niedziela, 28 czerwca 2020

"Donald Trump powinien się martwić: wojsko USA może spaść za Rosję i Chiny"

Zdaniem starszych przywódców Kongresu amerykańskie wojsko jest zagrożone zaleganiem z Rosją i Chinami w niektórych kluczowych obszarach broni i technologii, w tym w dziedzinie hipersoniki, sztucznej inteligencji i obliczeń kwantowych. 

Senator Jim Inhofe, przewodniczący Senackiej Komisji Służb Zbrojnych, wysłał prosto do Rosji i Chin wiadomość z sali Senatu 25 czerwca, jednocześnie uzasadniając silny budżet wojskowy na 2021 r., Stanowczo mówiąc: „nie ma możliwości, abyś nas pokonał— więc nawet nie próbuj ”. 

Inhofe przedstawił wiele szczegółów na temat obaw strategicznych, politycznych, gospodarczych i wojskowych dotyczących zarówno Rosji, jak i Chin, powołując się na  ogromny wzrost  budżetów wojskowych obu krajów. 

„Chiny zwiększyły wydatki na wojsko o 83 procent w latach 2009-2018. W zasadzie w tym samym okresie Rosja zwiększyła budżet na obronę o 35 procent”, powiedział Inhofe. Zaznaczył, że rosyjska i chińska ekspansja wojskowa w żadnym wypadku nie była ograniczona do wielkości i zakresu, ale być może o takim samym lub większym znaczeniu, była masowo inwestowana w postęp technologiczny. 

„W październiku ubiegłego roku Chiny zaprezentowały  broń hipersoniczną , popisując się technologią, której jeszcze nie mamy” - powiedział Inhofe.

Inhofe przedstawił szereg konkretnych powodów, dla których zarówno Chiny, jak i Rosja szybko rosną w Pentagonie. Do zmartwień wojska należy chińska globalna ekspansja gospodarcza i militarna, na przykład wtargnięcie Pekinu do Afryki z budową nowej bazy wojskowej w pobliżu sił USA w Dżibuti. Zwrócił także uwagę na rosnące antagonistyczne zachowanie wobec Stanów Zjednoczonych, Tajwanu i innych sojuszników w regionie Pacyfiku. 

Inhofe nie poprzestał na Pacyfiku, ale również wspomniał o zabiciu przez Chiny dwudziestu  Indian  na granicy w ich ostatnim starciu i skrytykował poparcie Rosji dla reżimu Assada w Syrii. 

Silny, rosnący budżet wojskowy stawiający na pierwszym miejscu krótkoterminową modernizację, a także długoterminowe badania naukowe i technologiczne są potrzebne, aby innowacje wygrały każdą przyszłą wojnę. Zgodnie z tymi wytycznymi Inhofe powiedział, że poczyniono postępy w zakresie szeregu niezbędnych technicznych postępów, takich jak obecne wysiłki na rzecz rozwoju broni w Fort Sill w stanie Oklahoma.

„W tej chwili jesteśmy przewyższani przez Rosję i Chiny. Fort Sill kieruje wysiłkami modernizacyjnymi armii w zakresie precyzyjnych pożarów dalekiego zasięgu, aby przywrócić naszą przewagę bojową ”- powiedział.

W tym przykładzie najprawdopodobniej miał na myśli programy armii artylerii i pocisków rakietowych o rozszerzonym zasięgu armii zaprojektowane w celu znacznego zwiększenia zasięgu ataku i skuteczności amerykańskich systemów uzbrojenia. Na przykład ERCA wystrzelił już 155-metrową artylerię blisko 70 km, a programiści armii wystrzelili teraz trzy strzały testowe pocisku Precision Strike Missile, nowej broni przeznaczonej do strzału na odległość do 500 km. 

„Obecne pociski mogą pokonać około 350 km, a ostatecznie przekroczy to 500 km. Prawie podwoiliśmy zasięg w porównaniu z istniejącymi programami uruchamiającymi, więc nie musimy inwestować w nowe programy uruchamiające. Możemy teraz umieścić dwa pociski w wyrzutni w przeciwieństwie do tego, co możemy zrobić teraz, który jest jeden ”- generał John Murray, dowódca dowództwa armii w Futures, powiedział TNI w ostatnim  wywiadzie na  temat nowej broni. 

W swoich uwagach Inhofe wyraził również zdecydowane poparcie dla inicjatywy Indo-Pacific Komitetu Komisji Służb Zbrojnych, wniosku ustawodawczego mającego na celu  dodanie 6 miliardów dolarów  funduszy na zwiększenie amerykańskiej broni i sił na Pacyfiku. 

„Wiemy, że sposobem na zachowanie pokoju jest demonstrowanie naszej siły” - powiedział.

Kris Osborn jest nowym Redaktorem Obrony Narodowej. Osborn poprzednio pracował w Pentagonie jako wysoko wykwalifikowany ekspert w biurze zastępcy sekretarza armii ds. Akwizycji, logistyki i technologii. Osborn pracował również jako kotwiczny i powietrzny specjalista wojskowy w krajowych sieciach telewizyjnych. Występował jako gościnny ekspert wojskowy w Fox News, MSNBC, The Military Channel i The History Channel. Ma również tytuł magistra literatury porównawczej na Columbia University.

Zdjęcie: Reuters

Kliknij tutaj, aby przeczytać cały artykuł.

zrodlo:miziaforum.com

Brak komentarzy:

"USA ponownie rozważają rosyjski zakaz diamentów – Reuters Według doniesień władze w Waszyngtonie mają wątpliwości co do mechanizmu śledzenia klejnotów, który ma zostać wprowadzony jeszcze w tym roku"

Stany Zjednoczone ponownie rozpatrują zakaz na rosyjskie diamenty wprowadzony w zeszłym roku przez UE i G7 w związku z licznymi skargami ze ...