poniedziałek, 27 czerwca 2022

"Rozmieszczenie przez Rosję rakiet Iskander w Kaliningradzie jest poważnym zagrożeniem dla NATO: Oto dlaczego"

 Kiedy Związek Radziecki upadł w 1991 roku, Rosja, największe państwo w ZSRR i wokół którego powstał sojusz, odziedziczyła większość broni, którą zorganizowała przeciwko NATO.

Zdjęcie: Rozmieszczenie przez Rosję rakiet Iskander w Kaliningradzie jest poważnym zagrożeniem dla NATO: Oto dlaczego

Obejmowało to ogromną ilość pocisków balistycznych, z których wiele pozostało w służbie i obecnie stanowi trzon moskiewskiej strategii A2AD – "antydostępowej / odmowy obszaru" dla sojuszniczego sojuszu bezpieczeństwa.

Ale oczywiście nie wszystkie rosyjskie zapasy pocisków balistycznych, największe na świecie, są stare. W rzeczywistości wiele modeli jest dość nowych i wszystkie są niezwykle śmiercionośne, w tym Iskander-M, pocisk balistyczny krótkiego zasięgu (SRBM), którym NATO jest szczególnie zainteresowane.

"Pocisk SS-26 Iskander ma zasięg około 400 do 500 kilometrów, czyli około 250 do 310 mil", donosi National Interest. "Może przenosić różne typy głowic, w tym penetrator ziemny, odłamkowo-burzący lub termobaryczny.

"Modele eksportowe mają krótszy, 280-kilometrowy zasięg (około 175 mil) i mniejszy 480-kilogramowy ładunek (prawie 300 funtów), podczas gdy rosyjski standardowy ładunek usług wynosi od 480 do 700 kilogramów (300 do 430 funtów)" - czytamy dalej w raporcie.

Ponadto w raporcie zauważono, że Iskander jest również bardzo dokładny. Wykorzystuje kombinację "inercyjnego, GLONASS i radarowego naprowadzania korelacji terenu, pocisk może uderzać w cele w zakresie prawdopodobnego błędu kołowego (CEP) od 2 do 5 metrów" - GLONASS jest rosyjską wersją naszego GPS.

Innymi słowy, pociski mają 50 procent szans na lądowanie w odległości od dwóch do pięciu metrów od celu, w porównaniu ze starszymi pociskami SCUD-D, które mają 50 metrów, co czyni je znacznie mniej dokładnymi.

Godne uwagi w tym modelu jest również to, że transportery Iskander są w stanie przenosić dwa pociski jednocześnie w konfiguracji obok siebie. Ponadto transporter ma opancerzony dach, który chroni ładunek wewnątrz, podczas gdy sama kabina chroni pasażerów przed zagrożeniami chemicznymi biologicznymi i jądrowymi. Przeładowujące pojazdy, które podróżują z transporterami rakietowymi na polu bitwy, są w stanie szybko przeładować je za pomocą dźwigu, donosi National Interest.

"System Iskander jest rozmieszczony w Rosji właściwej, a także w Kaliningradzie, ważnej rosyjskiej eksklawie obok Polski i Morza Bałtyckiego. Z Kaliningradu Iskander może uderzyć w cele w Polsce, części wschodnich Niemiec, południowej Szwecji, Łotwie, Litwie, Estonii, Białorusi i dużej części Morza Bałtyckiego" - czytamy w komunikacie.

"Kaliningradzkie Iskandery są doskonałym przykładem rosyjskiej dyplomacji przymusu. Z eksklawy Rosja może uderzyć w cele na większości Morza Bałtyckiego, zagrażając ważnemu szlakowi żeglugowemu, i uderzyć w cele NATO. Ponieważ system Iskander nie przenosi ładunku jądrowego, istnieje mniejsze ryzyko wywołania konfrontacji nuklearnej.

Nie ma jednak wielu krajów, które kupiły systemy. Tylko dwa – Armenia i Algieria odpowiednio w 2016 i 2017 r. – zrobiły to, chociaż od 2005 r. kilka krajów, w tym Iran, Syria, Korea Południowa, Indie i Zjednoczone Emiraty Arabskie, wyraziło zainteresowanie ich zakupem na przestrzeni lat.

Niedawno, według WorldCrunch.com, prezydent Władimir Putin postawił swoje siły nuklearne w stan gotowości – "szok dla wielu, ale jeszcze bardziej dla tych, którzy tuż za polską granicą z Kaliningradem, gdzie stacjonują rosyjskie pociski nuklearne, i są wymierzone w europejskie stolice od Warszawy po Berlin".

"W bezpośrednim sąsiedztwie tego polskiego miasteczka turystycznego znajdują się trzy szczególne cechy: malownicze jezioro, renomowane uzdrowisko i rosyjska broń masowego rażenia. Małe miasteczko liczące 14 tys. mieszkańców znajduje się bezpośrednio na granicy z rosyjską eksklawą Kaliningradu" – czytamy dalej.

Putin prawdopodobnie staje się coraz bardziej zdesperowany, aby zakończyć konflikt, który rozpoczął. Wysłał swoich poborowych do nieoczekiwanej maszynki do mięsa, dlatego jego siły masowo bombardują ukraińskie miasta w gruzy, podobnie jak siły niemieckie po inwazji Hitlera na Związek Radziecki w 1941 roku.

Pociski Iskander są częścią tego równania i NATO o tym wie.

Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.naturalnews.com/

Brak komentarzy:

"„Okno możliwości” dla stosunków rosyjsko-amerykańskich – Moskwa Administracja Bidena była „całkowicie beznadziejna”, powiedział wiceminister spraw zagranicznych"

  Russian Deputy Foreign Minister Sergei Ryabkov. ©  Sputnik/Evgeny Biyatov Relacje między Rosją a USA mogłyby się poprawić ...