środa, 22 grudnia 2021

"MFW, Bank Światowy i 10 krajów mają alarmującą „symulację” upadku globalnego systemu finansowego"

PRZEZ TYLER DURDEN

WTOREK, 21.12.2021 - 23.20

Na początku tego miesiąca Reuters opublikował raport, który nie wzbudził wystarczającej uwagi amerykańskiej opinii publicznej – jego treść z pewnością zaalarmowałaby większość osób zaniepokojonych wybuchem jeszcze bardziej „globalnych katastrof”. Przynajmniej jest to ciekawy moment: wśród zakłóceń wywołanych niedawną pandemią w globalnych łańcuchach dostaw, potężne narody i instytucje bankowe zdecydowały się zebrać razem, aby zrealizować scenariusz globalnego załamania gospodarczego.


W raporcie opisano, że Izrael prowadził „symulację poważnego ataku cybernetycznego na globalny system finansowy w dziesięciu krajach, próbując zacieśnić współpracę, która może pomóc zminimalizować wszelkie potencjalne szkody dla rynków finansowych i banków”. Koncentrował się na katastrofalnym scenariuszu, w którym „hakerzy byli 10 kroków przed nami”, jak powiedział jeden z urzędników, który brał udział.

Collapse, illustrative image via Reuters

Nazwane „Collective Strength” ćwiczenia odbyły się w Jerozolimie (po przeniesieniu z pierwotnie proponowanej lokalizacji Dubaju) i obejmowały również udział Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Austrii, Szwajcarii, Niemiec, Włoch, Holandii i Tajlandii. Zaangażowani byli również urzędnicy Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), Banku Światowego i Banku Rozrachunków Międzynarodowych.


Finansowo-geopolityczna symulacja gier została osadzona w scenariuszu, w którym poufne dane wyciekły w ciemnej sieci, co w połączeniu z raportami o „fałszywych wiadomościach” rozprzestrzeniało się w całym społeczeństwie, co doprowadziło do załamania się rynków globalnych i wynikającej z tego ucieczki banków. Co więcej, symulacja przewidywała serię niszczycielskich hacków wymierzonych w globalne systemy wymiany walut, które według Reutersa również zakłócały transakcje między importerami i eksporterami.


Symulacja wyznaczyła okres poważnego kryzysu trwającego około półtora tygodnia. Wydarzeniami kierował film i narrator, który opowiadał o szybkim ruchu 'live' events...

„Te wydarzenia sieją spustoszenie na rynkach finansowych” – powiedział narrator filmu pokazanego uczestnikom w ramach symulacji i oglądanego przez Reutersa.


Dalej szczegółowy raport z symulacji prowadzonej pod egidą izraelskiego Ministerstwa Finansów:


„Banki apelują o awaryjne wsparcie płynności w wielu walutach, aby powstrzymać chaos, gdy kontrahenci wycofują swoje fundusze i ograniczają dostęp do płynności, pozostawiając banki w nieładzie i ruinie” – powiedział narrator.


Uczestnicy dyskutowali o wielostronnych politykach reagowania na kryzys, w tym o skoordynowanych dniach wolnych od pracy, okresach karencji w spłacie zadłużenia, umowach SWAP/REPO oraz skoordynowanym odejściu od głównych walut.

Simulation participant countries and institutions, Via Reuters

Pozornie to, co było „udanym” dziesięciodniowym ćwiczeniem, miało na celu przygotowanie każdego kraju do powstrzymania globalnych szkód pochodzących z jakiegoś poważnego wydarzenia lub zagrożenia cybernetycznego. Kluczowym wnioskiem było to, że tylko dzięki szybkiej globalnej współpracy i otwartej komunikacji między narodami byłaby możliwość zapobieżenia całkowitemu załamaniu się globalnego (a może raczej kierowanego przez Zachód) systemu finansowego.


Co ciekawe, niektórzy uczestnicy stwierdzili, że w rzeczywistości poruszaliby się szybciej niż w symulacji w przypadku cyberprzerwania na taką skalę. Według Reutersa „w sytuacji prawdziwego cyberataku rządy podejmą działania szybciej niż w symulacji”. „Jeden europejski urzędnik finansowy powiedział, że w przypadku takiego ataku jego kraj nie będzie czekał 10 dni na działanie”.


Jednak wątpimy, aby większość zachodniego społeczeństwa czuła się „pocieszona” przez globalne elity zaangażowane w symulowany scenariusz „gotowości” do globalnego krachu. Ponownie, jakby lata 2020 i 2021 w czasie pandemii nie były wystarczającym scenariuszem katastrofy i kryzysu „w prawdziwym świecie”, kwestionuje się potrzebę rozplanowania scenariusza „udawania”.


Przetlumaczyla GR przez translator Google

zrodlo:https://www.zerohedge.com/markets/imf-world-bank-10-countries-hold-alarming-simulation-global-financial-system-collapse

Brak komentarzy:

"Wielka gra powraca do Azji Środkowej"

  AUTOR: TYLER DURDEN PIĄTEK, KWIECIEŃ 26, 2024 - 05:45 AM Przez EurasiaNet.org, Inwazja Rosji na Ukrainę ożywiła zainteresowanie USA i UE A...