poniedziałek, 27 marca 2023

"Rosja twierdzi, że "odpowiednio zareaguje", jeśli Wielka Brytania dostarczy Ukrainie pociski do czołgów ze zubożonym uranem"

  Opierając się na prawie międzynarodowym, inwazja Rosji na Ukrainę była niewłaściwa, pomimo reputacji tej ostatniej jako ukrywającej nazistów i nazistowskie sentymenty. Ukraina nie zagrażała Rosji, a poza tym siły rosyjskie zaanektowały (nielegalnie) region Krymu od Ukrainy w 2014 roku, więc wyraźnie Moskwa jest tu agresorem.

Rosja twierdzi, że "odpowiednio zareaguje", jeśli Wielka Brytania dostarczy Ukrainie pociski do zbiorników ze zubożonym uranem

Ale powiedziawszy to, kraje NATO wydają się lunatykować w znacznie szerszy, znacznie bardziej śmiercionośny (i być może kończący planetę) konflikt z Rosją, znaczącą potęgą z tysiącami głowic nuklearnych do dyspozycji.

Według Breitbart News we wtorek, Unia Europejska zgodziła się wysłać milion pocisków artyleryjskich na Ukrainę przy znacznym koszcie dwóch miliardów euro, podczas gdy Wielka Brytania potwierdziła, że przekaże krajowi czołgi podstawowe, a także dostarczy pociski przeciwpancerne ze zubożonym uranem.

Po długich negocjacjach Europejska Agencja Obrony w końcu uzgodniła długo oczekiwaną umowę o zakupie broni między państwami członkowskimi UE a Norwegią. Umowa ta obejmie zakup i dostawę miliona pocisków artyleryjskich 155 mm na Ukrainę, mimo że Rosja wydaje się mieć nieograniczone dostawy, według ukraińskich żołnierzy frontowych.

Koszt umowy na zakup uzbrojenia na milion pocisków artyleryjskich 155 mm dla Ukrainy wynosi 2 mld euro (2,15 mld dolarów), które zostaną podzielone na dwie transze. Pierwsza transza, warta miliard euro, zostanie wykorzystana na rekompensatę dla państw członkowskich UE za uwolnienie pocisków z ich własnych rezerw wojskowych, w celu dostarczenia ich w ciągu dwóch miesięcy. Druga transza finansowania zostanie wypłacona fabrykom zbrojeniowym w krajach europejskich w celu produkcji nowych pocisków do wysyłki na Ukrainę.

UE zamierza dostarczyć pociski artyleryjskie na Ukrainę w ciągu 12 miesięcy. Istnieją jednak obawy co do zdolności europejskich fabryk zbrojeniowych do wystarczająco szybkiego zwiększenia produkcji, aby dotrzymać tego terminu. Podczas gdy dodatkowe pociski można było kupić z krajów spoza UE, Francja naciskała na europejską politykę kupowania, aby chronić interesy europejskiego przemysłu, zauważył Breitbart News.

Josep Borrell, wysoki przedstawiciel UE do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa, uznał umowę o zakupie broni za "historyczny" moment. On również zaznaczył, że ta umowa reprezentuje wsparcie UE dla Ukrainy.

Jednak ogłoszenie znaczącej umowy UE na zakup broni zostało nieco przyćmione przez ujawnienie przez Wielką Brytanię, że pociski przeciwpancerne ze zubożonym uranem będą towarzyszyć ich darowi czołgów podstawowych Challenger 2 dla Ukrainy. Pociski te są bardzo skuteczne ze względu na unikalne właściwości zubożonego uranu po uderzeniu, co czyni go wyjątkowym metalem do celów niszczenia czołgów – i to wywołało gniew rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, którego żołnierze przegraliby te pociski.

"Wraz z przyznaniem Ukrainie eskadry czołgów podstawowych Challenger 2, będziemy dostarczać amunicję, w tym pociski przeciwpancerne, które zawierają zubożony uran. Takie pociski są bardzo skuteczne w pokonywaniu nowoczesnych czołgów i pojazdów opancerzonych" - powiedział rzecznik brytyjskiego rządu, jak donosi Breitbart News.

Oświadczenie wywołało szybką i gniewną reakcję Rosji. Po spotkaniu z prezydentem Chin Xi Jinpingiem w Moskwie Putin zagroził odwetem, stwierdzając: "Jeśli to wszystko się stanie, Rosja będzie musiała odpowiednio zareagować, mówię o tym, że Zachód już zaczyna używać broni z komponentem nuklearnym".

Wielka Brytania z kolei skrytykowała Rosję za łączenie pocisków ze zubożonego uranu z terminem "komponent nuklearny", ponieważ mogłoby to dać fałszywe wrażenie, że NATO dostarcza broń jądrową Ukrainie. Pociski ze zubożonym uranem w walce były używane głównie przez USA i Wielką Brytanię, a oba kraje utrzymują, że pociski te są bezpieczne i nie stanowią zagrożenia radiacyjnego podczas lub po użyciu.

Tak czy inaczej, wprowadzenie tych rund nie będzie dobrze pasować do Putina, który jest popychany coraz dalej w kierunku odpowiedzi, której nikt nie powinien chcieć widzieć.


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.naturalnews.com/

Brak komentarzy:

"USA ponownie rozważają rosyjski zakaz diamentów – Reuters Według doniesień władze w Waszyngtonie mają wątpliwości co do mechanizmu śledzenia klejnotów, który ma zostać wprowadzony jeszcze w tym roku"

Stany Zjednoczone ponownie rozpatrują zakaz na rosyjskie diamenty wprowadzony w zeszłym roku przez UE i G7 w związku z licznymi skargami ze ...