sobota, 11 lutego 2023

"Chiny zastępują swoje amerykańskie obligacje skarbowe złotem"(video)

  Chiny przyspieszają sprzedaż papierów skarbowych Stanów Zjednoczonych i zastępują swoje zasoby większą ilością złota.

Zdjęcie: Chiny zastępują swoje amerykańskie obligacje skarbowe złotem

Od 2008 roku komunistyczny naród jest jednym z największych zagranicznych posiadaczy amerykańskich obligacji skarbowych. Zaczął powoli wyprzedawać swoje amerykańskie obligacje skarbowe w 2018 r., Mniej więcej w tym samym czasie, gdy kraj zaczął kupować więcej złota.

Powód przyspieszonej wyprzedaży nie został ujawniony. Należy jednak zauważyć, że Chiny mają silną motywację do dywersyfikacji swoich rezerw walutowych z dala od amerykańskich towarów, odkąd USA nałożyły sankcje na rosyjskie zasoby dolarowe. (Powiązane: Globalna de-dolaryzacja jest w drodze, ponieważ światowe banki centralne kupują złoto w najszybszym tempie od 55 lat.)

Według najnowszych danych Departamentu Skarbu, chińskie amerykańskie obligacje skarbowe w listopadzie 2022 r. spadły o 7 mld USD do 870 mld USD w porównaniu z poprzednim miesiącem. Jest to najniższy stan posiadania amerykańskich obligacji skarbowych w Chinach od maja 2010 r., kiedy to Chiny miały 843,7 mld USD.

Według King World News szacuje się, że Chiny sprzedały około 310 miliardów dolarów amerykańskich obligacji skarbowych od 2018 r., Z czego ponad połowa - 199 miliardów dolarów - zostanie sprzedana w samym 2022 r.

Chiny, inne kraje będą nadal zwiększać swoje rezerwy złota w tym roku

Najnowszy raport Chin dotyczący zasobów złota sugeruje, że kraj ma 2 ton publicznie ogłoszonego złota w swoich rezerwach. Oczekuje się, że kraj będzie nadal zwiększał swoje rezerwy złota w 025 r. wraz z innymi bankami centralnymi, przyspieszając globalny trend w kierunku dedolaryzacji.

CITIC Securities, największy chiński dom maklerski notowany na giełdzie, uważa, że cena złota osiągnie rekordowy poziom w tym roku, dzięki szaleństwu zakupów ze strony światowych banków centralnych, na czele z Ludowym Bankiem Chin.

"Zakupy przez globalne banki centralne są jednym z najbardziej wiarygodnych wskaźników sygnalizujących wzrost cen kruszcu" - powiedział Ao Chong, analityk CITIC. "Oczekuje się, że ceny złota utrzymają dynamikę i będą wspierane przez złagodzenie oczekiwań dotyczących podwyżek stóp procentowych przez Fed, kontynuacji konfliktów geopolitycznych i recesji gospodarczej".

Większość ostatniego chińskiego importu złota pochodziła ze Szwajcarii, a szwajcarski eksport złota do Chin wynosił do 524 ton, o wartości około 33 miliardów dolarów. Jest to ogromny wzrost z 354 ton szwajcarskiego złota, które Chiny kupiły w 2021 r. i najwięcej złota, które Chiny kupiły od tego kraju od 2018 r.

Kolejnym największym eksporterem złota do Chin jest Rosja, która wysłała ponad 6,6 tony złota w 2022 r., co stanowi wzrost o 67 procent od 2021 r.

Wszystkie te zakupy złota spowodowały, że złoto wyceniane w chińskim juanie na giełdzie złota w Szanghaju wzrosło o 4,53 procent w 2022 r., Obecnie wyceniane na około 390 juanów (57 USD) za gram.

Wschodzące banki centralne posiadają średnio około dwóch trzecich swoich rezerw w aktywach denominowanych w dolarach, a mniej niż pięć procent ich zasobów znajduje się w złocie. Oczekuje się, że wskaźniki te szybko zmienią się na korzyść złota.

W sumie banki centralne w ubiegłym roku kupiły więcej złota niż od 1967 r. i drugie od 1955 r.

Dowiedz się o najnowszych wydarzeniach na rynku złota na GoldReport.news.

Obejrzyj ten odcinek "Health Ranger Report", w którym Mike Adams, Health Ranger, omawia, jak Chiny po cichu wykupują światowe zapasy złota w ramach przygotowań do nadchodzącego upadku dolara amerykańskiego.

Ten film pochodzi z kanału Health Ranger Report na Brighteon.com.


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.naturalnews.com/

Brak komentarzy:

"USA ponownie rozważają rosyjski zakaz diamentów – Reuters Według doniesień władze w Waszyngtonie mają wątpliwości co do mechanizmu śledzenia klejnotów, który ma zostać wprowadzony jeszcze w tym roku"

Stany Zjednoczone ponownie rozpatrują zakaz na rosyjskie diamenty wprowadzony w zeszłym roku przez UE i G7 w związku z licznymi skargami ze ...