środa, 29 marca 2023

"Francja może wykorzystać Igrzyska Olimpijskie 2024 do wprowadzenia NADZORU w stylu Wielkiego Brata"(video)

 Francja mogłaby wykorzystać Igrzyska Olimpijskie w 2024 roku, które odbędą się w stolicy Paryżu, jako pretekst do wprowadzenia nadzoru w stylu Wielkiego Brata.

Zdjęcie: Francja może wykorzystać Igrzyska Olimpijskie 2024 do wprowadzenia NADZORU w stylu Wielkiego Brata

Państwowy serwis informacyjny France24 poinformował 25 marca, że francuskie Zgromadzenie Narodowe przyjmie nowe prawo przed Igrzyskami Olimpijskimi w 2024 roku. Ustawa przyjęta 28 marca pozwoliłaby na otwarcie sklepów w niedziele, utworzenie ośrodka zdrowia w departamencie Seine-Saint-Denis w północno-wschodniej części Paryża.

Jednak prawo pozwoliłoby również państwu francuskiemu na zbadanie przyszłych akredytowanych osób. Artykuł siódmy wspomnianej ustawy pozwoliłby na wykorzystanie nadzoru wideo sztucznej inteligencji (AI) na zasadzie próbnej w celu zapewnienia bezpieczeństwa dużych "wydarzeń sportowych, rekreacyjnych lub kulturalnych". To prawda, że Igrzyska Olimpijskie w 2024 roku są doskonałą okazją dla francuskiego rządu do pilotowania tego środka.

Zwolennicy artykułu siódmego twierdzą, że pozwoli to władzom przewidywać ruchy tłumu, wykrywać porzucone bagaże i tłumić potencjalnie niebezpieczne incydenty w zarodku, identyfikując nienormalne zachowania. Tymczasem krytycy tego środka, tacy jak organizacje praw człowieka, twierdzą, że narusza on prywatność i ustanawia niebezpieczny precedens.

Niektórzy przeciwnicy skupili się na algorytmie sztucznej inteligencji, który ich zdaniem zawiera dyskryminujące uprzedzenia. Katia Roux, specjalistka ds. technologii i praw człowieka w Amnesty International, wyjaśniła: "Te algorytmy zostaną przeszkolone przy użyciu zestawu danych ustalonych i zaprojektowanych przez ludzi. Będą zatem w stanie uwzględnić dyskryminujące uprzedzenia ludzi, którzy je wymyślili i zaprojektowali. "

Prawnik Arnaud Touati, który specjalizuje się w prawie cyfrowym, zgodził się z uwagami Roux. Wskazał: "Nadzór wideo AI był już wykorzystywany do celów rasistowskich, zwłaszcza przez Chiny w wyłącznej inwigilacji Ujgurów – mniejszości muzułmańskiej obecnej w kraju". (Powiązane: Chińskie firmy nadzorujące pomagające KPCh opracować "standardy", aby umożliwić systemom nadzoru śledzenie mniejszości etnicznych.)

Olimpiada 2024 to dopiero początek

Na szczęście ustawa nie weszła jeszcze w życie, ponieważ zostanie poddana rewizji i będzie odbywać podróże tam iz powrotem między Zgromadzeniem Narodowym a Senatem. Prawo ma się zakończyć 31 grudnia 2024 r., Co oznacza, że inne wydarzenia sportowe poza igrzyskami olimpijskimi - w tym Igrzyska Paraolimpijskie i Puchar Świata w Rugby od 8 września 2024 r. do 28 października 2024 r. - również mogą podlegać nadzorowi.

Nie była to pierwsza iteracja igrzysk, która obejmowała nadzór ze strony władz. Według artykułu opublikowanego w październiku 2011 r. w Urban Studies, Igrzyska Olimpijskie w Atenach w 2004 r. i Igrzyska Olimpijskie w Pekinie w 2008 r. również uciekały się do tego samego.

"Wszystkie Igrzyska Olimpijskie po 9/11 i mega wydarzenia sportowe wdrażają super-systemy nadzoru jako przyszłą inwestycję w bezpieczeństwo, choć kosztem praw i wolności. Te systemy nadzoru mają wyłaniającą się antydemokratyczną spuściznę, która wykracza poza organizację Igrzysk Olimpijskich" - wskazano.

Na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku w stolicy Wielkiej Brytanii powszechnie stosowano monitoring wideo. Tymczasem Mistrzostwa Świata 2018, które odbyły się w Rosji, wykorzystały technologię rozpoznawania głosu. Według Roux ta sama technologia została później wykorzystana do represjonowania opozycji w Rosji.

Kontynuowała: "Przyjmując tę ustawę, Francja stałaby się mistrzem nadzoru wideo w Unii Europejskiej i ustanowiła niezwykle niebezpieczny precedens. Byłby to niezwykle niepokojący sygnał dla krajów, które mogłyby ulec pokusie wykorzystania tej technologii przeciwko własnej ludności.

Nadzór wideo, ostrzegł Roux, ostatecznie doprowadzi do nadzoru biometrycznego lub głosowego w przyszłości. Zauważyła: "Rozpoznawanie twarzy to tylko funkcja czekająca na aktywację".

Odwiedź Surveillance.news, aby dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu nadzoru w ważnych wydarzeniach.

Obejrzyj ten film o Chinach - gdzie odbyły się Igrzyska Olimpijskie w 2008 roku - jako największej na świecie sieci nadzoru kamer.

Ten film pochodzi z kanału jonastheprophet na Brighteon.com.

Więcej powiązanych artykułów:

Big Tech wspiera chiński system nadzoru państwa policyjnego.

Aplikacje śledzące COVID mają niesamowite echa chińskiego systemu nadzoru.

Departament Policji w San Francisco ma teraz dostęp do prywatnych kamer bezpieczeństwa w całym mieście.

Homeland Security oferuje dane biometryczne obywateli amerykańskich potencjalnym zagranicznym partnerom.

Baza danych Atlas of Surveillance ujawnia TYSIĄCE organów ścigania bezprawnie inwigilujących Amerykanów.


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.naturalnews.com/

Brak komentarzy:

" Musk odpowiada na oskarżenia o „nazistowski salut” Tycoin technologiczny mówi, że jego przeciwnicy „potrzebują lepszych brudnych sztuczek” pośród zamieszania wokół jego gestu na inauguracji Donalda Trumpa"

©  X/@elonmusk Miliarder Elon Musk, bliski sojusznik prezydenta USA Donalda Trumpa, zbagatelizował oskarżenia, że ​​wykonał ...