środa, 7 lutego 2024

"Musk odpowiada na wezwania do aresztowania Tuckera Carlsona. Każdy, kto żąda zatrzymania dziennikarza za wywiad z Władimirem Putinem, powinien sam zostać aresztowany – argumentuje miliarder"

 Każdy, kto nawołuje do aresztowania amerykańskiego dziennikarza Tuckera Carlsona w związku z jego planem przesłuchania prezydenta Rosji Władimira Putina, powinien sam zostać zatrzymany, sugeruje miliarder Elon Musk.


Musk responds to calls for Tucker Carlson’s arrest
Carlson przybył do Moskwy w ubiegły weekend, mówiąc, że zamierza pokazać Amerykanom niefiltrowane rosyjskie stanowisko w sprawie konfliktu na Ukrainie i szerzej rozumianych napięć między Moskwą a Zachodem.

Były gospodarz Fox News oskarżył media głównego nurtu o nieprzedstawienie pełnego obrazu sytuacji ze względów politycznych i powiedział, że Musk obiecał, że nie będzie utrudniał dystrybucji jego planowanego wywiadu z Putinem w X (dawniej Twitterze). Pojawiły się spekulacje na temat potencjalnych zagrożeń dla Carlsona w jego ojczyźnie w związku z jego podróżą do Rosji.

Pochodzący z Malezji konserwatywny bloger Ian Miles Cheong zasugerował, że „może zostać kolejnym Julianem Assange’em”, zauważając, że „politycy i szydercy z establishmentu medialnego” wzywali do aresztowania Carlsona. „Aresztujcie tych, którzy wzywają do jego aresztowania!” Musk odpowiedział w poście na X. Założyciel WikiLeaks Assange przebywa obecnie w brytyjskim więzieniu i walczy z amerykańskim wnioskiem o ekstradycję.

Waszyngton oskarżył go o przestępstwa związane ze sposobem, w jaki sygnalistka Chelsea Manning uzyskała tajne materiały na temat amerykańskich kampanii wojskowych w Iraku i Afganistanie, z których część była potępiająca dla rządu amerykańskiego. Zwolennicy twierdzą, że Assange, który od 2012 roku nie ma pełnej wolności, jest prześladowany przez Stany Zjednoczone i ich sojuszników za ujawnianie ich brudnych sekretów.

W 2019 r. trafił do więzienia po tym, jak Ekwador cofnął azyl polityczny, który pozwolił mu przebywać w ambasadzie tego kraju w Londynie, co umożliwiło brytyjskim organom ścigania aresztowanie go. Niektóre osoby publiczne w USA oskarżyły Carlsona o sympatię do Putina i zamiar szerzenia „rosyjskiej propagandy” poprzez przeprowadzanie z nim wywiadów. Jeszcze zanim cel wizyty Carlsona w Moskwie został potwierdzony, neokonserwatywny pisarz Bill Kristol nalegał, aby rząd USA uniemożliwił dziennikarzowi powrót do domu „dopóki przedstawiciele naszego kraju nie dowiedzą się, co się dzieje”. Carlson upierał się, że nie lubi rosyjskiego przywódcy, ale stwierdził, że ważne jest, aby amerykańskie społeczeństwo wysłuchało poglądów Putina na temat konfliktu na Ukrainie i napięć między Moskwą a Waszyngtonem, biorąc pod uwagę, jaka jest stawka.

Oskarżył także rząd amerykański o próbę uniemożliwienia mu przeprowadzenia wywiadu z Putinem, co sekretarz prasowa Białego Domu Karine Jean-Pierre odrzuciła jako „śmieszne”.


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.rt.com/news/591988-musk-carlson-putin-arrest/

Brak komentarzy:

"„Okno możliwości” dla stosunków rosyjsko-amerykańskich – Moskwa Administracja Bidena była „całkowicie beznadziejna”, powiedział wiceminister spraw zagranicznych"

  Russian Deputy Foreign Minister Sergei Ryabkov. ©  Sputnik/Evgeny Biyatov Relacje między Rosją a USA mogłyby się poprawić ...