sobota, 4 marca 2023

" Nowa strategia cybernetyczna Bidena celuje w Chiny jako "najbardziej trwałe zagrożenie""

 AUTOR: TYLER DURDEN

SOBOTA, MAR 04, 2023 - 05:00 AM

Autor: Andrew Thornebrooke za pośrednictwem The Epoch Times (podkreślenie nasze),

Nowa strategia cyberbezpieczeństwa administracji Bidena jest wymierzona w komunistyczny reżim Chin i inne autorytarne mocarstwa w celu obalenia porządku międzynarodowego poprzez złośliwą działalność cybernetyczną.

Prezydent Joe Biden wygłasza uwagi przed rozpoczęciem spotkania z gubernatorami z całego kraju w East Room Białego Domu w Waszyngtonie 10 lutego 2023 r. (Anna Moneymaker / Getty Images)

Narodowa Strategia Cybernetyczna 2023, opublikowana 2 marca, mówi, że komunistyczne Chiny i inne reżimy próbują eksportować własne formy autorytaryzmu za pomocą technologii.

"Rządy Chin, Rosji, Iranu, Korei Północnej i innych autokratycznych państw z rewizjonistycznymi intencjami agresywnie wykorzystują zaawansowane zdolności cybernetyczne do realizacji celów, które są sprzeczne z naszymi interesami i szeroko akceptowanymi normami międzynarodowymi" – czytamy w strategii.

"Ich lekkomyślne lekceważenie rządów prawa i praw człowieka w cyberprzestrzeni zagraża bezpieczeństwu narodowemu USA i dobrobytowi gospodarczemu".

Chiny w szczególności zagrażają interesom USA i dominują nad nowymi technologiami kluczowymi dla globalnego rozwoju z zamiarem przekształcenia porządku światowego, stwierdza dokument.

"[Chiny] stanowią obecnie najszersze, najbardziej aktywne i najbardziej trwałe zagrożenie zarówno dla sieci rządowych, jak i prywatnych i są jedynym krajem, który ma zarówno zamiar przekształcić porządek międzynarodowy, jak i, w coraz większym stopniu, potęgę gospodarczą, dyplomatyczną, wojskową i technologiczną, aby to zrobić".

"Po pomyślnym wykorzystaniu Internetu jako kręgosłupa państwa inwigilacyjnego i możliwości wpływu, [Chiny] eksportują swoją wizję cyfrowego autorytaryzmu, dążąc do kształtowania globalnego Internetu na swój obraz i zagrażając prawom człowieka poza swoje granice".

Podejście całej administracji publicznej do przeciwdziałania Chinom


Biorąc pod uwagę zagrożenie ze strony autorytarnych sił, takich jak Komunistyczna Partia Chin (KPCh), strategia nakreśla agresywną postawę, którą administracja stara się przyjąć w obronie Stanów Zjednoczonych i ich interesów przed zagraniczną ingerencją.

Ta nowa postawa, zgodnie ze strategią, zintegruje cyberbezpieczeństwo, dyplomację, wojsko, wywiad, organy ścigania i inne zdolności w celu atakowania cyberprzestępców i usuwania ich z gry.

"Stany Zjednoczone użyją wszystkich instrumentów władzy narodowej, aby zakłócić i rozmontować cyberprzestępców, których działania zagrażają naszym interesom" – stwierdza strategia.

"Wysiłki te mogą integrować zdolności dyplomatyczne, informacyjne, wojskowe (zarówno kinetyczne, jak i cybernetyczne), finansowe, wywiadowcze i egzekwowania prawa".

Taka integracja sprawi, że strategia bezpieczeństwa cybernetycznego Stanów Zjednoczonych będzie bardziej przypominać podejście całego społeczeństwa wdrażane przez Chiny i inne mocarstwa.

Celem tak ekspansywnego i zintegrowanego systemu, jak mówi dokument, jest zapewnienie, że złośliwi aktorzy są "niezdolni do organizowania trwałych kampanii cybernetycznych, które zagroziłyby bezpieczeństwu narodowemu lub publicznemu Stanów Zjednoczonych".

Podobnie, strategia ma na celu rozszerzenie roli rządu federalnego na inne sposoby, w tym poprzez przyjęcie bardziej asertywnej roli w kierowaniu rynkiem poprzez federalizację niektórych wydatków i zwiększenie przepisów dotyczących bezpieczeństwa i odpowiedzialności.

Podejście to skupi się na "przesunięciu ciężaru cyberbezpieczeństwa z osób fizycznych, małych firm i samorządów lokalnych", stwierdza strategia, ponieważ siły rynkowe są "niewystarczające", aby nałożyć niezbędne koszty na podmioty, które wprowadzają wrażliwe produkty do ekosystemu cyfrowego.

"Fundamentalne zmiany" w ekosystemie cyfrowym

Czyniąc ekosystem cyfrowy bardziej "obronnym", "odpornym" i "dostosowanym do wartości", Stany Zjednoczone mogą lepiej bronić siebie i swoich partnerów, oferując jednocześnie alternatywę dla autorytarnego modelu zarządzania technologicznego oferowanego przez reżimy takie jak KPCh.

W tym celu strategia jest celowo opracowana jako ewolucja ram cybernetycznych ustanowionych po raz pierwszy przez strategię administracji Trumpa w 2018 r. i "kontynuuje impet wielu jej priorytetów, w tym wspólnej obrony ekosystemu cyfrowego".

W związku z tym strategia ma na celu przyjęcie bardziej agresywnego stanowiska wobec cyberzagrożeń dla bezpieczeństwa narodowego i będzie teraz klasyfikować ataki ransomware jako zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego, a nie tylko wyzwania kryminalne, torując drogę do szerszego zakresu reakcji na takie zagrożenia, w tym poprzez koordynację z partnerami międzynarodowymi.

Strategia ta wprowadzi również zasadnicze zmiany w minimalnych wymogach bezpieczeństwa dla technologii i systemów wykorzystywanych w kluczowych sektorach, takich jak rurociągi ropy naftowej i gazu ziemnego, lotnictwo, koleje i systemy wodne.

Co więcej, wykorzystując międzynarodowe koalicje i partnerstwa między podobnie myślącymi narodami oraz współpracując z sojusznikami nad wspólnymi standardami bezpieczeństwa, niezawodności i prywatności, Stany Zjednoczone mogą skutecznie przeciwstawić się KPCh i innym złośliwym aktorom, jednocześnie promując bardziej wolną technosferę.

"Musimy dokonać fundamentalnych zmian w podstawowej dynamice ekosystemu cyfrowego, przenosząc przewagę na jego obrońców i nieustannie frustrując siły, które mogłyby mu zagrażać" – stwierdza strategia.

"Ludzie i technologia są coraz bardziej powiązane, umożliwiając to, co najlepsze, a także najgorsze dla ludzkości".


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.zerohedge.com/

Brak komentarzy:

"„Okno możliwości” dla stosunków rosyjsko-amerykańskich – Moskwa Administracja Bidena była „całkowicie beznadziejna”, powiedział wiceminister spraw zagranicznych"

  Russian Deputy Foreign Minister Sergei Ryabkov. ©  Sputnik/Evgeny Biyatov Relacje między Rosją a USA mogłyby się poprawić ...