poniedziałek, 27 marca 2023

"Akcje Deutsch Bank spadają po kosztach zapewnienia wzrostu niewypłacalności w miarę trwania globalnego krachu finansowego"

 Globalny krach finansowy, po raz kolejny wywołany przez przebudzonych lewicowców w USA, którzy dokonali ideologicznych inwestycji w swoich bankach, nadal się rozprzestrzenia.

Zdjęcie: Akcje Deutsch Bank spadają po kosztach zapewnienia wzrostu niewypłacalności w związku z trwającym globalnym krachem finansowym

W piątek akcje Deutsche Banku doświadczyły spadku po gwałtownym wzroście swapów ryzyka kredytowego poprzedniej nocy, ponieważ obawy o stabilność europejskich banków trwały. Akcje, które są notowane we Frankfurcie, spadły o 14 procent na pewnym etapie sesji, ale zdołały zmniejszyć straty i zamknęły się 8,6 procent niżej w piątek po południu, donosi CNBC przed weekendem.

Obawy inwestorów o zarażenie zostały zaostrzone w środę przez zacieśnienie polityki pieniężnej przez amerykańską Rezerwę Federalną, po awaryjnym ratowaniu Credit Suisse przez UBS, w odpowiedzi na upadek amerykańskiego banku Silicon Valley Bank.

Światowi i szwajcarscy regulatorzy, a także banki centralne miały nadzieję, że zorganizowanie sprzedaży Credit Suisse krajowemu rywalowi złagodzi obawy na rynkach, ale inwestorzy nadal nie są przekonani, że transakcja będzie wystarczająca, aby złagodzić napięcie w sektorze bankowym.

"Dodatkowe obligacje Deutsche Bank Tier-One (AT1) – klasa aktywów, która trafiła na pierwsze strony gazet w tym tygodniu po kontrowersyjnym odpisie AT1 Credit Suisse w ramach umowy ratunkowej – również gwałtownie się wyprzedały" – podał portal.

W piątek główne europejskie akcje banków odnotowały szerokie spadki, a Deutsche Bank przewodził stawce. Jej akcje notowane we Frankfurcie spadły o 8,6 procent. Jego niemiecki rywal, Commerzbank, spadł o 9 procent, podczas gdy Credit Suisse, Societe Generale i UBS spadły po ponad 7 procent. Barclays i BNP Paribas również doświadczyły spadków o ponad 6 procent.

Deutsche Bank zakończył w 2019 r. wielomiliardową restrukturyzację, która miała na celu obniżenie kosztów i poprawę rentowności, co zaowocowało dziesięcioma kolejnymi kwartałami zysku. Bank odnotował roczny zysk netto w wysokości 5 miliardów euro (5,4 miliarda dolarów) w 2022 r., co stanowi wzrost o 159 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Wskaźnik CET1 Deutsche Banku, miara wypłacalności banków, wyniósł na koniec 13 r. 4,2022 proc., podczas gdy wskaźnik pokrycia płynności wyniósł 142 proc., a wskaźnik stabilnego finansowania netto 119 proc. Dane te sugerują, że nie ma wyraźnych obaw dotyczących płynności lub wypłacalności banku.

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz przemawiał w piątek na konferencji prasowej w Brukseli i stwierdził, że Deutsche Bank gruntownie zrestrukturyzował i zmodernizował swój model biznesowy i jest bardzo dochodowym bankiem. Stwierdził również, że nie ma powodu, aby spekulować na temat przyszłości banku.

Po jego komentarzach rynki nieco zmniejszyły straty. Ponadto prezes Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde powiedziała przywódcom UE, że sektor bankowy strefy euro jest odporny dzięki silnej pozycji kapitałowej i płynnościowej, a także reformom po 2008 roku. Zapewniła ich również, że zestaw narzędzi EBC jest wyposażony w celu zapewnienia płynności systemu finansowego, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Według środowego raportu Moody's, organy nadzoru finansowego i rządy podjęły w ostatnich tygodniach działania w celu ograniczenia ryzyka zarażenia się problemami ujawnionymi u poszczególnych kredytodawców. W raporcie stwierdzono również, że środki te powinny "zasadniczo odnieść sukces" w rozwiązywaniu problemów, kontynuowało CNBC.

"Jednak w niepewnym otoczeniu gospodarczym i przy słabym zaufaniu inwestorów, istnieje ryzyko, że decydenci nie będą w stanie ograniczyć obecnych zawirowań bez długotrwałych i potencjalnie poważnych reperkusji w sektorze bankowym i poza nim" - powiedział zespół ds. strategii kredytowej agencji ratingowej.

"Jeszcze zanim napięcia bankowe stały się widoczne, spodziewaliśmy się, że globalne warunki kredytowe będą nadal słabnąć w 2023 r. w wyniku znacznie wyższych stóp procentowych i niższego wzrostu, w tym recesji w niektórych krajach" - dodał zespół.

Należy zauważyć, że te szybkie działania podejmowane przez banki centralne i rządy przy użyciu funduszy podatników są właśnie tym – szybkimi rozwiązaniami. Nie odnoszą się (i nie będą) do podstawowego problemu, który polega na tym, że lewicowe "przebudzenie" jest obecnie priorytetem, jeśli chodzi o inwestycje i strategie kredytowe, a nie rentowność lub ochronę inwestorów. I dlatego te banki pękają w kratach.


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.naturalnews.com/

Brak komentarzy:

"USA ponownie rozważają rosyjski zakaz diamentów – Reuters Według doniesień władze w Waszyngtonie mają wątpliwości co do mechanizmu śledzenia klejnotów, który ma zostać wprowadzony jeszcze w tym roku"

Stany Zjednoczone ponownie rozpatrują zakaz na rosyjskie diamenty wprowadzony w zeszłym roku przez UE i G7 w związku z licznymi skargami ze ...