wtorek, 9 sierpnia 2022

"Chiny zawieszają dialog z USA po wizycie przewodniczącej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi na Tajwanie"(video)

 Jedna źle obliczona wizyta przewodniczącej Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi może kosztować kraj wiele pod względem stosunków dyplomatycznych. Komunistyczna Partia Chin (KPCh) ogłosiła w piątek, 5 sierpnia, że anuluje lub zawiesi dialog ze Stanami Zjednoczonymi w kilku kwestiach, od komunikacji wojskowej po inicjatywy dotyczące zmian klimatu.

Chiny zawieszają dialog z USA po wizycie przewodniczącej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi na Tajwanie

Ministerstwo Spraw Zagranicznych KPCh oświadczyło również, że reżim anuluje wszelką bezpośrednią komunikację z amerykańskimi przywódcami teatru działań wojskowych, spotkania robocze między departamentami obrony i dialogi na temat bezpieczeństwa morskiego ze Stanami Zjednoczonymi.

Ponadto Chińczycy zawieszą również wszelką współpracę z USA w zakresie repatriacji nielegalnych imigrantów, pomocy wymiarowi sprawiedliwości w sprawach karnych, rozmów klimatycznych, przestępczości międzynarodowej i programów antynarkotykowych.

Oświadczenie to pojawiło się w ramach pakietu środków odwetowych Chin przeciwko Stanom Zjednoczonym i ich partnerom po wizycie Pelosi na Tajwanie na początku tygodnia.

To anulowanie komunikacji między dowódcami wojskowymi w Regionie Indo-Pacyfiku może być postrzegane jako poważna eskalacja przez społeczność międzynarodową, ponieważ taki kontakt jest zwykle ważny w pomaganiu siłom zbrojnym w unikaniu nieporozumień lub szkodliwych wypadków i może sygnalizować trwałe, bardziej agresywne podejście do rywala i samorządnej wyspy.

To oświadczenie KPCh jest najnowszym z zalewu wybuchowej retoryki i wrogich działań Pekinu, nie tylko przeciwko USA, ale także Tajwanowi. (Powiązane: Chiny przenoszą siły w kierunku Tajwanu, przeprowadzają ćwiczenia ogniowe podczas wizyty spikera Nancy Pelosi.)

KPCh wystrzeliła w zeszłym tygodniu 11 pocisków balistycznych na wody wokół Tajwanu, z których część przeszła nad wyspą i do wyłącznej strefy ekonomicznej Japonii.

Reżim był również podejrzany o przeprowadzenie serii cyberataków na tajwańską infrastrukturę i wprowadził zakazy importu ponad 2000 produktów z Tajwanu.

Co więcej, okrążenie Tajwanu przez chińskie wojsko również utworzyło rodzaj blokady, która zmusiła międzynarodowy ruch lotniczy i morski do wycofania się.

Międzynarodowe fora i organizacje, takie jak G7 i ASEAN, wezwały KPCh do zakończenia prowokacji i dążenia do pokojowego rozwiązania napięć, ale wydaje się, że Chiny nie są gotowe na takie działania.

Biały Dom nie chce jednak poddać się nieobliczalnemu i niebezpiecznemu zachowaniu Chin. Zamiast tego administracja wezwała chińskiego ambasadora na reprymendę za bezprecedensową eskalację.

Pomimo zagrożeń KPCh dla stabilności regionalnej, mówi się, że STANY ZJEDNOCZONE dążą do deeskalacji, w tym odraczają jeden z testów rakietowych.

Koordynator ds. komunikacji Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu, John Kirby, powiedział: "Podczas gdy Chiny angażują się w destabilizujące ćwiczenia wojskowe wokół Tajwanu, Stany Zjednoczone demonstrują zamiast tego zachowanie odpowiedzialnego mocarstwa nuklearnego, zmniejszając ryzyko błędnych obliczeń i błędnego postrzegania".

Dodał, że takie zachowanie jest sposobem, w jaki USA będą bronić swoich interesów i wartości bezpieczeństwa narodowego.

KPCh utrzymuje zasadę jednych Chin

KPCh nadal utrzymuje swoją tak zwaną zasadę Jednych Chin, która mówi, że Tajwan jest prowincją, która musi zostać ponownie połączona z kontynentem. Chińczycy nie wykluczają użycia siły, aby osiągnąć swój cel.

Jednak Tajwan jest samorządny od 1949 roku, nigdy nie był kontrolowany przez KPCh i utrzymywał demokratyczny rząd i kwitnącą gospodarkę rynkową.

Stosunki USA z Tajwanem i Chinami były regulowane przez szereg traktatów i stosunków dyplomatycznych sięgających 1970 roku.

Stany Zjednoczone przestrzegają polityki jednych Chin i potwierdzają ją. Tymczasem polityka USA nakazuje rozległe nieoficjalne związki z Tajwanem, a ustawa o stosunkach z Tajwanem z 1979 r. nakazuje, aby USA dostarczyły broń na wypadek, gdyby Tajwan potrzebował jej do samoobrony. (Powiązane: Trump: Chiny ZDECYDOWANIE zaatakują Tajwan na przykładzie Rosji i Ukrainy.)

Mówiąc prościej, sednem trwających napięć między KPCh a USA jest ich długotrwałe porozumienie, że żadna ze stron nie będzie próbowała jednostronnie zmienić tego status quo za pomocą siły lub przymusu.

Dla KPCh wizyta Pelosi jest jednak próbą zmiany tego status quo. Amerykańscy urzędnicy powiedzieli to samo w odniesieniu do zwiększonej agresji militarnej i gospodarczej Chin w regionie. Biały Dom oskarżył również KPCh o kryzys produkcyjny, aby uzasadnić ekspansję militarną wokół Tajwanu.

"Prowokacyjne działania Pekinu są znaczącą eskalacją jego długotrwałej próby zmiany status quo. Nie zaakceptujemy nowego status quo. I to nie tylko Stany Zjednoczone, ale także świat".

Pelosi, która jest w Japonii na ostatnim przystanku swojej azjatyckiej trasy, powiedziała, że Chinom nie pozwoli się odnieść sukcesu w wysiłkach na rzecz izolacji Tajwanu. "Mogą próbować powstrzymać Tajwan przed odwiedzaniem lub uczestnictwem w innych miejscach, ale nie będą izolować Tajwanu, uniemożliwiając nam podróż tam" - powiedziała.

Odwiedź WWIII.news, aby uzyskać więcej informacji na temat zerwania przez Chiny więzi komunikacji wojskowej ze Stanami Zjednoczonymi.

Obejrzyj poniższy film, aby uzyskać więcej informacji o tym, jak wizyta Pelosi na Tajwanie wpłynęła na stosunki amerykańsko-chińskie.

Ten film pochodzi z kanału InfoWars na Brighteon.com.

Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.naturalnews.com/

Brak komentarzy:

"Utrata rosyjskich dostaw energii spowodowała „niesamowicie wysokie koszty” – powiedziała szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała, że ​​rezygnacja z tanich dostaw paliw kopalnych z Moskwy ma swoją cenę"

  Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen bierze udział w dorocznym spotkaniu Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) w Davos ...