W czasie, gdy Organizacja Narodów Zjednoczonych ("ONZ"), jej Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu ("IPCC") i rządy na całym świecie domagają się, aby biliony dolarów zostały zainwestowane w ich projekt "Net Zero", Joanne Marcotte uważa, że całkowicie uzasadnione jest wywieranie nacisku na naukowców i rządy, aby dostarczyły więcej wyjaśnień na temat niepewności i ryzyka, a także aby rzuciły wyzwanie korporacyjnym mediom, aby oferowały bardziej zrównoważone relacje na temat ONZ. Konferencja Stron IPCC i UNFCCC ("COP").
W książce wydanej w listopadzie 2023 r. pt. "Niewygodne wątpliwości – apokalipsa zmian klimatu: naprawdę?" Marcotte zapoznaje czytelników z twórczością naukowców, humanistów i ekonomistów, którzy wzywają nas do jej stonowania, odrzucenia apokaliptycznego alarmizmu i opowiedzenia się za bardziej realistycznymi, pragmatycznymi rozwiązaniami.
Kanadyjka Marcotte od 2009 roku komentuje i analizuje wiadomości polityczne na swoim blogu i w wybranych mediach. Uzyskała tytuł licencjata w dziedzinie inżynierii komputerowej na Université Laval i przez kilka lat pracowała w dziedzinie architektury systemów komputerowych. W 2006 roku wyreżyserowała polityczny film dokumentalny "Cicha iluzja" (L'Illusion tranquille), była współautorką Raportu Castonguay.
W e-mailu do Western Standard, Marcotte powiedział, że książka jest kulminacją dwóch lat czytania i podcastów od tych, którzy stanowili "przeciwwagę" dla "apokaliptycznej narracji o zmianach klimatycznych". Wśród nich znaleźli się tacy autorzy jak Steven E. Koonin "Unsettled: What Climate Science Tells us, What it Doesn't, and Why It Matters" Michaela Shellenbergera "Apocalypse Never: Why Environmentalism Hurts Us All", Bjorn Lomborg "False Alarm: How Climate Change Panic Costs Us Trillions, Hurts the Poor, and Fails to Fix the Planet" oraz Judith Curry "Climate Uncertainty and Risk", a także Roger Pielke.
W komunikacie prasowym Marcotte powiedziała, że jej książka "stanowi przeciwwagę dla doktryny zmian klimatycznych, która twierdzi, że jesteśmy świadkami z własnej winy nieuchronnej katastrofy planetarnej i humanitarnej. Jest skierowany do ludzi, którzy rozumieją, że nauka jest procesem obserwacji i odkrywania, a nie religią.
Książka przygląda się pytaniom, które alarmistyczne doktryny upierają się za rozstrzygnięte, takimi jak: Jaki dokładnie jest konsensus podzielany przez społeczność naukową i stan nauki o klimacie? Czy jest ciepło, czy nie? Czy emisje CO wytworzone przez człowieka?2 Emisje naprawdę są jedyną odpowiedzialnością za zmiany klimatyczne? Czy ekstremalne zjawiska meteorologiczne są rzeczywiście częstsze i bardziej intensywne? A co z modelami i scenariuszami klimatycznymi IPCC? Czy są tak niezawodne? I czy Net Zero jest w ogóle realne?
Marcotte twierdzi, że zdrowa demokracja pozwoliłaby na debatę na takie tematy.
"Zwątpienie jest zdrowe. Sceptycyzm jest zdrowy. Kwestionowanie, uznawanie niepewności i wprowadzanie niuansów do stanu badań nad klimatem to nie tylko istotne elementy procesu naukowego" – pisze.
Zdjęcie główne: Protesty Extinction Rebellion odbywają się przed biurami firmy Mercer w Glasgow w 2021 roku. Źródło: Spiked Online
Przetlumaczono przez translator GFoogle
zrodlo:https://expose-news.com/
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz