AUTOR: TYLER DURDEN
Autorstwo Patricii Adams i Lawrence'a Solomona za pośrednictwem The Epoch Times,
Uratowanie Ukrainy przed Rosją stało się ważniejsze dla zachodnich przywódców niż uratowanie planety przed zmianami klimatycznymi, ważniejsze niż powstrzymanie ich populacji przed zamarznięciem w ciemności, ważniejsze niż rentowność zachodniego przemysłu, a nawet ważniejsze niż uniknięcie ryzyka totalnej wojny nuklearnej między Zachodem a Rosją.
Wczesna oznaka utraty przez Zachód wszelkiej perspektywy, jeśli chodzi o Rosję - nazwijmy to Syndromem Obłąkania Rosji - miała miejsce w Stanach Zjednoczonych po wyborze Donalda Trumpa na prezydenta. Duża część społeczeństwa, w tym praktycznie wszyscy Demokraci i tradycyjne media, przyjęła fantazję znaną jako rosyjska zmowa, która twierdziła, że Rosja była w zmowie z kampanią Trumpa, aby zainstalować go jako prezydenta.
Fantazja utrzymywała się przez trzy lata, aż do 2019 r., Kiedy rosja została potwierdzona jako mistyfikacja popełniona przez rywalkę Trumpa o prezydenturę w 2016 r., Hillary Clinton.
Były sekretarz bezpieczeństwa wewnętrznego Jeh Johnson zeznaje przed Komisją ds. Wywiadu Izby Reprezentantów podczas otwartego przesłuchania w U.S. Capitol Visitors Center w Waszyngtonie w dniu 21 czerwca 2017 r. Johnson odpowiedział na pytania dotyczące ingerencji Rosji w wybory prezydenckie w 2016 roku i reakcji jego departamentu na zagrożenie. (Chip Somodevilla/Getty Images)
Na początku tego roku, po tym, jak Rosja zaatakowała Ukrainę w związku ze sporem terytorialnym, syndrom Obłąkania Rosji uległ przeciążeniu. Rozwścieczony Zachód nałożył sankcje na rosyjskie towary i usługi, nie zastanawiając się nad konsekwencjami, głównie tymi dotyczącymi energii. Rosja stanowi główne źródło energii w Europie kontynentalnej i jest głównym powodem, dla którego Europejczycy mogą utrzymać zapalone światła.
Dopiero po tym, jak Europejczycy zdecydowali się ukarać Rosję i dopiero po tym, jak Rosja ogłosiła cięcia w przepływie gazu – tymczasowo, jak stwierdzono – na 60-procentowym gazociągu Nord Stream 1, Europejczycy zdali sobie sprawę, że Rosja może odwetować tej nadchodzącej zimy poprzez karne ograniczenia energetyczne, stawiając Europę na łasce Rosji.
Na przykład w Niemczech administracja kanclerza Olafa Scholza zrobiła swoje sumy, aby odkryć, że we wszystkich scenariuszach Niemcom brakuje rezerw potrzebnych do przetrwania zimy.
"To był otrzeźwiający moment", przyznał Klaus Mueller, który kieruje niemieckim regulatorem sieci gazowej.
"Jeśli mamy bardzo, bardzo mroźną zimę, jeśli jesteśmy nieostrożni i zbyt hojni w gazie, to nie będzie ładnie."
Unia Europejska, obecnie w panice, stara się pozyskać paliwa kopalne z dowolnych źródeł, desperacko próbując gromadzić zapasy energii przed zimą. Niemcy wracają do węgla, podobnie jak Austria, Włochy i Holandia. Wielka Brytania zwraca się również ku węglowi i cofa zakaz szczelinowania i produkcji ropy naftowej na Morzu Północnym. UE popiera najnowszą eksploatację Morza Północnego przez Norwegię i jest otwarta na nowe kontrakty na długoterminowe zobowiązania dotyczące gazu ziemnego.
Stany Zjednoczone eksportują rekordowe ilości gazu, do tego stopnia, że Europa otrzymuje teraz więcej drogiego skroplonego gazu ziemnego z amerykańskich tankowców niż niedrogiego gazu ziemnego z rosyjskich rurociągów. Od czasu inwazji Rosji na Ukrainę Europejczycy zrealizowali ponad 20 projektów importu skroplonego gazu ziemnego.
W tym wolnym od paliw kopalnych Zachód skutecznie porzucił swoje niegdyś żelazne zobowiązanie do walki ze zmianami klimatycznymi, które jego przywódcy nigdy niestrudzenie opisywali jako egzystencjalne zagrożenie dla planety. Zniknęło zobowiązanie Niemiec do stopniowego wycofywania elektrowni węglowych do 2030 r., słabe jest zobowiązanie Wielkiej Brytanii do zaprzestania wykorzystywania węgla w elektrowniach do 2024 r., a chwiejna jest determinacja G-7, aby zakończyć "bezpośrednie wsparcie publiczne dla międzynarodowego, niesłabnącego sektora energii z paliw kopalnych do końca 2022 r." Zamiast tego G-7, zauważając swoją determinację we wspieraniu Ukrainy, poparła zwiększone dostawy skroplonego gazu ziemnego i wezwała kraje produkujące ropę naftową do zwiększenia produkcji.
Turbiny wiatrowe w pobliżu elektrowni węglowej są na zdjęciu w pobliżu Hamm w zachodnich Niemczech 8 czerwca 2022 r. (INA FASSBENDER/AFP via Getty Images)
Aby ukarać Rosję, Europejczycy świadomie nakładają na siebie znacznie surowsze kary. Niemcy przygotowują się do postawienia swojej ludności w sytuacji nadzwyczajnej, wzywając do racjonowania energii. Jego rządy reagują poprzez przyciemnianie latarni ulicznych, wyłączanie oświetlenia zabytkowych budynków i wyłączanie ciepłej wody w siłowniach, muzeach i budynkach rządowych. Kompleksy mieszkaniowe ograniczają godziny, w których można wziąć gorące prysznice i obniżają termostaty w centralnie ogrzewanych kompleksach. Przemysł planuje ograniczyć skalę, odejść z Europy lub całkowicie zamknąć działalność.
"Całkowite wstrzymanie eksportu rosyjskiego gazu ziemnego kosztowałoby Niemcy 12,7% wyników gospodarczych w drugiej połowie 2022 roku", co kosztowałoby około 200 miliardów dolarów i wpłynęło na 5,6 miliona miejsc pracy, ostrzegło w zeszłym miesiącu Bawarskie Stowarzyszenie Przemysłu.
Duński plan awaryjny obejmuje wyłączenie ogrzewania gazowego w okresie letnim, krótsze prysznice, suszenie ubrań na zewnątrz i zawieszenie dostaw gazu do energochłonnych gałęzi przemysłu.
Jeszcze większa kara jest wyrażana w postaci wojny nuklearnej. Wielka Brytania, Francja i Stany Zjednoczone przypomniały Rosji, że posiadają broń nuklearną w odpowiedzi na rosyjskie przypomnienia, że ma największy arsenał nuklearny ze wszystkich.
Co ciekawe, zanim Zachód tak jednolicie stanął w obronie Ukrainy, Ukraina była nisko ceniona przez Europejczyków, postrzegana jako kleptokracja rządzona przez skorumpowanych oligarchów z jedynie najmniejszym śladem rządów prawa. Ten wizerunek zmienił się z dnia na dzień po inwazji Rosji, gdy Ukraina stała się natychmiastowym ulubieńcem Zachodu, tak godnym, że uzasadnia zniszczenie zachodniej gospodarki, środowiska i być może samego Zachodu.
Taka jest siła rosyjskiego syndromu obłąkania.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz