niedziela, 24 maja 2020

"Strajk przedsiębiorców. Policja otoczyła dziennikarzy i fotoreporterów "

Strajk przedsiębiorców w Warszawie wystartował po godzinie 14. Policja podkreślała, że zgromadzenie to, w obliczu panujących obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, jest nielegalne i nie zostało zarejestrowane przez stołeczny ratusz. Funkcjonariusze próbowali utrudniać pracę dziennikarzy i fotoreporterów
Strajk przedsiębiorców w Warszawie

Strajk przedsiębiorców wyruszył z pl. Defilad w Warszawie. Uczestnicy ogosili, że idą w kierunku Pałacu Prezydenckiego. Wcześniej na placu przed Pałacem Kultury zgromadzili się ludzie z flagami biało-czerwonymi. Policja zabezpieczała teren. Przez głośniki informowała, że w związku ze stanem epidemii "grupowanie osób jest zabronione".

 "Pomimo licznych przekazów dot. nielegalności zgromadzeń, na Placu Defilad zaczyna się gromadzenie osób. Na miejscu pracuje Zespół Antykonfliktowy Policji, jak również kierowane są komunikaty do obecnych. Niestety gromadzące się osoby nie zachowują bezpiecznej odległości” – poinformowała stołeczna policja twitterze.

Policja Warszawa
@Policja_KSP
Pomimo licznych przekazów dot. nielegalności zgromadzeń, na Placu Defilad zaczyna się gromadzenie osób. Na miejscu pracuje Zespół Antykonfliktowy Policji, jak również kierowane są komunikaty do obecnych. Niestety gromadzące się osoby nie zachowują bezpiecznej odległości.
Zobacz obraz na Twitterze
219
14:09 - 23 maj 2020
Twitter Ads - informacje i Polityka prywatności

Strajk przedsiębiorców.
 Policja otoczyła dziennikarzy i fotoreporterów
Policja w trakcie sobotniego strajku przedsiębiorców utrudniała pracę dziennikarzy i fotoreportetów. Na zdjęciach opublikowanych przez naszego reportera widać, jak funkcjonariusze otoczyli pracowników mediów. 

Dziesiątki policjantów zamknęło kilku uczestników strajku przedsiębiorców zamierza legitymować dziennikarzy i fotoreporterów. Funkcjonariusze jako powód podają niedostosowanie się do przepisów porządkowych

- napisał na Twitterze Piotr Drabik. Jak dodał, policjanci nie zamierzali wypuścić dziennikarzy i fotoreporterów, pomimo posiadanych legitymacji prasowych i wykonywania obowiązków służbowych. Dopiero po interwencji senatora Jacka Burego i posła Michała Szczerby, policja wypuściła dziennikarzy. Wcześniej funkcjonariusze chcieli na przedstawicieli mediów nakładać mandaty

 Piotr Drabik
@piotrdrabik
Dziesiątki policjantów zamknęło kilku uczestników #strajkprzedsiębiorców zamierza legitymować dziennikarzy i fotoreporterów. Funkcjonariusze jako powód podają niedostosowanie się do przepisów porządkowych @RadioZET_NEWS @Policja_KSP
20
Zobacz obraz na Twitterze
15:50 - 23 maj 2020
Twitter Ads - informacje i Polityka prywatności
Ludzie o tym mówią: 22

 Strajk przedsiębiorców w Warszawie 

W ubiegłym tygodniu w Warszawie odbył się protest tzw. przedsiębiorców. Zatrzymanych zostało blisko czterysta osób. Wobec zgromadzonych użyto gazu i siły fizycznej, co – jak wyjaśniła stołeczna policja - było skutkiem agresji ze strony protestujących i czynnej napaści na funkcjonariuszy.

Policja podkreślała, że zgromadzenie to, w obliczu panujących obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, było nielegalne, nie zostało zarejestrowane przez stołeczny ratusz.

Głos w sprawie interwencji funkcjonariuszy zabrał też szef MSWiA Mariusz Kamiński, stwierdzając, że pod ich adresem narasta kampania oszczerstw i pomówień. 


Brak komentarzy:

" Musk odpowiada na oskarżenia o „nazistowski salut” Tycoin technologiczny mówi, że jego przeciwnicy „potrzebują lepszych brudnych sztuczek” pośród zamieszania wokół jego gestu na inauguracji Donalda Trumpa"

©  X/@elonmusk Miliarder Elon Musk, bliski sojusznik prezydenta USA Donalda Trumpa, zbagatelizował oskarżenia, że ​​wykonał ...