piątek, 9 lutego 2024

"Tucker Carlson: Wywiad z Putinem"(video)

 AUTOR: TYLER DURDEN

PIĄTEK, LUT 09, 2024 - 12:08

W zeszłym tygodniu Tucker Carlson udał się do Rosji, aby przeprowadzić wywiad z prezydentem Władimirem Putinem. To wprawiło lewicę w histerię, a niektórzy z nich domagali się nałożenia na dziennikarza sankcji lub czegoś jeszcze gorszego.

Przed wywiadem, który można teraz zobaczyć w całości na stronie tuckercarlson.com, Carlson wyjaśnił, że jego zadaniem jako dziennikarza jest "informowanie ludzi", ponieważ "większość Amerykanów nie jest informowana" o tym, co dzieje się na Ukrainie.

W tym celu przejdźmy do tego.

Tucker rozpoczyna wywiad od pytania Putina, dlaczego najechał Ukrainę, "a odpowiedź, którą otrzymaliśmy, zszokowała nas".

Putin zagłębił się w historię Ukrainy, sięgając do średniowiecza. Tucker odparł, mówiąc: "Nie jestem pewien, dlaczego ma to związek z tym, co wydarzyło się dwa lata temu", na co Putin kontynuował lekcję historii.

"Ale dlaczego przez pierwsze 22 lata prezydentury nie przekonywał, że Ukraina nie jest prawdziwym krajem?" — spytał Tucker.

"Związek Radziecki otrzymał wiele terytoriów, które nigdy do niego nie należały, w tym region Morza Czarnego. W pewnym momencie, gdy Rosja otrzymała je w wyniku wojen rosyjsko-tureckich, nazywano je Nową Rosją lub inną Rosją. Ale to nie ma znaczenia. Liczy się to, że Lenin, założyciel państwa radzieckiego, w ten sposób ustanowił Ukrainę" – odpowiedział Putin. "Przez dziesięciolecia Ukraińska Republika Rad rozwijała się jako część ZSRR. I z niewiadomych przyczyn bolszewicy znowu zaangażowali się w ukrainizację".

Przyczyna wojny na Ukrainie: "Początkowo to zamach stanu na Ukrainie sprowokował konflikt... Wojnę w Donbasie rozpoczęli w 2014 r. z użyciem samolotów i artylerii przeciwko ludności cywilnej. Wtedy wszystko się zaczęło".

Rozszerzenie NATO


Przechodząc do sedna wojny na Ukrainie, Putin powiedział Carlsonowi, że "Poprzednie rosyjskie kierownictwo zakładało, że Związek Radziecki przestał istnieć i dlatego nie ma już żadnych ideologicznych linii podziału. Rosja zgodziła się nawet dobrowolnie i aktywnie na upadek Związku Radzieckiego i wierzyła, że tak zwany cywilizowany Zachód zrozumie to jako zaproszenie do współpracy i stowarzyszenia.

"Obiecano nam żadnego NATO na wschodzie, ani centymetra na wschód, jak nam powiedziano. I co dalej? Powiedzieli, że cóż, nie jest to zapisane na papierze, więc będziemy się rozwijać".

"Tego właśnie oczekiwała Rosja, zarówno od Stanów Zjednoczonych, jak i od tak zwanego kolektywnego Zachodu jako całości. Byli mądrzy ludzie, w tym w Niemczech, Egon Bahr, główny polityk Partii Socjaldemokratycznej, który w swoich osobistych rozmowach z sowieckimi przywódcami na skraju upadku Związku Radzieckiego upierał się, że wiedzą, iż w Europie należy ustanowić systemy bezpieczeństwa. Pomoc powinna zostać udzielona zjednoczonym Niemcom, ale należy również ustanowić nowy system, który obejmie Stany Zjednoczone, Kanadę, Rosję i inne kraje Europy Środkowej. Ale NATO nie musi się rozszerzać. Oto, co powiedział. Jeśli NATO się rozszerzy, wszystko będzie takie samo jak w czasie zimnej wojny, tylko bliżej granic Rosji. To wszystko. Był mądrym starcem, ale nikt go nie słuchał. Prawdę mówiąc, raz się zdenerwował. Jeśli, powiedział, nie posłuchacie mnie, nigdy więcej nie postawię stopy w Moskwie. Wszystko stało się tak, jak powiedział.

Stan negocjacji:


Władimir Putin: Powiedziałem już, że nie odmówiliśmy rozmowy. Jesteśmy gotowi do negocjacji. Jest to strona zachodnia, a Ukraina jest oczywiście państwem satelickim USA. To oczywiste. Nie chcę, żebyście odebrali to tak, jakbym szukał mocnego słowa lub zniewagi. Ale oboje rozumiemy, co się dzieje. Wsparcie finansowe. Przekazano 72 miliardy dolarów. Na drugim miejscu plasują się Niemcy, a potem inne kraje europejskie. Dziesiątki miliardów dolarów trafią na Ukrainę. Jest ogromny napływ broni. W takim przypadku powinniście powiedzieć obecnym ukraińskim przywódcom, aby przestali i usiedli do stołu negocjacyjnego, uchylili ten absurdalny dekret. Nie odmówiliśmy.

Tucker: Jasne, ale już to powiedziałeś. Nie sądziłem, że miałeś na myśli to, że jest to zniewaga, ponieważ już słusznie powiedziałeś, że Ukrainie uniemożliwił negocjowanie porozumienia pokojowego przez byłego premiera Wielkiej Brytanii działającego w imieniu administracji Bidena. Oczywiście, że są satelitą. Duże kraje kontrolują małe kraje. To nic nowego. I dlatego pytałem o bezpośrednie kontakty z administracją Bidena, która podejmuje te decyzje, a nie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Władimir PutinCóż, jeśli administracja Zełenskiego na Ukrainie odmówiła negocjacji, zakładam, że zrobiła to na polecenie Waszyngtonu. Jeśli Waszyngton uważa, że jest to zła decyzja, niech ją porzuci. Niech znajdzie delikatną wymówkę, aby nikt się nie obraził. Niech wymyśli wyjście. To nie my podjęliśmy tę decyzję. To byli oni. Więc niech do tego wrócą. Otóż to. Podjęli jednak złą decyzję. A teraz musimy szukać wyjścia z tej sytuacji, aby naprawić ich błędy. Zrobili to, więc niech sami to poprawią. Popieramy to.

Tucker: Chcę się tylko upewnić, że nie rozumiem źle tego, co mówisz. Nie sądzę, żebym był. Myślę, że mówisz, że chcesz wynegocjowanego rozwiązania tego, co dzieje się na Ukrainie.

Władimir Putin: Zgadza się. I udało się. W Stambule przygotowaliśmy ogromny dokument, który parafował szef ukraińskiej delegacji. Złożył swój podpis pod niektórymi postanowieniami, a nie pod wszystkimi. Złożył swój podpis, a potem sam powiedział: "Jesteśmy gotowi to podpisać, a wojna już dawno by się skończyła". 18 miesięcy temu. Jednak premier Johnson przyjechał, porozmawiał z nami i straciliśmy tę szansę. Cóż, przegapiłeś to. Popełniłeś błąd. Niech do tego wrócą. To wszystko. Dlaczego musimy zawracać sobie głowę i poprawiać czyjeś błędy? Wiem, że można powiedzieć, że to nasz błąd. To my zintensyfikowaliśmy sytuację i zdecydowaliśmy się zakończyć wojnę, która rozpoczęła się w 2014 roku w Donbasie. Jak już powiedziałem, za pomocą broni. Wróćmy do dalszej historii. Już ci to mówiłem. Po prostu o tym dyskutowaliśmy. Cofnijmy się do 1991 roku, kiedy obiecano nam, że NATO nie rozszerzy się do 2008 roku, kiedy to otworzyły się drzwi do NATO do Deklaracji Suwerenności Państwowej Ukrainy, deklarującej Ukrainę jako państwo neutralne. Wróćmy do tego, że na ich terytorium zaczęły pojawiać się bazy wojskowe NATO i USA, a Ukraina stwarzała dla nas zagrożenie. Wróćmy do zamachu stanu na Ukrainie w 2014 roku. To jednak bez sensu, prawda? Możemy wymieniać w nieskończoność, ale oni przerwali negocjacje. Czy to pomyłka? Tak. Popraw to. Jesteśmy gotowi. Co jeszcze jest potrzebne?

Zobacz, jak Putin wyjaśnia, że podpisał umowę pokojową (przed przybyciem BoJo) tutaj:

Więcej:

  • O procesie negocjacyjnym i jego niepowodzeniu: "Były [rozmowy], osiągnęły bardzo wysoki poziom koordynacji stanowisk w złożonym procesie, ale mimo to zostały prawie sfinalizowane. Ale po wycofaniu naszych wojsk spod Kijowa... Druga strona odrzuciła wszystkie te umowy".

  • O swojej ostatniej rozmowie z Joe Bidenem: "No tak, on finansuje, ale rozmawiałem z nim oczywiście przed specjalną operacją wojskową... Uważam, że popełniacie ogromny błąd o historycznych proporcjach, wspierając wszystko, co dzieje się tam, na Ukrainie, odpychając Rosję".

  • O możliwości globalnego konfliktu: "Angażowanie się w jakąś globalną wojnę jest sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem, a globalna wojna doprowadzi całą ludzkość na skraj zniszczenia".

  • O pojęciu denazyfikacji: "Denazyfikacja... oznacza zakaz wszelkiego rodzaju ruchów neonazistowskich... Musimy pozbyć się tych ludzi, którzy utrzymują tę koncepcję, wspierają tę praktykę i starają się ją zachować".

  • O ambicjach terytorialnych Rosji: "Po prostu nie mamy żadnego interesu [w Polsce, na Łotwie czy gdziekolwiek indziej]. To tylko sianie gróźb".

Elon Musk i Neuralink


Putin zasugerował wtedy, że Elon Musk jest nie do zatrzymania, mówiąc: "Zrobi to, co uzna za stosowne. Niemniej jednak musisz znaleźć z nim jakiś wspólny język. Szukaj sposobów, aby go przekonać. Myślę, że jest mądrą osobą. Naprawdę wierzę, że tak. Musisz więc dojść z nim do porozumienia, ponieważ proces ten musi być sformalizowany i poddany pewnym zasadom. Ludzkość musi zastanowić się, co się stanie z powodu najnowszych osiągnięć w genetyce lub sztucznej inteligencji? Można w przybliżeniu przewidzieć, co się wydarzy".

Co więcej:

  • O wybuchu Nord Streamu: "Ludzie zawsze mówią, że w takich przypadkach należy poszukać kogoś, kto jest zainteresowany. Ale w tym przypadku powinniśmy szukać nie tylko kogoś, kto jest zainteresowany, ale także kogoś, kto ma możliwości... Kto jest zainteresowany, a kto jest w stanie to zrobić?"

Tucker: "Kto wysadził Nord Stream?" Putin: "Ty na pewno". Tucker: "Tego dnia byłem zajęty. Nie wysadziłem Nord Streamu". Putin: "Ty osobiście możesz mieć alibi, ale CIA nie ma takiego alibi".

  • O przedstawianiu dowodów zaangażowania NATO: "W wojnie propagandowej bardzo trudno jest pokonać Stany Zjednoczone, ponieważ Stany Zjednoczone kontrolują wszystkie światowe media... Możemy po prostu zwrócić uwagę na nasze źródła informacji i nie osiągniemy rezultatów".

  • O milczeniu Niemiec w sprawie Nord Stream: "Dzisiejsi niemieccy przywódcy kierują się interesami kolektywnego Zachodu, a nie interesami narodowymi".

  • O globalnych sojuszach i bezpieczeństwie: "Bezpieczeństwo powinno być wspólne, a nie przeznaczone dla złotego miliarda. To jedyny scenariusz, w którym świat może być stabilny, zrównoważony i przewidywalny".

  • O wykorzystaniu dolara amerykańskiego jako narzędzia politycznego: "Używanie dolara jako narzędzia walki w polityce zagranicznej jest jednym z największych błędów strategicznych popełnionych przez przywódców politycznych USA".

  • O wpływie sankcji i odejściu od dolara amerykańskiego: "Nawet sojusznicy Stanów Zjednoczonych zmniejszają teraz swoje rezerwy dolarowe... To nie my zakazaliśmy używania dolara amerykańskiego. To była decyzja Stanów Zjednoczonych, aby ograniczyć nasze transakcje w dolarach amerykańskich".

  • O stosunkach z Chinami: "Filozofia polityki zagranicznej Chin nie jest agresywna. Chodzi o to, aby zawsze szukać kompromisu".

  • O potencjale zmian w stosunkach amerykańsko-rosyjskich: "Nie chodzi o osobowość przywódcy. Chodzi o sposób myślenia elit, o układ z liderami. Jeśli idea dominacji za wszelką cenę, oparta również na siłowych działaniach, zdominuje amerykańskie społeczeństwo, nic się nie zmieni.

  • O naturze władzy w USA: "Bardzo trudno jest nam to wszystko uporządkować. Kto podejmuje decyzje w wyborach? Każde państwo reguluje się samo... Są dwie partie, które dominują: Republikanie i Demokraci".

  • O chrześcijaństwie i przemocy: "Jest to bardzo łatwe, jeśli chodzi o ochronę siebie i swojej rodziny, swojej ojczyzny. Nie będziemy nikogo atakować... Chroniliśmy nasz naród, nas samych, naszą ojczyznę i naszą przyszłość".

Tucker zapytał również o uwięzionego reportera WSJ Evana Gershkovicha:

Tucker: Muszę ci zadać ostatnie pytanie. A to o kimś, kto jest bardzo sławny w Stanach Zjednoczonych. Raczej nie tutaj. Evan Gershkovich, reporter Wall Street Journal. Ma 32 lata. A w więzieniu siedzi od prawie roku. To wielka historia w Stanach Zjednoczonych. Chcę zapytać pana wprost, bez wchodzenia w szczegóły lub pańską wersję tego, co się stało, czy na znak przyzwoitości zechciałby pan go nam wydać, a my sprowadzimy go
z powrotem do Stanów Zjednoczonych.

Władimir Putin: Zrobiliśmy tak wiele gestów dobrej woli z przyzwoitości, że myślę, że nam ich zabrakło. Nigdy nie widzieliśmy, żeby ktokolwiek odwzajemniał się nam w podobny sposób. Jednak w teorii możemy powiedzieć, że nie wykluczamy, że możemy to zrobić, jeśli nasi partnerzy podejmą wzajemne kroki. Kiedy mówię o partnerach, mam na myśli przede wszystkim służby specjalne. Służby specjalne są ze sobą w kontakcie. Rozmawiają o sprawie, o której mowa. Nie ma tabu, aby rozstrzygnąć tę kwestię. Jesteśmy gotowi go rozwiązać, ale pewne warunki są omawiane za pośrednictwem specjalnych kanałów służb. Wierzę, że uda się osiągnąć porozumienie.

Obejrzyj cały wywiad tutaj na X:

Pełna transkrypcja dostępna tutaj na stronie TuckerCarlson.com.


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.zerohedge.com/

Brak komentarzy:

"„Okno możliwości” dla stosunków rosyjsko-amerykańskich – Moskwa Administracja Bidena była „całkowicie beznadziejna”, powiedział wiceminister spraw zagranicznych"

  Russian Deputy Foreign Minister Sergei Ryabkov. ©  Sputnik/Evgeny Biyatov Relacje między Rosją a USA mogłyby się poprawić ...