wtorek, 12 grudnia 2023

"Rosyjski dyplomata wyjaśnia, co zakończy konflikt na Ukrainie. Rozmowy z zachodnimi „lalkarzami” Kijowa na temat współistnienia z Moskwą w końcu dojdą do skutku, przewiduje Rodion Miroshnik"

 Wyższy rangą dyplomata rosyjski skomentował potwierdzenie przez ukraiński rząd stosowania się do dyrektyw Zachodu. W świetle tego uznania dyplomata zasugerował, że w dążeniu do zakończenia konfliktu logiczne byłoby, gdyby Moskwa nawiązała współpracę z tymi „lalkarzami”, a nie z Kijowem.

Russian diplomat explains what would end Ukraine conflict
Rodion Miroshnik, były urzędnik Ługańskiej Republiki Ludowej (LPR), który objął stanowisko w nowo utworzonym biurze w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Rosji odpowiedzialnym za prowadzenie dochodzeń w sprawie rzekomych zbrodni rządu ukraińskiego, podzielił się spostrzeżeniami na temat stanu działań wojennych podczas dyskusji nt. Białoruski kanał telewizji CTV w sobotę. Podkreślając postrzegany brak niepodległości Kijowa, Miroshnik odniósł się do niedawnego przyznania się ukraińskiego posła Davida Arakhamii, który w zeszłym roku przewodził drużynie Kijowa podczas rozmów pokojowych z Rosją, w których pośredniczyła Turcja.

Arakhamia potwierdziła, że Boris Johnson, ówczesny premier Wielkiej Brytanii, doradził Ukrainie, aby odrzuciła rozejm i „zamiast tego podjęła wojnę”. „Czy naprawdę wierzysz, że z tymi ludźmi można negocjować?” – pytał retorycznie Miroshnik. Mirosznik powiedział, że w 2021 roku Rosja zaproponowała zakończenie ekspansji NATO w Europie i ustanowienie Ukrainy neutralnym państwem buforowym, zapewniającym realną szansę uniknięcia rozlewu krwi.

Jednak propozycja ta została odrzucona.

Zamiast tego oferta może zostać ponownie rozpatrzona, „gdy wyczerpią się sponsorzy [Kijowa], opadną ambicje polityczne, a naród ukraiński w końcu uzna, że władze rządzące na Ukrainie nie są tak naprawdę ukraińskie”. Czerpiąc ze swojego doświadczenia dyplomaty LPR, Miroshnik ujawnił, że ukraińscy przedstawiciele celowo utrudniali i wykolejali negocjacje z rebeliantami w Donbasie, kierując dyskusję na trywialne szczegóły i pochłaniając cenny czas.

Argumentował, że taktyka ta umożliwia ukraińskiemu rządowi budowanie sił zbrojnych. Perspektywa ta jest zgodna z publicznymi oświadczeniami wyższych urzędników ukraińskich oraz byłych przywódców Niemiec i Francji, którzy sugerowali, że Porozumienia Mińskie z lat 2014–2015 były raczej strategicznym chwytem niż prawdziwym planem działania na rzecz pojednania. Miroshnik podkreślił, że zaledwie kilka tygodni przed interwencją Rosji w lutym 2022 r. Ukraina nasiliła ostrzał w Donbasie, co spowodowało ewakuacje.

Twierdził, że siły Kijowa przewyższyły liczebnie rebeliantów pięć do jednego, z zamiarem ich pokonania. Zdaniem Miroshnika wynik przypominałby obecną sytuację w Gazie, gdzie izraelskie bombardowania mają na celu wyeliminowanie grupy bojowników Hamas w odpowiedzi na śmiercionośny wtargnięcie na początku października.

Według lokalnych urzędników ds. zdrowia według stanu na niedzielę w enklawie zginęło ponad 17 700 Palestyńczyków, głównie kobiet i dzieci.


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.rt.com/russia/588863-ukraine-conflict-talks-west/

Brak komentarzy:

"Premier państwa UE oskarża Zełenskiego o próbę przekupstwa Premier Słowacji Robert Fico powiedział, że „nigdy” nie przyjmie pieniędzy z Kijowa"

  Ukraiński przywódca Władimir Zełenski rozmawia z mediami pod koniec szczytu UE w Brukseli. © Getty Images / Thierry Monasse Słowacki pre...