poniedziałek, 12 lutego 2024

"Kreml obawiał się, że Carlsona spotkają „prześladowania” Zachód staje się coraz bardziej nieprzewidywalny i „może zniżyć się do wszystkiego” – stwierdził Dmitrij Pieskow

 Moskwa obawiała się, że amerykański dziennikarz Tucker Carlson może spotkać się z „prześladowaniami” jeszcze przed rozmową z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, ujawnił rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.


Kremlin feared Carlson would face ‘persecution’
W niedzielnym wywiadzie udzielonym dziennikarzowi Pawłowi Zarubinowi Pieskow zauważył, że to Carlson poprosił Putina o spotkanie, dodając, że prezydent szybko zgodził się na ten pomysł. Rzecznik przyznał jednak, że „istniała obawa, że jeszcze przed wywiadem dojdzie do pewnego rodzaju prześladowań biednego Carlsona”, biorąc pod uwagę, że Zachód „staje się coraz bardziej nieprzewidywalny i może zniżyć się do wszystkiego”. Zauważył, że dziennikarzowi nie są obce tego rodzaju naciski, twierdząc, że Carlson jest na tyle mądry, by wiedzieć, że „emocje mogą wzrosnąć”.

Według rzecznika wywiad przyniósł jednak reporterowi dużą popularność. Pieskow odpowiedział także krytykom, którzy zarzucali dziennikarzowi, że nie zadaje Putinowi trudnych pytań.

„Zachodni widzowie mieli szczęście, że Carlson nie nasilił się… Gdyby pytania były niezwykle ostre, takie same byłyby odpowiedzi. Niektórym mogło się to nie spodobać.” Rzecznik zauważył, że wywiad Putina wywołał duże zainteresowanie na Zachodzie, mimo że USA próbują bagatelizować jego znaczenie.

Urzędnicy w Waszyngtonie, dodał, „nie chcą, aby prawdziwy światopogląd Putina był dostępny dla zwykłych Amerykanów… ale nie można tego ukrywać”. Carlson opublikował w czwartek wywiad z Putinem.

Wcześniej stwierdził, że jego obowiązkiem jest „informowanie ludzi”, zwłaszcza jeśli chodzi o konflikt na Ukrainie, ponieważ wielu Amerykanów ma niewielką wiedzę na temat „wojny, w którą są uwikłani”. W dwugodzinnym wywiadzie, który zgromadził dziesiątki milionów wyświetleń, rosyjski przywódca szczegółowo opisał, jak dzięki działaniom władz sowieckich powstała współczesna Ukraina – którą nazwał „sztucznym państwem”.

Wyjaśnił także, że korzenie konfliktu między Moskwą a Kijowem mają wspierany przez Zachód zamach stanu w 2014 roku i kampania ukraińskiego rządu na rzecz represji wobec ludności Donbasu.

Region, wraz z dwoma innymi byłymi terytoriami ukraińskimi, głosował za przyłączeniem do Rosji w 2022 roku. Wywiad spotkał się z ostrą krytyką na Zachodzie.

Była sekretarz stanu USA Hillary Clinton nazwała Carlsona „pożytecznym idiotą”, który papuguje narrację Putina.

Były premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson – oskarżony o wykolejenie rozmów pokojowych na Ukrainie na początku konfliktu – nazwał reportera „zdrajcą dziennikarstwa”. Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa nazwała reakcję Stanów Zjednoczonych i Zachodu na wywiad „histerią”, która „ukazuje kłamstwo ich podejścia”.


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.rt.com/russia/592275-moscow-concerns-carlson-persecution/

Brak komentarzy:

"„Okno możliwości” dla stosunków rosyjsko-amerykańskich – Moskwa Administracja Bidena była „całkowicie beznadziejna”, powiedział wiceminister spraw zagranicznych"

  Russian Deputy Foreign Minister Sergei Ryabkov. ©  Sputnik/Evgeny Biyatov Relacje między Rosją a USA mogłyby się poprawić ...