wtorek, 15 sierpnia 2023

"Zachodni producenci broni zabijają na wojnie na Ukrainie"

 AUTOR: TYLER DURDEN

WTOREK, SIE 15, 2023 - 12:30

Poprzez Remix News,

Przychody wiodących zachodnich firm

 obronnych gwałtownie wzrosły po

 wybuchu wojny w Europie, a amerykańscy

 producenci broni nadal dominują w

 globalnym przemyśle

 zbrojeniowym, donosi portal informacyjny

 Mandiner.

Według najnowszego rankingu magazynu Defense News "100 największych firm obronnych w 2022 roku", pięć największych amerykańskich firm zbrojeniowych ma łączne przychody w wysokości 196 miliardów dolarów.

Cztery amerykańskie firmy znalazły się wśród pięciu największych firm wojskowych na świecie.

Stany Zjednoczone stały się głównym źródłem broni Ukrainy w środku wojny, dostarczając Kijowowi około 37 miliardów dolarów pomocy wojskowej.

W pierwszej połowie roku przychody 25 największych zachodnich firm obronnych wzrosły o 11 procent do 212 miliardów dolarów, zgodnie z najnowszymi dostępnymi danymi.

Szacuje się, że całkowita sprzedaż broni przez te firmy ma osiągnąć 448 miliardów dolarów w 2023 roku, co stanowi wzrost o 47 miliardów dolarów w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Według raportu do 2026 roku kwota ta może wzrosnąć o ponad 20 procent do 554 miliardów dolarów z powodu dostaw broni na Ukrainę i dozbrajania w Europie.

Dalsze szacunki sugerują, że zachodnie firmy obronne zwiększą swoje przychody o 150 miliardów dolarów, czyli 37 procent, w latach 2021-2026, podała irańska agencja informacyjna Farsi. Natomiast wzrost gospodarczy w krajach rozwiniętych osiągnie połowę tego tempa w tym samym okresie.

W pierwszej dziesiątce rankingu Defense News według sprzedaży w 2022 r. znajduje się siedem amerykańskich i trzy chińskie firmy.

Dwie wiodące europejskie firmy obronne, Airbus i Leonardo, zajęły odpowiednio 11. i 12. miejsce.

Podczas gdy zarówno Airbus, jak i Leonardo są międzynarodowymi korporacjami, największą pojedynczą firmą obronną w Europie jest niemiecki Rheinmetall AG, producent najnowocześniejszego czołgu Leopard 2, który zajął 19. miejsce. Jego sprzedaż w 2022 roku wyniosła 6,75 miliarda dolarów.


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.zerohedge.com/

Brak komentarzy:

"Watykan może zakwalifikować „nadużycia duchowe” jako przestępstwo Kościół katolicki zmagał się z wieloma skandalami związanymi z duchownymi, którzy wykorzystywali fałszywe doświadczenia mistyczne, aby skrzywdzić innych"

  Papież Franciszek przewodniczy mszy podczas Światowych Dni Młodzieży w Bazylice Świętego Piotra w Watykanie, 24 listopada 2024 r. © Massim...