niedziela, 4 września 2022

"Ruiny starożytnego rzymskiego obozu wynurzają się w Hiszpanii, gdy susza w Europie wysycha rzekę" (video)


Wśród fali upałów w Europie ogromny kompleks rzymskich ruin pojawił się ponownie po tym, jak poziom wody spadł w zbiorniku w Hiszpanii.

Zdjęcie: Ruiny starożytnego rzymskiego obozu wynurzają się w Hiszpanii, gdy susza w Europie wysycha rzekę

Materiał filmowy opublikowany 26 sierpnia przez lokalną hiszpańską gazetę Faro de Vigo pokazał starożytny rzymski obóz Aquis Querquennis na brzegu rzeki w Galicji. Zdjęcia lotnicze ujawniły rozłożystą kolekcję czysto zorganizowanych kamiennych struktur zbudowanych głównie z szaro-brązowego bruku. Pozostałości muru przebiegały wokół mniejszych konstrukcji, gdy woda obmywała jego krawędź. Niegdyś wielkie wejście do obozu, obecnie leżące tuż za rzeką, doznało częściowych uszkodzeń.

Onda Cero, inny lokalny punkt sprzedaży, powiedział, że miejscowi nazwali strukturę "A Cida". Ruiny znajdowały się prawie 300 mil od stolicy Hiszpanii Madrytu, w pobliżu granicy z Portugalią.

W czasach swojej świetności Aquis Querquennis miał liczne koszary, dwa spichlerze, szpital i świątynię. Kompleks, który może pomieścić do 600 rzymskich lutów, szczycił się łaźniami termalnymi, wykorzystującymi naturalne gorące źródła regionu. Żołnierze składali nawet ofiary o duchowym znaczeniu w gorących kąpielach.

Hiszpańscy naukowcy napisali w badaniu z 2018 roku, że starożytni Rzymianie zaczęli budować Aquis Querquennis około 75 roku n.e. i porzucili go około sto lat później. Pozostałości opuszczonego obozu zostały zanurzone po utworzeniu zbiornika As Conchas w 1949 roku. Pojawił się ponownie, gdy poziom wody w zbiorniku spadł do 49 procent pojemności.

Rzymskie ruiny nie były jedynymi skarbami odkopanymi z powodu suszy wysychającej zbiorniki wodne. Megalityczne pomniki i wraki statków z czasów II wojny światowej wyłoniły się również z kurczących się rzek i jezior.

We Włoszech barka Zibello, która zatonęła pod rzeką Pad, pojawiła się ponownie, gdy zbiornik wodny wyschł. Barka, która transportowała drewno przez rzekę, zatonęła w 1943 roku – tylko po to, by pojawić się ponownie prawie siedemdziesiąt lat później.

Kamienie głodu w Łabie w Europie Środkowej również pojawiły się ponownie z powodu suszy. Kamienie, które zawierają ryciny, które pochodzą z 15 wieku, służyły również jako ostrzeżenia przed suszą. Jeden z kamieni zawierał komunikat "jeśli mnie widzisz, to płacz" – ostrzeżenie o niskim poziomie wody i trudnych czasach.


Obecna susza w Europie wśród najgorszych od 500 lat

Według naukowców z Europejskiego Obserwatorium Suszy (EDO) trwająca susza na kontynencie ma być jedną z najgorszych od 500 lat.

EDO stwierdziło, że co najmniej 47 procent Europy znajduje się już w warunkach ostrzegawczych przed suszą, co jest drugą z trzech kategorii suszy. Kolejne 17 procent Europy znajduje się w warunkach alarmowych, najpoważniejszej kategorii, a zagrożenie suszą nadal rośnie w kilku krajach, w tym w Hiszpanii. (Powiązane: Europa zmaga się z NAJGORSZĄ SUSZĄ od 500 lat.)

Tymczasem starszy meteorolog AccuWeather John Gresiak powiedział, że opady deszczu od maja do 28 sierpnia stanowiły tylko siedem procent średniej w Madrycie w tym samym okresie, temperatura wynosiła 8,4 stopnia Fahrenheita powyżej średniej.

Hiszpania, Portugalia, Francja i Wielka Brytania odnotowały temperatury przekraczające 40 ° C (104 ° F), a Półwysep Iberyjski widział wiele dni z maksymalnymi temperaturami powyżej 35 ° C (95 ° F), ponieważ długotrwała fala upałów upiekła region.

Jak donosi Hiszpańska Narodowa Służba Meteorologiczna (AEMET), lipiec tego roku był najgorętszym miesiącem, jaki kiedykolwiek zarejestrowano w Hiszpanii i był to jeden z trzech najcieplejszych lipca na świecie.

Przy tak rekordowo wysokich temperaturach coraz więcej skarbów zanurzonych pod zbiornikami wodnymi z pewnością pojawi się ponownie, gdy rzeki i jeziora wyschną.

Śledź Climate.news, aby uzyskać więcej informacji na temat suszy w Europie.

Obejrzyj poniższy film, aby dowiedzieć się, jak trwająca susza ujawniła starożytne henges i ruiny w Europie.

Ten film pochodzi z | ADAPT 2030 Kanał Minimum słoneczne na Brighteon.com.

Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.naturalnews.com/

Brak komentarzy:

"„Strategia szaleńca”: sekret polityki zagranicznej Trumpa Dlaczego ruch 47. prezydenta na Grenlandii może zmienić porządek świata"

Autor: Vitaly Riumshin, analityk polityczny Gazeta.ru Prezydent-elekt USA Donald Trump bierze udział w prywatnym przyjęciu i pokazie fajerwe...