzić do katastrofy humanitarnej i zagrozić bezpieczeństwu Rosji. Gdyby tak się stało, powiedział Pieskow, „żaden kraj na świecie nie stałby z boku. Wszystkie kraje, w tym Rosja, podjęłyby kroki, aby zapobiec powtórzeniu się takich tragedii ”.

RÓWNIEŻ NA RT.COMRuchy armii rosyjskiej na granicy z Ukrainą nie są prekursorem wojny, mówi Kreml, powołując się na potrzebę obrony przed rozbudową NATO

Analitycy podali, że dziesiątki tysięcy rosyjskich żołnierzy zostało rozmieszczonych wzdłuż granicy z Ukrainą w ostatnich tygodniach, co wywołało na Zachodzie roszczenia, że Kreml może być bliski zarządzenia inwazji. Jednak w zeszłym tygodniu minister obrony Siergiej Szojgu ogłosił, że seria ćwiczeń została zakończona i żołnierze wrócą do swoich normalnych baz. W rozmowie z dziennikarzami we wtorek potwierdził, że ćwiczenia były odpowiedzią na „groźne działania NATO” w regionie.

Później tego samego dnia Zełenski przybył na granicę z Krymem na inspekcję stacjonujących tam ukraińskich jednostek wojskowych. „Oglądamy nasze pozycje i sprawdzamy gotowość sprzętu, naszych bojowników i naszych brygad”, - powiedział.

Prezydent Ukrainy ostrzegł, że nie może uznać konfliktu za rozwiązany, twierdząc, że „wycofywanie się wojsk [rosyjskich] nie oznacza, że armia nie powinna być gotowa na powrót do naszych granic. kraju w dowolnym momencie ”.

Zełenski zaprosił prezydenta Rosji Władimira Putina do udziału w dwustronnych rozmowach na temat przyszłości Donbasu. Jednak Kreml stwierdził, że niewłaściwe byłoby odcinanie przywódców dwóch separatystów w Doniecku i Ługańsku.

„Rosja nie jest stroną tego konfliktu, a Moskwa jest przekonana, że jedynym słusznym krokiem do rozwiązania może być wdrożenie zapisów mińskiego pakietu środków, a także nawiązanie bezpośredniego dialogu z przedstawicielami i przywódcami obu stron. republiki samozwańcze - powiedział we wtorek Pieskow, dołączając swój głos do tych, którzy opowiadają się za honorowaniem istniejących porozumień.

Przetlumaczyla GR przez translator google

zrodlo:https://www.rt.com/russia

Brak komentarzy:

"„Strategia szaleńca”: sekret polityki zagranicznej Trumpa Dlaczego ruch 47. prezydenta na Grenlandii może zmienić porządek świata"

Autor: Vitaly Riumshin, analityk polityczny Gazeta.ru Prezydent-elekt USA Donald Trump bierze udział w prywatnym przyjęciu i pokazie fajerwe...