poniedziałek, 10 kwietnia 2023

"Zgodnie z proponowanym przez Toronto planem dekryminalizacji, fentanyl i crack byłyby "legalne" dla dzieci"

  Kontrowersje wybuchły wokół proponowanego w Toronto planu dekryminalizacji wszystkich "narkotyków", w tym fentanylu i cracku – w tym dla dzieci.

Nie mylić z legalizacją, dekryminalizacja w tym kontekście oznacza jedynie, że osoby przyłapane osobiście na używaniu substancji kontrolowanej, bez względu na wiek, nie będą już aresztowane i uwięzione za przestępstwa narkotykowe w Toronto.

Miasto Toronto zwraca się do rządu federalnego Kanady o przyznanie Health Canada zwolnienia dla wszystkich kontrolowanych substancji w ramach swojej jurysdykcji. Cała prowincja Kolumbia Brytyjska zrobiła już coś podobnego w zeszłym roku, chociaż ten plan dekryminalizacji nie dotyczy nieletnich.

Raport rządu Toronto stwierdza, że dekryminalizacja powinna być oferowana "wszystkim ludziom w Toronto, w tym młodzieży" – bez wyjątków.

Zgodnie z planem młodzi ludzie nie będą już podlegać sankcjom karnym za używanie "twardych narkotyków" na własny użytek. Zamiast tego zaoferowano by im rehabilitację i inne programy leczenia oparte na zdrowiu, które zapobiegłyby staniu się "przestępcami" w ramach istniejących ram prawnych dotyczących używania narkotyków opartych na wymiarze sprawiedliwości w sprawach karnych.

"Kryminalizacja nie zniechęca skutecznie do używania substancji przez młodzież" – stwierdza raport. "Dane pokazują, że młodzież w Toronto w wieku od 12 do 17 lat używa nieuregulowanych narkotyków i jest podatna na te same szkody związane z kryminalizacją, co dorośli".

(Powiązane: W 2010 r. założyciel Koalicji Chrześcijańskiej i republikański kandydat na prezydenta Pat Robertson, również z Klubu 700, również wyraził poparcie dla dekryminalizacji, stwierdzając, że nie wierzy, że młodzi ludzie powinni być aresztowani i więzieni za używanie kontrolowanych substancji.)

Dekryminalizacja nie jest legalizacją

Żeby było jasne, plan dekryminalizacji Toronto nie miałby zastosowania do placówek opieki nad dziećmi, lotnisk ani szkół, z których wszystkie nadal byłyby niedostępne dla osobistego używania twardych narkotyków. Należy również zauważyć, że producenci, dystrybutorzy i dilerzy twardych narkotyków nadal podlegaliby sankcjom karnym w ramach planu dekryminalizacji.

Toronto Drug Strategy (TDS) jest opisywana przez miasto jako "kompleksowa strategia narkotykowa dla miasta Toronto oparta na czterech zintegrowanych częściach - zapobieganiu, redukcji szkód, leczeniu i egzekwowaniu".

"Wszystkie cztery części są potrzebne, aby skutecznie zmniejszyć szkody związane z używaniem alkoholu i innych narkotyków" - mówi miasto.

Plan obejmuje kompleksowy zestaw działań mających na celu zapobieganie przedawkowaniu i reagowanie na nie. Ponadto "łączy wiedzę i doświadczenie osób używających narkotyków, ich rodzin i przyjaciół oraz osób pracujących w terenie z najlepszymi praktykami", aby zapewnić odpowiedni rodzaj pomocy potrzebującym.

Ponownie, celem takiego programu nie jest zachęcanie do używania narkotyków, ani ich legalizacja. Wszystko, co robi dekryminalizacja, to powstrzymanie systemu wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych przed zaangażowaniem, gdy dana osoba zostanie jedynie przyłapana na użyciu substancji kontrolowanej. Ma on na celu pomóc osobie uzależnionej od narkotyków znaleźć pomoc, której potrzebuje, aby przezwyciężyć nałóg narkotykowy, a nie tylko wtrącać osobę do więzienia, aby ponieść rejestr karny.

"Podejście do narkotyków w zakresie zdrowia publicznego przesuwa kwestię używania substancji z dala od systemu wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych" - mówi miasto Toronto. "Podejście do zdrowia publicznego wzmacnia politykę i przepisy, które zapobiegają, zmniejszają i reagują na potencjalne szkody dla zdrowia związane z substancjami, jednocześnie promując ogólny dobrostan i poszanowanie praw człowieka".

"Dekryminalizacja to usunięcie przestępstwa za posiadanie narkotyków na własny użytek. Istnieje wiele modeli dekryminalizacji stosowanych w innych jurysdykcjach (np. Modele, które wykorzystują kary administracyjne, grzywny lub przymusowe leczenie w celu zastąpienia kryminalizacji). Model dekryminalizacji Toronto nie zastępuje kryminalizacji żadnymi alternatywnymi karami.

Miasto Toronto utrzymuje, że jego podejście do dekryminalizacji w pełni uwzględnia "różne wzorce używania narkotyków i nieprzewidywalność toksycznej i zanieczyszczonej podaży, szczególnie dla osób, które są najbardziej narażone na szkody kryminalizacji".

Więcej powiązanych wiadomości można znaleźć na Liberty.news.


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.naturalnews.com/

Brak komentarzy: