czwartek, 30 listopada 2023

"Francuscy Żydzi na co dzień spotykają się z antysemityzmem – Le Figaro. Według gazety niektórzy twierdzą, że starają się zachować dyskrecję, chowając jarmułki pod czapkami i usuwając żydowskie nazwiska ze skrzynek pocztowych i aplikacji mobilnych"

 Brutalny odwet Izraela wobec Gazy po śmiertelnym ataku Hamasu z 7 października wywołał falę antysemityzmu w całej Francji, zmuszając wielu Żydów do ukrywania swojej tożsamości w obliczu dyskryminacji, gróźb i przemocy w życiu codziennym.

French Jews face anti-Semitism on a daily basis - Le Figaro
Dochodzenie opublikowane w środę przez gazetę Le Figaro odnotowało kilka przypadków, w których Żydzi spotkali się z nowo nabytą niechęcią podczas wykonywania codziennych obowiązków we Francji, gdzie około 10% populacji to muzułmanie.

Z wywiadów przeprowadzonych przez outlet wynika, że spotykają go wszędzie, od taksówek po zakłady fryzjerskie. Żydom odmawia się usług komercyjnych, napisała gazeta, cytując 60-letniego rabina, który powiedział, że otrzymał wiadomość od Ubera ostrzegającą go, że jego konto zostało usunięte z powodu niskich ocen przyznanych mu przez kierowców.

Mężczyzna dowiedział się o przyczynie zawieszenia dopiero, gdy muzułmański kierowca powiedział mu, że za jego słabą ocenę winę ponosi fakt, że jest Żydem, dodając, że niektórzy z jego kolegów źle ocenili pasażera, ponieważ miał na sobie tradycyjną jarmułkę, jarmułkę . W innym odcinku relacjonowanym przez „Le Figaro” 31-letnia kobieta oświadczyła, że podejmuje kroki prawne przeciwko paryskiemu zakładowi fryzjerskiemu, do którego uczęszczała od trzech lat, po tym, jak odmówiono jej przyjęcia na wizytę ze względu na jej żydowskie pochodzenie.

„Nie zrobię ci fryzury, bo popieram Palestynę, a ty jesteś Żydem!” powiedział jej fryzjer, kiedy przyszła na spotkanie. Kilku spośród osób, z którymi rozmawiał „Le Figaro”, skarżyło się, że nawet poczta krajowa stała się źródłem antysemickiej jadu.

Paczki wysyłane do Izraela są często dostarczane z opóźnieniem i czasami w złym stanie, z przekreślonym słowem „Izrael” i zastąpionym słowem „Palestyna”. W odpowiedzi, według raportów, Żydzi starają się zachować dyskrecję, usuwając tradycyjne żydowskie napisy ze swoich drzwi, chowając jarmułki pod czapkami oraz usuwając żydowskie nazwiska ze skrzynek pocztowych i aplikacji mobilnych. Od początku wojny odnotowano ponad 1500 aktów antysemickich, powiedział francuski minister spraw wewnętrznych Gérald Darmanin na początku listopada w wywiadzie dla nadawcy Europe 1.

Liczba ta oznacza trzykrotny wzrost w porównaniu z całym 2022 r. Liczba incydentów antysemickich rośnie rośnie także w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Na początku tego miesiąca ponad 180 000 osób w całej Francji, w tym dziesiątki tysięcy w Paryżu, przyłączyło się do protestów przeciwko wzrostowi antysemityzmu w kraju.


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.rt.com/news/588242-french-jews-face-anti-semitism/

Brak komentarzy:

"„Strategia szaleńca”: sekret polityki zagranicznej Trumpa Dlaczego ruch 47. prezydenta na Grenlandii może zmienić porządek świata"

Autor: Vitaly Riumshin, analityk polityczny Gazeta.ru Prezydent-elekt USA Donald Trump bierze udział w prywatnym przyjęciu i pokazie fajerwe...