Podczas niedawnego odbywającego się co dwa lata spotkania producentów żywności w Turynie we Włoszech ironicznym okrzykiem bojowym uczestników było "żywność jest przyczyną kryzysu środowiskowego".
W festiwalu Terra Madre Salone del Gusto, który został zwołany przez ruch Slow Food, wzięli udział rolnicy m.in. z USA, Japonii, Australii, Ugandy i Włoch. Mówili o tym, jak katastrofy "spowodowane przez człowieka", takie jak susza, powódź, pożar, burze, fale upałów i plagi szkodników, zniszczyły ich źródła utrzymania.
Według ruchu produkcja żywności przyczynia się do prawie 37 procent globalnej emisji gazów cieplarnianych. Prezes Slow Food Edward Mukiibi powiedział, że konwencjonalne rolnictwo stara się zmaksymalizować produkcję za pośrednictwem dużych gospodarstw, które opierają się na monochropach zasilanych nawozami emitującymi gazy cieplarniane, chronionych pestycydami uszkadzającymi różnorodność biologiczną i zbieranych przez kombajny i ciągniki wypluwające paliwa kopalne.
"Rolnictwo przemysłowe może być w stanie produkować żywność tanio, ale wiąże się to z dużymi kosztami środowiskowymi" - powiedział Mukiibi.
Zwolennicy organizacji wskazali, że przyjęcie inteligentnych dla klimatu praktyk rolniczych i przyjęcie bardziej elastycznego podejścia do "tego, co jest uprawiane gdzie" sprawi, że produkcja żywności będzie bardziej odporna na zmiany klimatu.
"Ale nawet wtedy może to nie wystarczyć - bez poważnej redukcji emisji z paliw kopalnych, niektóre miejsca prawdopodobnie będą musiały całkowicie zrezygnować z rolnictwa w najbliższej przyszłości" - powiedział Aryn Baker, starszy międzynarodowy korespondent Time ds. Klimatu i środowiska.
Baker dodał, że "ewangeliści" ruchu promują zmiany, aby zacząć od indywidualnych wyborów, w tym kupowania lokalnego, ekologicznego, zmniejszania spożycia mięsa i unikania marnowania żywności.
Analitycy kwestionują teraz powody, dla których "oddolne" organizacje, takie jak Slow Food, przekonują producentów żywności do samosabotażu i zaprzestania stosowania nawozów, co może ostatecznie zatrzymać produkcję żywności.
Cały świat cierpi obecnie z powodu kurczących się dostaw żywności, a ceny towarów gwałtownie rosną z powodu różnych wydarzeń, takich jak pandemia koronawirusa Wuhan (COVID-19) i wojna na Ukrainie. Prędzej niż później wiele osób po prostu nie byłoby w stanie pozwolić sobie na jedzenie.
"Aby wyżywić dzisiejszy świat, potrzebujemy masowej produkcji rolnej, paliw kopalnych i chemikaliów, a nie ignoranckich teorii i katastrofalnych wyborów politycznych" - napisał Eric Worrall w swoim eseju na temat Watts Up With That.
Moskwa do ONZ: Powiedz Zachodowi, aby zniósł ograniczenia w eksporcie rosyjskich nawozów
Zdesperowana z powodu zbliżającego się globalnego załamania żywności, Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) rozpoczęła we wrześniu "pilne" negocjacje z Rosją i Ukrainą, aby mogły zapewnić sobie porozumienie w sprawie eksportu chemikaliów przez Morze Czarne. (Powiązane: Organizacja Narodów Zjednoczonych błaga Rosję o eksport nawozów, aby kraje zachodnie nie cierpiały z powodu pogarszającego się załamania żywności.)
W odpowiedzi rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wezwała ONZ do zniesienia przez kraje zachodnie ograniczeń w eksporcie rosyjskich nawozów. Podkreśliła na konferencji prasowej 29 września konieczność zniesienia zakazu wpłynięcia rosyjskich statków do zagranicznych portów i zagranicznych statków do ich portów.
Sankcje nałożone na Rosyjski Bank Rolny, który obsługuje znaczną część transakcji związanych z sektorem rolnym, utrudniają również eksport nawozów.
"Oczekujemy, że ONZ podejmie wysiłki, aby skłonić Europejczyków i Amerykanów do usunięcia szeregu przeszkód, które nie pozwalają nam w pełni dostarczać rosyjskich nawozów i zboża na rynek światowy" - powiedziała Zacharowa.
"Mówimy o zezwoleniu rosyjskim statkom na wejście do portów europejskich, zagranicznym statkom na wejście do rosyjskich portów, konieczne jest zniesienie sankcji z Rosselkhozbank, ponieważ obsługuje on lwią część wszystkich transakcji z nawozami i żywnością".
W lipcu kraje konfliktu podpisały wynegocjowaną przez ONZ umowę o wznowieniu eksportu zboża przez wcześniej zabarykadowane porty Morza Czarnego. Porozumienie wskazało również na zaangażowanie ONZ w pomoc w zniesieniu sankcji na eksport rosyjskich produktów spożywczych i nawozów. Jednak prezydent Rosji Władimir Putin skrytykował to porozumienie i powiedział, że "prawie całe zboże eksportowane z Ukrainy" zostało wysłane do Unii Europejskiej zamiast trafić do najbiedniejszych krajów rozwijających się.
Odwiedź FoodCollapse.com, aby uzyskać więcej wiadomości związanych z niedoborami żywności na całym świecie.
Obejrzyj ten film o manipulacji żywnością, całkowitym załamaniu się żywności i masowym głodzie.
Ten film pochodzi z kanału InfoWars na Brighteon.com.
Przetlumaczono przez translator Google
zrodlo|:https://www.naturalnews.com/
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz