poniedziałek, 25 kwietnia 2022

"Sankcje nie przyniosą pokoju "– Argentyński FM

 Buenos Aires nie nałoży sankcji na Moskwę w związku z konfliktem na Ukrainie, powiedział minister spraw zagranicznych

Sankcje nie przyniosą pokoju – Argentyński FM

Sankcje nie pomogą osiągnąć pokoju i sprzyjać dialogowi w sprawie konfliktu na Ukrainie, powiedział w sobotę argentyński minister spraw zagranicznych Santiago Cafiero agencji informacyjnej Telam, dodając, że jego kraj nie dołączy do tych, którzy nakładają ograniczenia na Rosję.

"To, czego Argentyna szuka i proponuje, to powrót do dialogu" - powiedział dyplomata w Rzymie, gdzie spotkał się ze swoim włoskim odpowiednikiem Luigim Di Maio.

Cafiero powiedział również, że Buenos Aires nie ma nawet ram regulacyjnych dla jednostronnych sankcji, a zamiast tego ma prawo, które zapobiega tego typu działaniom rządu. Jego rząd podejmuje wyzwanie, przed którym stoi dziś świat, "wzywając do pokoju", dodał.

Szczerze mówiąc, nie wierzymy, że nałożenie sankcji lub blokad będzie produktywne dla pokoju, dialogu i negocjacji dyplomatycznych.

Mówiąc o roli sankcji w regionie Ameryki Łacińskiej, Cafiero powiedział, że "co tego typu działania [...] spowodował większe nierówności i większe niepowodzenia ze społecznego punktu widzenia".

Argentyna była również jednym z niewielu krajów – obok Meksyku i Brazylii – które wstrzymały się od głosu podczas głosowania nad zawieszeniem statusu Rosji jako stałego obserwatora Organizacji Państw Amerykańskich (OPA) w związku z jej działaniami na Ukrainie. Rezolucja została jeszcze przyjęta na początku tego tygodnia i została pochwalona przez USA jako "jasny komunikat dla Kremla".

"Przytłaczająca liczba krajów w obu Amerykach wezwała Kreml do zakończenia nieprzyzwoitej wojny z wyboru, wycofania swoich sił i przestrzegania prawa międzynarodowego" Sekretarz stanu USA Antony Blinken powiedział w czwartek w oświadczeniu.

USA i ich sojusznicy w Europie i poza nią nałożyli bezprecedensową liczbę sankcji na Rosję w związku z jej ofensywą wojskową. Restrykcje dotyczą moskiewskiego sektora finansowego i bankowego, przemysłu kosmicznego i lotniczego, a także eksportu paliw.

Rosja zaatakowała sąsiednie państwo pod koniec lutego, po tym jak Ukraina nie wdrożyła warunków porozumień mińskich, podpisanych po raz pierwszy w 2014 roku, i ostatecznego uznania przez Moskwę republik Donbasu w Doniecku i Ługańsku. Niemieckie i francuskie protokoły pośrednictwa zostały zaprojektowane w celu nadania separatystycznym regionom specjalnego statusu w państwie ukraińskim.

Od tego czasu Kreml zażądał, aby Ukraina oficjalnie ogłosiła się krajem neutralnym, który nigdy nie dołączy do kierowanego przez USA bloku wojskowego NATO. Kijów twierdzi, że rosyjska ofensywa była całkowicie niesprowokowana i zaprzeczył twierdzeniom, że planował odbić obie republiki siłą.

Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.rt.com/russia

Brak komentarzy:

"„Strategia szaleńca”: sekret polityki zagranicznej Trumpa Dlaczego ruch 47. prezydenta na Grenlandii może zmienić porządek świata"

Autor: Vitaly Riumshin, analityk polityczny Gazeta.ru Prezydent-elekt USA Donald Trump bierze udział w prywatnym przyjęciu i pokazie fajerwe...