środa, 16 grudnia 2020

"Powstanie nowego, technologicznego porządku świata!!!!"

 

Big Brother in Disguise: The Rise of a New, Technological World Order John W.

Whitehead Instytut Rutherforda „Musieliście żyć - żyliście, z przyzwyczajenia, który stał się instynktem - zakładając, że każdy dźwięk, który wydawaliście, był podsłuchiwany i każdy ruch, z wyjątkiem ciemności, dokładnie badany.”

- George Orwell, 1984 Miał potencjał katastrofy.

John Whitehead

Wczesnym rankiem w poniedziałek 15 grudnia 2020 r.Google doznało poważnej awarii na całym świecie, w wyniku której wszystkie usługi internetowe, w tym Nest, Kalendarz Google, Gmail, Dokumenty, Hangouts, Mapy, Meet i YouTube, uległy awarii.

Przerwa trwała tylko godzinę, ale była to mrożąca krew w żyłach przypomnienie, jak świat uzależnił się od technologii internetowych, aby robić wszystko, od otwierania drzwi i zwiększania temperatury po dostęp do plików roboczych, wysyłanie e-maili i wykonywanie połączeń telefonicznych.

Rok wcześniej awaria Google spowodowała, że ​​użytkownicy Nest nie mogli uzyskać dostępu do swoich termostatów Nest, inteligentnych zamków Nest i kamer Nest. Jak donosi Fast Company: „Zasadniczo oznaczało to, że z powodu awarii pamięci masowej w chmurze ludzie nie mogli dostać się do swoich domów, korzystać z klimatyzacji i monitorować swoje dzieci”.

Witamy w Matrix.

Naukowcy sprawdzą, czy żyjemy w Matrixie - Nowe ...

 

Dwadzieścia kilka lat po tym, jak kultowy film Wachowskich, Matrix, wprowadził nas w futurystyczny świat, w którym ludzie żyją w symulowanej komputerowo nierzeczywistości zasilanej przez autorytarne maszyny - świat, w którym wybór między egzystencją w wirtualnym, pełnym zaprzeczania stan snu lub stawienie czoła surowym, trudnym realiom życia sprowadza się do niebieskiej lub czerwonej pigułki - stoimy nad przepaścią zdominowanej przez technologię matrycy, którą sami stworzyliśmy.

Każdego dnia przeżywamy prequel Matrixa, ulegając coraz większym zaklęciom napędzanych technologią społeczności wirtualnych, rzeczywistości wirtualnych i wirtualnych udogodnień zarządzanych przez sztucznie inteligentne maszyny, które są na szybkiej drodze do zastąpienia istot ludzkich i ostatecznie zdominują każdy aspekt naszych żyć.

Fantastyka naukowa stała się faktem.

W Matrix, programista komputerowy Thomas Anderson, a.k.a. haker Neo, zostaje obudzony z wirtualnego snu przez Morfeusza, bojownika o wolność, który stara się wyzwolić ludzkość ze stanu hibernacji trwającej całe życie, narzuconej przez hiper-zaawansowane maszyny sztucznej inteligencji, które polegają na ludziach jako organicznym źródle mocy.

Mając umysły podłączone do doskonale wykonanej wirtualnej rzeczywistości, niewielu ludzi zdaje sobie sprawę, że żyją w sztucznym świecie snów.

Neo ma wybór: wziąć czerwoną pigułkę, obudzić się i przyłączyć do ruchu oporu, albo wziąć niebieską pigułkę, pozostać we śnie i służyć jako pożywienie dla władzy.

Większość ludzi wybiera niebieską pigułkę.

W naszym przypadku niebieska pigułka - bilet w jedną stronę na dożywocie w elektronicznym obozie koncentracyjnym - została pokryta miodem, aby ukryć gorzki posmak, sprzedana nam w imię celowości i dostarczona za pośrednictwem niesamowicie szybkiego Internetu. , sygnały z telefonów komórkowych, które nigdy nie przerywają połączenia, termostaty, które utrzymują nas w idealnej temperaturze bez konieczności kiwnięcia palcem oraz rozrywkę, która może być jednocześnie przesyłana strumieniowo do naszych telewizorów, tabletów i telefonów komórkowych. Jednak nie tylko jesteśmy niewolnikami tych technologii, które miały ułatwić nam życie.

Zostaliśmy przez nich zniewoleni.

Rozejrzyj się.

Gdziekolwiek się nie obrócisz, ludzie są tak uzależnieni od swoich urządzeń ekranowych podłączonych do Internetu - smartfonów, tabletów, komputerów, telewizorów - że mogą godzinami przebywać w wirtualnym świecie, w którym interakcja ludzka jest filtrowana przez medium technologii.

To nie jest wolność.

To nie jest nawet postęp.

To technologiczna tyrania i żelazna kontrola zapewniana przez państwo nadzorujące, korporacyjne giganty, takie jak Google i Facebook, oraz rządowe agencje szpiegowskie, takie jak Agencja Bezpieczeństwa Narodowego.

Jesteśmy tak pochłonięci korzystaniem ze wszystkich najnowszych technologii, że ledwo poświęciliśmy uwagę konsekwencjom naszego nieostrożnego, beztroskiego potknięcia w kierunku świata, w którym nasza nędzna zależność od gadżetów i gadżetów połączonych z Internetem przygotowuje nas na przyszłość w która wolność jest iluzją.

Jednak nie tylko wolność wisi na włosku.

Na linii stoi sama ludzkość. Jeśli Amerykanie kiedykolwiek znajdą się w niewoli technologicznych tyranów, będziemy mogli winić tylko siebie za to, że wykuwaliśmy łańcuchy przez nasze własne znużenie, lenistwo i nikczemną zależność od gadżetów i gadżetów podłączonych do Internetu, które czynią nas całkowicie nieistotnymi.

Rzeczywiście, szybko zbliżamy się do wizji przyszłości Philipa K. Dicka, przedstawionej w filmie Raport mniejszości.

Tam agencje policyjne zatrzymują przestępców, zanim będą mogli popełnić przestępstwo, samochody bez kierowcy zapełniają autostrady, a dane biometryczne osób są stale skanowane i wykorzystywane do śledzenia ich ruchów, kierowania ich do reklam i ciągłego nadzoru.

Przypomnij sobie początek epoki Internetu rzeczy (IoT), w której „rzeczy” połączone z Internetem monitorują Twój dom, Twoje zdrowie i nawyki, aby utrzymać zapasy w spiżarni, regulować dostęp do mediów i kontrolować swoje życie oraz względnie bez obaw.

Kluczowym słowem jest tutaj jednak kontrola. W niezbyt odległej przyszłości „prawie każde posiadane urządzenie - a nawet produkty takie jak krzesła, w których normalnie nie spodziewasz się zobaczyć technologii - będą połączone i rozmawiać ze sobą”.

Do końca 2018 r. „Szacowano, że na całym świecie było używanych około 22 miliardów urządzeń z dostępem do internetu rzeczy…

Prognozy wskazują, że do 2030 r. Około 50 miliardów tych urządzeń IoT będzie używanych na całym świecie, tworząc ogromną sieć połączonych ze sobą urządzenia obejmujące wszystko, od smartfonów po urządzenia kuchenne ”.

W miarę jak technologie napędzające te urządzenia stają się coraz bardziej wyrafinowane, stają się również coraz bardziej rozpowszechnione, obejmując wszystko, od szczoteczek do zębów i żarówek po samochody, inteligentne liczniki i sprzęt medyczny.

Szacuje się, że co sekundę do sieci podłączanych jest 127 nowych urządzeń IoT.

Ta „połączona” branża stała się następną wielką społeczną transformacją, tuż obok rewolucji przemysłowej, przełomowego momentu w technologii i kulturze.

Pomiędzy samochodami bez kierowcy, które całkowicie pozbawione są kierownicy, pedału przyspieszenia lub hamulca, a inteligentnymi tabletkami z wbudowanymi chipami komputerowymi, czujnikami, kamerami i robotami, jesteśmy gotowi wyprzedzić wyobraźnię pisarzy science fiction, takich jak Philip K. Dick i Isaac Asimov. .

(Nawiasem mówiąc, nie ma czegoś takiego jak samochód bez kierowcy.

Ktoś lub coś będzie prowadzić, ale to nie będzie ty).

Te gadżety techno z dostępem do Internetu obejmują inteligentne żarówki, które zniechęcają włamywaczy, sprawiając, że dom wygląda na zajęty, inteligentne termostaty, które regulują temperaturę w domu na podstawie wykonywanych czynności oraz inteligentne dzwonki do drzwi, które pozwalają zobaczyć, kto jest przy drzwiach wejściowych bez wychodzenia z komfort Twojej kanapy.

Nest, zestaw produktów Google do inteligentnego domu, znajduje się w czołówce branży „połączonej”, dzięki takim technologicznie zaawansowanym udogodnieniom, jak inteligentny zamek, który informuje termostat, kto jest w domu, jakie temperatury lubią i kiedy w domu nie ma ludzi; system telefonii domowej, który współdziała z podłączonymi urządzeniami, aby „dowiedzieć się, kiedy przychodzisz i wychodzisz” i ostrzegać, gdy dzieci nie wracają do domu; oraz system snu, który będzie monitorował, kiedy zasypiasz, kiedy się budzisz i utrzymywał hałas i temperaturę w domu w stanie sprzyjającym zasypianiu. Celem tych urządzeń połączonych z Internetem, jak głosi Nest, jest uczynienie „Twojego domu bardziej przemyślanym i świadomym domem”.

Na przykład Twój samochód może zasygnalizować, że jesteś w drodze do domu, a światła Hue mogą zapalać się i gasnąć, aby zwrócić Twoją uwagę, jeśli Nest Protect wykryje, że coś jest nie tak. Twój ekspres do kawy, opierając się na danych z czujników kondycji i snu, zaparzy dla Ciebie mocniejszy dzbanek kawy, jeśli miałeś niespokojną noc.

Jednak biorąc pod uwagę szybkość i trajektorię, z jaką te technologie się rozwijają, nie minie dużo czasu, zanim urządzenia te będą działać całkowicie niezależnie od ich ludzkich twórców, co stwarza zupełnie nowy zestaw zmartwień. Jak zauważa ekspert ds. Technologii Nicholas Carr:

„Gdy tylko pozwolisz robotom lub programom na swobodne działanie w świecie, napotkają one etycznie napięte sytuacje i staną przed trudnymi wyborami, których nie da się rozwiązać za pomocą modeli statystycznych .

Będzie to prawdą w przypadku samojezdnych samochodów, samolatujących dronów i robotów na polu bitwy, tak jak to już jest prawdą, na mniejszą skalę, z automatycznymi odkurzaczami i kosiarkami. ” Na przykład, tak jak robot odkurzający Roomba „nie czyni rozróżnienia między kurzowym króliczkiem a owadem”, uzbrojone drony - gotowe masowo wzbić się w przestworza w tym roku - nie będą w stanie rozróżnić między uciekającym przestępcą a kimś tylko biegając ulicą.

A skoro już o tym mowa, jak bronić się przed robotycznym gliną - takim jak android Atlas opracowywany przez Pentagon - który został zaprogramowany tak, aby reagował przemocą na wszelkie postrzegane zagrożenie? Co więcej, nie tylko nasze domy i urządzenia osobiste są zmieniane i przekształcane w tym połączonym wieku: to nasze miejsca pracy, nasze systemy opieki zdrowotnej, nasz rząd, nasze ciała i nasze najgłębsze myśli są podłączane do matrycy, nad którą nie mamy prawdziwa kontrola.

Oczekuje się, że do 2030 r.

Wszyscy doświadczymy Internetu zmysłów (IoS), dzięki sztucznej inteligencji (AI), rzeczywistości wirtualnej (VR), rzeczywistości rozszerzonej (AR), 5G i automatyzacji. Internet zmysłów opiera się na połączonej technologii, która oddziałuje z naszymi zmysłami wzroku, dźwięku, smaku, węchu i dotyku za pośrednictwem mózgu jako interfejsu użytkownika. Jak wyjaśnia dziennikarka Susan Fourtane: Wielu przewiduje, że do 2030 r.

Granice między myśleniem a działaniem zatrą się. Pięćdziesiąt dziewięć procent konsumentów uważa, że ​​będziemy mogli zobaczyć trasy na mapie na okularach VR, po prostu myśląc o miejscu docelowym…

Do 2030 roku technologia będzie odpowiadać na nasze myśli, a nawet dzielić się nimi z innymi…

Wykorzystywanie mózgu jako narzędzia interfejs może oznaczać koniec klawiatur, myszy, kontrolerów gier, a ostatecznie interfejsów użytkownika dla dowolnego urządzenia cyfrowego. Użytkownik musi tylko pomyśleć o poleceniach, a one po prostu się wydarzy. Smartfony mogą działać nawet bez ekranów dotykowych. Innymi słowy, IoS będzie polegać na technologii umożliwiającej dostęp do Twoich myśli i reagowanie na nie.

Fourtane przedstawia kilka trendów związanych z IoS, które mają się urzeczywistnić do 2030 roku:

1: Myśli stają się działaniem: na przykład używając mózgu jako interfejsu, użytkownicy będą mogli zobaczyć trasy na mapie na okularach VR, po prostu myśląc o miejscu docelowym.

2: Dźwięki staną się przedłużeniem wymyślonej wirtualnej rzeczywistości: użytkownicy będą mogli naśladować czyjeś głos na tyle realistycznie, aby oszukać nawet członków rodziny.

3: Prawdziwe jedzenie stanie się drugorzędne w stosunku do wyobrażonych smaków. Urządzenie sensoryczne do ust może cyfrowo ulepszyć wszystko, co jesz, tak aby każde jedzenie mogło smakować jak ulubiony przysmak.

4: Zapachy staną się projekcją tej wirtualnej rzeczywistości, tak aby wirtualne wizyty, na przykład w lasach lub na wsi, obejmowały doświadczanie wszystkich naturalnych zapachów tych miejsc.

5: Całkowity dotyk: smartfony z ekranami będą przekazywać kształt i teksturę cyfrowych ikon i przycisków, które naciskają.

6: Rzeczywistość połączona: światy gier VR staną się nie do odróżnienia od rzeczywistości fizycznej do 2030 roku. Niestety, w naszym wyścigu do przyszłości nie zastanawialiśmy się, co taka zależność od technologii może oznaczać dla naszego człowieczeństwa, nie wspominając o naszych wolnościach.

Niewyczerpalne lub wszczepialne chipy są dobrym przykładem tego, jak nieprzygotowani moralnie i nie tylko do poruszania się po tym niezbadanym terenie. Te inteligentne pigułki, okrzyknięte rewolucją ze względu na możliwość dostępu do ciała, analizowania go i manipulowania nim od wewnątrz, mogą przypominać o zażywaniu leków, poszukiwaniu raka, a nawet wysyłać do lekarza ostrzeżenie o zbliżającym się zawale serca. Jasne, technologia może uratować życie, ale czy to wszystko, co musimy wiedzieć?

Czy dołożyliśmy należytej staranności, zadając wszystkie pytania, które należy zadać, zanim wypuścimy tak niesamowitą technologię na niczego nie podejrzewającą populację? Na przykład pyta reporterkę Washington Post, Arianę Eunjung Cha:

Jakie ostrzeżenia powinni otrzymywać użytkownicy o ryzyku związanym na przykład z wszczepieniem technologii chipów do organizmu?

W jaki sposób pacjenci będą mieli pewność, że technologia nie zostanie wykorzystana do zmuszenia ich do przyjmowania leków, których tak naprawdę nie chcą brać?

Czy organy ścigania mogą uzyskać dane, które ujawniłyby, które osoby nadużywają narkotyków lub sprzedają je na czarnym rynku?

Czy to, co zaczęło się jako dobrowolny eksperyment, można przekształcić w obowiązkowy rządowy program identyfikacyjny, który mógłby naruszyć swobody obywatelskie?

Powiem inaczej. Jeśli byłeś zszokowany rewelacjami Edwarda Snowdena o tym, jak agenci NSA używali inwigilacji do szpiegowania rozmów telefonicznych Amerykanów, e-maili i smsów, czy możesz sobie wyobrazić, co pozbawieni skrupułów agenci rządowi mogliby zrobić z dostępem do twojego samochodu, domu i leków podłączonych do internetu?

Wyobraź sobie, co zespół SWAT mógłby zrobić, gdyby miał dostęp, monitorował i kontrolował Twój dom połączony z Internetem - zamykając cię, wyłączając światła, aktywując alarmy itp. Podczas gdy prezydent Trump podpisał ustawę o poprawie cyberbezpieczeństwa Internetu rzeczy 4 grudnia 2020 r., Aby ustanowić punkt odniesienia dla ochrony miliardów urządzeń IoT zalewających domy i firmy, prawo niewiele robi, aby chronić Amerykanów przed nadzór korporacyjny i rządowy.

W rzeczywistości publiczna reakcja na obawy dotyczące rządowej inwigilacji sprowadzała się do zbiorowego wzruszenia ramionami. W końcu kogo obchodzi, czy rząd może śledzić twoje miejsce pobytu na twoim urządzeniu z GPS, o ile pomaga ci to znaleźć najszybszą trasę z punktu A do punktu B?

Kogo obchodzi, czy NSA nasłuchuje twoich rozmów telefonicznych i pobiera e-maile, o ile możesz odbierać połączenia telefoniczne i e-maile w podróży i uzyskać błyskawiczny Internet w locie?

Kogo obchodzi, czy rząd może monitorować twoje działania w twoim domu, podłączając się do twoich urządzeń podłączonych do Internetu - termostatu, wody, świateł - o ile możesz kontrolować te rzeczy jednym ruchem palca, niezależnie od tego, czy jesteś po drugiej stronie domu, czy na terenie całego kraju?

Kontrola jest tutaj kluczem. Jak wyjaśniam w mojej książce Battlefield America: The War on the American People, całkowita kontrola nad każdym aspektem naszego życia, aż do naszych wewnętrznych myśli, jest celem każdego totalitarnego reżimu.

George Orwell to rozumiał. Arcydzieło Orwella, 1984, przedstawia globalne społeczeństwo pełnej kontroli, w którym ludziom nie wolno mieć myśli, które w jakikolwiek sposób nie zgadzają się z państwem korporacyjnym. Nie ma wolności osobistej, a zaawansowana technologia stała się siłą napędową społeczeństwa opartego na inwigilacji.

Zniczki i kamery są wszędzie.

A ludzie podlegają policji myśli, która zajmuje się każdym winnym popełnienia przestępstw myślowych.

Na czele rządu lub „Partii” stoi Wielki Brat, który wszędzie pojawia się na plakatach ze słowami: „Wielki Brat cię obserwuje”.

Nie daj się zwieść: Internet Rzeczy i jego bliźniak, Internet Zmysłów, to po prostu przebrany Wielki Brat.

WC: 2444

ARTYKUL WERSJI ANGIELSKIEJ:

Big Brother in Disguise: The Rise of a New, Technological World Order

By John W. Whitehead
The Rutherford Institute

“You had to live—did live, from habit that became instinct—in the assumption that every sound you made was overheard, and, except in darkness, every movement scrutinized.”—George Orwell, 1984

It had the potential for disaster.

Early in the morning of Monday, December 15, 2020, Google suffered a major worldwide outage in which all of its internet-connected services crashed, including Nest, Google Calendar, Gmail, Docs, Hangouts, Maps, Meet and YouTube.

The outage only lasted an hour, but it was a chilling reminder of how reliant the world has become on internet-connected technologies to do everything from unlocking doors and turning up the heat to accessing work files, sending emails and making phone calls.

A year earlier, a Google outage resulted in Nest users being unable to access their Nest thermostats, Nest smart locks, and Nest cameras. As Fast Company reports, “This essentially meant that because of a cloud storage outage, people were prevented from getting inside their homes, using their AC, and monitoring their babies.”

Welcome to the Matrix.

Twenty-some years after the Wachowskis’ iconic film, The Matrix, introduced us to a futuristic world in which humans exist in a computer-simulated non-reality powered by authoritarian machines—a world where the choice between existing in a denial-ridden virtual dream-state or facing up to the harsh, difficult realities of life comes down to a blue pill or a red pill—we stand at the precipice of a technologically-dominated matrix of our own making.

We are living the prequel to The Matrix with each passing day, falling further under the spell of technologically-driven virtual communities, virtual realities and virtual conveniences managed by artificially intelligent machines that are on a fast track to replacing human beings and eventually dominating every aspect of our lives.

Science fiction has become fact.

In The Matrix, computer programmer Thomas Anderson a.k.a. hacker Neo is wakened from a virtual slumber by Morpheus, a freedom fighter seeking to liberate humanity from a lifelong hibernation state imposed by hyper-advanced artificial intelligence machines that rely on humans as an organic power source. With their minds plugged into a perfectly crafted virtual reality, few humans ever realize they are living in an artificial dream world.

Neo is given a choice: to take the red pill, wake up and join the resistance, or take the blue pill, remain asleep and serve as fodder for the powers-that-be.

Most people opt for the blue pill.

In our case, the blue pill—a one-way ticket to a life sentence in an electronic concentration camp—has been honey-coated to hide the bitter aftertaste, sold to us in the name of expediency and delivered by way of blazingly fast Internet, cell phone signals that never drop a call, thermostats that keep us at the perfect temperature without our having to raise a finger, and entertainment that can be simultaneously streamed to our TVs, tablets and cell phones.

Yet we are not merely in thrall with these technologies that were intended to make our lives easier. We have become enslaved by them.

Look around you. Everywhere you turn, people are so addicted to their internet-connected screen devices—smart phones, tablets, computers, televisions—that they can go for hours at a time submerged in a virtual world where human interaction is filtered through the medium of technology.

This is not freedom.

This is not even progress.

This is technological tyranny and iron-fisted control delivered by way of the surveillance state, corporate giants such as Google and Facebook, and government spy agencies such as the National Security Agency.

So consumed are we with availing ourselves of all the latest technologies that we have spared barely a thought for the ramifications of our heedless, headlong stumble towards a world in which our abject reliance on internet-connected gadgets and gizmos is grooming us for a future in which freedom is an illusion.

Yet it’s not just freedom that hangs in the balance. Humanity itself is on the line.

If ever Americans find themselves in bondage to technological tyrants, we will have only ourselves to blame for having forged the chains through our own lassitude, laziness and abject reliance on internet-connected gadgets and gizmos that render us wholly irrelevant.

Indeed, we’re fast approaching Philip K. Dick’s vision of the future as depicted in the film Minority Report. There, police agencies apprehend criminals before they can commit a crime, driverless cars populate the highways, and a person’s biometrics are constantly scanned and used to track their movements, target them for advertising, and keep them under perpetual surveillance.

Cue the dawning of the Age of the Internet of Things (IoT), in which internet-connected “things” monitor your home, your health and your habits in order to keep your pantry stocked, your utilities regulated and your life under control and relatively worry-free.

The key word here, however, is control.

In the not-too-distant future, “just about every device you have — and even products like chairs, that you don’t normally expect to see technology in — will be connected and talking to each other.”

By the end of 2018, “there were an estimated 22 billion internet of things connected devices in use around the world… Forecasts suggest that by 2030 around 50 billion of these IoT devices will be in use around the world, creating a massive web of interconnected devices spanning everything from smartphones to kitchen appliances.”

As the technologies powering these devices have become increasingly sophisticated, they have also become increasingly widespread, encompassing everything from toothbrushes and lightbulbs to cars, smart meters and medical equipment.

It is estimated that 127 new IoT devices are connected to the web every second.

This “connected” industry has become the next big societal transformation, right up there with the Industrial Revolution, a watershed moment in technology and culture.

Between driverless cars that completely lacking a steering wheel, accelerator, or brake pedal, and smart pills embedded with computer chips, sensors, cameras and robots, we are poised to outpace the imaginations of science fiction writers such as Philip K. Dick and Isaac Asimov. (By the way, there is no such thing as a driverless car. Someone or something will be driving, but it won’t be you.)

These Internet-connected techno gadgets include smart light bulbs that discourage burglars by making your house look occupied, smart thermostats that regulate the temperature of your home based on your activities, and smart doorbells that let you see who is at your front door without leaving the comfort of your couch.

Nest, Google’s suite of smart home products, has been at the forefront of the “connected” industry, with such technologically savvy conveniences as a smart lock that tells your thermostat who is home, what temperatures they like, and when your home is unoccupied; a home phone service system that interacts with your connected devices to “learn when you come and go” and alert you if your kids don’t come home; and a sleep system that will monitor when you fall asleep, when you wake up, and keep the house noises and temperature in a sleep-conducive state.

The aim of these internet-connected devices, as Nest proclaims, is to make “your house a more thoughtful and conscious home.” For example, your car can signal ahead that you’re on your way home, while Hue lights can flash on and off to get your attention if Nest Protect senses something’s wrong. Your coffeemaker, relying on data from fitness and sleep sensors, will brew a stronger pot of coffee for you if you’ve had a restless night.

Yet given the speed and trajectory at which these technologies are developing, it won’t be long before these devices are operating entirely independent of their human creators, which poses a whole new set of worries. As technology expert Nicholas Carr notes, “As soon as you allow robots, or software programs, to act freely in the world, they’re going to run up against ethically fraught situations and face hard choices that can’t be resolved through statistical models. That will be true of self-driving cars, self-flying drones, and battlefield robots, just as it’s already true, on a lesser scale, with automated vacuum cleaners and lawnmowers.”

For instance, just as the robotic vacuum, Roomba, “makes no distinction between a dust bunny and an insect,” weaponized drones—poised to take to the skies en masse this year—will be incapable of distinguishing between a fleeing criminal and someone merely jogging down a street. For that matter, how do you defend yourself against a robotic cop—such as the Atlas android being developed by the Pentagon—that has been programmed to respond to any perceived threat with violence?

Moreover, it’s not just our homes and personal devices that are being reordered and reimagined in this connected age: it’s our workplaces, our health systems, our government, our bodies and our innermost thoughts that are being plugged into a matrix over which we have no real control.

Indeed, it is expected that by 2030, we will all experience The Internet of Senses (IoS), enabled by Artificial Intelligence (AI), Virtual Reality (VR), Augmented Reality (AR), 5G, and automation. The Internet of Senses relies on connected technology interacting with our senses of sight, sound, taste, smell, and touch by way of the brain as the user interface. As journalist Susan Fourtane explains:

Many predict that by 2030, the lines between thinking and doing will blur. Fifty-nine percent of consumers believe that we will be able to see map routes on VR glasses by simply thinking of a destination… By 2030, technology is set to respond to our thoughts, and even share them with others… Using the brain as an interface could mean the end of keyboards, mice, game controllers, and ultimately user interfaces for any digital device. The user needs to only think about the commands, and they will just happen. Smartphones could even function without touch screens.

In other words, the IoS will rely on technology being able to access and act on your thoughts.

Fourtane outlines several trends related to the IoS that are expected to become a reality by 2030:

1: Thoughts become action: using the brain as the interface, for example, users will be able to see map routes on VR glasses by simply thinking of a destination.

2: Sounds will become an extension of the devised virtual reality: users could mimic anyone’s voice realistically enough to fool even family members.

3: Real food will become secondary to imagined tastes. A sensory device for your mouth could digitally enhance anything you eat, so that any food can taste like your favorite treat.

4: Smells will become a projection of this virtual reality so that virtual visits, to forests or the countryside for instance, would include experiencing all the natural smells of those places.

5: Total touch: Smartphones with screens will convey the shape and texture of the digital icons and buttons they are pressing.

6: Merged reality: VR game worlds will become indistinguishable from physical reality by 2030.

Unfortunately, in our race to the future, we have failed to consider what such dependence on technology might mean for our humanity, not to mention our freedoms.

Ingestible or implantable chips are a good example of how unprepared we are, morally and otherwise, to navigate this uncharted terrain. Hailed as revolutionary for their ability to access, analyze and manipulate your body from the inside, these smart pills can remind you to take your medication, search for cancer, and even send an alert to your doctor warning of an impending heart attack.

Sure, the technology could save lives, but is that all we need to know?

Have we done our due diligence in asking all the questions that need to be asked before unleashing such awesome technology on an unsuspecting populace?

For example, asks Washington Post reporter Ariana Eunjung Cha:

What kind of warnings should users receive about the risks of implanting chip technology inside a body, for instance? How will patients be assured that the technology won’t be used to compel them to take medications they don’t really want to take? Could law enforcement obtain data that would reveal which individuals abuse drugs or sell them on the black market? Could what started as a voluntary experiment be turned into a compulsory government identification program that could erode civil liberties?

Let me put it another way.

If you were shocked by Edward Snowden’s revelations about how NSA agents have used surveillance to spy on Americans’ phone calls, emails and text messages, can you imagine what unscrupulous government agents could do with access to your internet-connected car, home and medications? Imagine what a SWAT team could do with the ability to access, monitor and control your internet-connected home—locking you in, turning off the lights, activating alarms, etc.

While President Trump signed the Internet of Things Cybersecurity Improvement Act into law on Dec. 4, 2020, in order to establish a baseline for security protection for the billions of IoT devices flooding homes and businesses, the law does little to protect the American people against corporate and governmental surveillance.

In fact, the public response to concerns about government surveillance has amounted to a collective shrug.

After all, who cares if the government can track your whereabouts on your GPS-enabled device so long as it helps you find the fastest route from Point A to Point B? Who cares if the NSA is listening in on your phone calls and downloading your emails so long as you can get your phone calls and emails on the go and get lightning fast Internet on the fly? Who cares if the government can monitor your activities in your home by tapping into your internet-connected devices—thermostat, water, lights—so long as you can control those things with the flick of a finger, whether you’re across the house or across the country?

Control is the key here.

As I make clear in my book Battlefield America: The War on the American People, total control over every aspect of our lives, right down to our inner thoughts, is the objective of any totalitarian regime.

George Orwell understood this.

Orwell’s masterpiece, 1984, portrays a global society of total control in which people are not allowed to have thoughts that in any way disagree with the corporate state. There is no personal freedom, and advanced technology has become the driving force behind a surveillance-driven society. Snitches and cameras are everywhere. And people are subject to the Thought Police, who deal with anyone guilty of thought crimes. The government, or “Party,” is headed by Big Brother, who appears on posters everywhere with the words: “Big Brother is watching you.”

Make no mistake: the Internet of Things and its twin, the Internet of Senses, is just Big Brother in disguise.

WC: 2444

https://www.rutherford.org/publications_resources/john_whiteheads_commentary/big_brother_in_disguise_the_rise_of_a_new_technological_world_order

zdjecia z internetu

Brak komentarzy:

"„Okno możliwości” dla stosunków rosyjsko-amerykańskich – Moskwa Administracja Bidena była „całkowicie beznadziejna”, powiedział wiceminister spraw zagranicznych"

  Russian Deputy Foreign Minister Sergei Ryabkov. ©  Sputnik/Evgeny Biyatov Relacje między Rosją a USA mogłyby się poprawić ...