Ważne jest, aby każdy człowiek rozumiał, co będą oznaczać proponowane zmiany w systemie monetarnym. Zmiany, jeśli zostaną dopuszczone, mogą być najbardziej niszczycielskim wydarzeniem w naszym życiu i potencjalnie największym usunięciem wolności we współczesnej historii.
Richard Hall z Rich Planet TV wyprodukował poniższy film wyjaśniający niebezpieczeństwa związane z inteligentnymi pieniędzmi, cyfrową walutą banku centralnego ("CBDC") i usuwaniem gotówki. Każdy musi obejrzeć ten film. Musi być szeroko rozpowszechniony, szczególnie z tymi, którzy uważają, że blockchain jest "prywatny" i "pokona" system oraz z młodszymi pokoleniami, które uważają, że gotówka jest lub powinna stać się przestarzała.
Richard Hall: Johnny's Cash and The Smart Money Nightmare, 4 października 2022 (15 min)
Czy jest lepszy sposób na przesunięcie świata w kierunku zmian wymaganych do tego, aby "koszmar inteligentnych pieniędzy" zaczął obowiązywać, niż kryzys lub seria kryzysów. Czy ostatnie interwencje Banku Anglii mogą wskazywać na taki kryzys? Nie wiemy i nie wiemy, czy to wszystko dzieje się zgodnie z projektem i zaplanowane z dużym wyprzedzeniem. Wiemy jednak, że "nigdy nie pozwoliliby, aby dobry kryzys poszedł na marne". Warto więc odnotować ostatnie i znaczące zakłócenia na rynkach finansowych.
Bank Anglii interweniuje, aby wygładzić rynek
Zwrot brytyjskiego rządu w kierunku bodźców fiskalnych – plan przedstawiony przez kanclerza Wielkiej Brytanii Kwasiego Kwartenga – wywrócił do góry nogami brytyjskie rynki finansowe. Połączenie ogromnych subsydiów energetycznych i obniżek podatków zaniepokoiło inwestorów, którzy obawiali się, że brytyjski deficyt budżetowy stanie się nie do utrzymania. Rezultatem był bardzo gwałtowny wzrost rentowności obligacji, spadek cen akcji i historyczny spadek wartości funta.
Czytaj więcej: Bank Anglii interweniuje w celu przywrócenia stabilności finansowej, Deloitte, 5 października 2022 r.
W zjadliwym werdykcie w sprawie planów Wielkiej Brytanii, MFW wezwał Kwartenga do "ponownej oceny" planu obniżki podatków, który obejmuje zniesienie najwyższej stawki podatku dochodowego i zniesienie limitu premii dla bankierów, mówiąc, że "prawdopodobnie zwiększy to nierówności". Wezwał rząd Wielkiej Brytanii do "zapewnienia wsparcia, które jest bardziej ukierunkowane i ponownej oceny środków podatkowych" podczas nadchodzącego ogłoszenia kanclerz.
Krótko po oświadczeniu MFW agencja ratingowa Moody's wydała własny potępiający werdykt, mówiąc, że plan fiskalny może zagrozić wiarygodności kraju wobec kredytodawców, tworząc większe deficyty budżetowe.
Kiedy rząd chce zebrać pieniądze na opłacenie swojego programu wydatków, jedną z taktyk jest emisja obligacji. W Wielkiej Brytanii obligacje rządowe nazywane są "loszkami". Kiedy rząd Wielkiej Brytanii emituje loszki, pożycza pieniądze od kupującego. Okres kredytowania może wynosić kilka miesięcy lub może wydłużyć się do kilkudziesięciu lat. Obligatariusze otrzymują wypłatę odsetek w trakcie życia obligacji i odzyskują swój kapitał po jej terminie zapadalności. Stopa procentowa jest również znana jako "rentowność". Dzisiejsze rynki obligacji są warte około 100 bilionów funtów na całym świecie, według Stowarzyszenia Przemysłu Papierów Wartościowych i Rynków Finansowych. Co trzy miesiące brytyjskie Biuro Zarządzania Długiem ("DMO") publikuje kwartalny przegląd podsumowujący jego operacje na rynkach losowych i pieniężnych w danym kwartale. Najnowszy kwartalny przegląd dotyczy kwietnia – czerwca 2022 r. Wynika z niego, że w pierwszym kwartale 2022 r. (kwiecień-czerwiec) 27,5% długu publicznego Wielkiej Brytanii znajdowało się w posiadaniu firm ubezpieczeniowych i funduszy emerytalnych.
26 września Bank Anglii wydał oświadczenie, że bardzo uważnie monitoruje rozwój sytuacji na rynkach finansowych. W kolejnym komunikacie z 28 września Bank Anglii ("BoE") poinformował, że podejmuje środki – przeprowadzając tymczasowe zakupy długoterminowych brytyjskich obligacji rządowych – w celu przywrócenia uporządkowanych warunków rynkowych.
Profesor Richard A. Werner skomentował na swoim kanale Telegram:
Czy Bank Anglii pracuje w izolacji?
Według Tooze'a, znacznie bardziej nago niż w 2020 r., pospieszne interwencje BoE we wrześniu 2022 r. ujawniły siły, które naprawdę napędzają interwencję banku centralnego w obecnej dyspensacji. "Polityka skupu aktywów może wyglądać tak... koordynacja polityki pieniężnej z fiskalną. Mogą one wyglądać jak imponujące demonstracje siły banków centralnych. Ale w rzeczywistości są to reakcje obronne napędzane kryzysem na spazmy lewarowanych, rynkowych finansów. Stawką nie jest dominacja fiskalna – bank centralny idący w ślady wybranego rządu – ale dominacja finansowa.
Corey Lynn zauważa, że BoE jest jednym z 63 członków Banku Rozrachunków Międzynarodowych ("BIS"):
Interwencja Banku Anglii jako część znacznie szerszego obrazu
Na całym świecie rynki finansowe wyglądają na coraz bardziej zagrożone, donosi The Economist:
W klipie z The Solari Report Catherine Austin Fitts, John Titus krótko omawia artykuł The Economist i jakie są implikacje dla świata.
Kliknij na obrazek poniżej, aby obejrzeć film na Rumble.
Przetlumaczono przez translator Google
zrodlo:https://expose-news.com/
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz