środa, 10 maja 2023

"Jakie jest stanowisko krajów wobec Rosji"

 AUTOR: TYLER DURDEN

ŚRODA, MAJ 10, 2023 - 11:45 AM

Podczas gdy większość Europy i Ameryki Północnej potępia Rosję za wojnę na Ukrainie, jeśli chodzi o politykę, nie jest to uniwersalne stanowisko...

Anna Fleck z Statisty donosi, że nowa analiza przeprowadzona przez Economist Intelligence Unit wykazała, że baza wsparcia Rosji powoli rośnie w niektórych częściach świata.

Infografika: Stanowisko państw wobec Rosji | Statista

Więcej infografik znajdziesz na Statista

Podczas gdy w 29 r. 2022 krajów skłaniało się ku Rosji, obecnie liczba ta wzrosła do 35.

I odwrotnie, podczas gdy liczba krajów skłaniających się ku Zachodowi lub aktywnie potępiających Rosję jest nadal zdecydowanie większą grupą, jej liczby spadły ze 131 do 122.

EIU twierdzi, że spadek ten jest częściowo spowodowany przesunięciem wielu gospodarek wschodzących na bardziej neutralną pozycję.

Powyższa mapa wykorzystuje dane EIU, aby pokazać stanowiska różnych krajów wobec Rosji, od potępienia po wsparcie, od marca 2023 r.

Podczas gdy Afryka pokazuje mozaikę pozycji, EIU informuje, że wiele jej krajów przesunęło się w ciągu ostatniego roku na stronę rosyjską. Podczas gdy RPA i Uganda były politycznie neutralne w tej sprawie w 2022 r., Obecnie są wymienione jako skłaniające się ku Rosji. Tymczasem tam, gdzie Burkina Faso i Mali wcześniej skłaniały się ku Rosji, teraz otwarcie popierają Rosję. W Ameryce Łacińskiej Boliwia została wyróżniona jako znaczący kraj ze względu na zmianę stanowiska, a do 2023 r. również przeszła z neutralnej na prorosyjską.

Jednocześnie liczba krajów neutralnych wzrosła z 32 do 35. Jednym z krajów, który przeciwstawił się temu trendowi, jest Bangladesz, który poszedł w przeciwnym kierunku, przechodząc od neutralności do zachodniego w latach 2022-2023.


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.zerohedge.com/

Brak komentarzy:

"Szturchnij niedźwiedzia i dowiedz się: oto dlaczego Zachód powinien w końcu wysłuchać ostrzeżeń Rosji Ostatnia bójka o prowokacje, która wystawiła na próbę czerwone linie Moskwy, pokazuje, że zwykłe zlekceważenie Kremla już nie zadziała"

  Tarik Cyril Amar, historyk z Niemiec pracujący na Uniwersytecie Koç w Stambule, zajmujący się Rosją, Ukrainą i Europą Wschodnią, historią ...