poniedziałek, 17 kwietnia 2023

"Słowackie władze zniszczą 1,500 tys. ton zboża z Ukrainy z powodu toksycznego poziomu skażenia pestycydami"(video)

 Słowackie władze planują zniszczyć 1,500 tys. ton zboża z Ukrainy po odkryciu w nim zakazanych pestycydów.



Słowacki minister rolnictwa Samuel Vlcan ogłosił w czwartek, 13 kwietnia, że inspekcje wykryły duże ilości chloropiryfosu w ukraińskim zbożu podczas przetwarzania go przez jeden z największych młynów zbożowych na Słowacji.

Chloropiryfos jest pestycydem fosforoorganicznym podlegającym ogólnounijnemu zakazowi. (Powiązane: Wojna rosyjsko-ukraińska może przyczynić się do poważniejszych niedoborów żywności, masowego głodu w nadchodzących latach, ostrzega ONZ.)

Vlcan zauważył, że po raz pierwszy bił na alarm w sprawie potencjalnie skażonego ukraińskiego zboża już w lipcu 2022 r., Kiedy nakazał Słowacji zaostrzenie kontroli importu zboża pochodzącego z kraju.

"Jeszcze zanim zaczęliśmy nakładać plomby na wszystkie ciężarówki tranzytowe z ukraińskim zbożem, stosunkowo duża próbka ukraińskiego ziarna została przechwycona, a trzy niezależnie akredytowane laboratoria potwierdziły obecność w niej zwiększonej zawartości pozostałości pestycydów" - powiedział Vlcan.

W innym oświadczeniu dodał, że stopień skażenia ziarna był tak poważny, że cała przesyłka musiała zostać spalona. Obiecał również, że rząd przyspieszy proces przeglądu produktów rolnych z Ukrainy pod kątem potencjalnych pestycydów i innych toksycznych substancji.

Słowacja wstrzyma import ukraińskiego zboża, ponieważ inni członkowie UE przyjmują podobne zakazy

Po odkryciu skażonej partii ukraińskiego zboża słowackie Ministerstwo Rolnictwa ogłosiło, że tymczasowo zakazało przetwarzania i sprzedaży zboża z Ukrainy ze względu na możliwą obecność pestycydów zakazanych przez UE.

"Decyzja została podjęta po tym, jak potwierdzono pestycyd w partii pszenicy z Ukrainy o wadze 1,500 tys. ton, która nie jest dopuszczona w UE i ma negatywny wpływ na zdrowie ludzi" – zauważyło ministerstwo w oświadczeniu, podkreślając, że pobierze próbki wszystkich ukraińskich zbóż i mąki, które już znajdują się w kraju.

"Na dzisiejszym spotkaniu poinformujemy również ministrów rolnictwa z Bułgarii i Rumunii, które będzie poświęcone ochronie rynków przed importem tanich towarów z Ukrainy" - dodało ministerstwo.

Tanie ukraińskie zboże zalewa rynki UE od początku rosyjskiej specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie w lutym 2022 r., ponieważ blok próbuje utrzymać ukraiński sektor rolny i gospodarkę kraju, upewniając się, że nadal może sprzedawać swoje produkty spożywcze. Ten potok ukraińskiego zboża został wsparty przez zniesienie przez UE ceł i kontyngentów importowych.

Decyzja Słowacji o zakazie dalszego importu zboża pojawia się, gdy inne kraje UE, zwłaszcza te w Europie Wschodniej, wprowadzają podobne zakazy lub aktywnie je rozważają.

Polska była jednym z pierwszych krajów, które wprowadziły takie zakazy. Kraj osiągnął porozumienie z Ukrainą w sprawie wstrzymania importu zboża co najmniej do lipca z powodu dużego i niekontrolowanego napływu taniego ukraińskiego zboża do Polski, który podsycił gniew polskich rolników.

Węgry poszły w ślady Polski w niedzielę, 9 kwietnia, kiedy powiedziały, że wprowadzą nowe środki w celu ograniczenia ilości ukraińskiego zboża wwożonego do kraju, powołując się na obawy o duże ilości tanich ukraińskich produktów rolnych wprowadzanych do kraju i szkodzące rynkom krajowym.

Dowiedz się więcej o globalnej sytuacji żywnościowej w FoodCollapse.com.

Obejrzyj ten klip z Rumunii pokazujący setki rolników na traktorach protestujących przeciwko masowemu napływowi taniego ukraińskiego zboża na rynek, rujnując ich źródła utrzymania.

Ten film pochodzi z kanału Cynthia's Pursuit of Truth on Brighteon.com.

Więcej powiązanych artykułów:

Biedniejsze kraje w swobodnym spadku UPADAJĄ, gdy globalne koszty importu żywności osiągają "alarmujący poziom".

Rosja wstrzymuje udział w ukraińskim handlu zbożowym po "masowym" ataku ukraińskich dronów na Flotę Czarnomorską.

Ceny pszenicy skaczą po ataku USA-NATO na rosyjskie okręty wojenne na Morzu Czarnym.

Inflacja żywności trwa: ceny chleba w Europie rosną z powodu wyższych kosztów energii i składników.

Zdjęcia satelitarne pokazują, że uprawy pszenicy na całym świecie ZAWODZĄ – z wyjątkiem Rosji i Chin.


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.naturalnews.com/

Brak komentarzy:

"UE nie przetrwa bez Rosji i BRICS – rosyjski senator Konstantin Kosaczow uważa, że ​​blok w zasadzie sam siebie uwięził w swoich sankcjach"

  UE nie przetrwa bez współpracy z Rosją i państwami BRICS, powiedział wiceprzewodniczący Rady Federacji Rosyjskiej Konstantin Kosaczow w wy...