sobota, 2 października 2021

"Jedna trzecia nastolatków w Australii myślała o samookaleczeniu z powodu miażdżących blokad i izolacji społecznej!!!!!!"

 (Natural News) Prawie jeden na trzech nastolatków w Australii rozważa samookaleczenie, przy czym nastoletnie dziewczęta częściej niż chłopcy zgłaszają myśli i incydenty samookaleczenia. Tak wynika z raportu zatytułowanego „Growing Up in Australia: The Longitudinal Study of Australian Children”, który został niedawno opublikowany przez Australijski Instytut Studiów nad Rodziną, federalną agencję rządową należącą do Departamentu Opieki Społecznej.



Badaniem objęto 10 000 nastolatków urodzonych w latach 1999-2004. Nastolatkom zadawano pytania dotyczące myśli i aktów samookaleczeń w latach 2014-2016.


Według współautorki badań, dr Pilar Rioseco, odkrycia są bardzo „niepokojące”. Raport wykazał, że 30 procent nastolatków w wieku od 14 do 17 lat myślało o samookaleczeniu, a 18 procent popełniło akty samookaleczenia.


Według Rioseco myśli i akty samookaleczenia wśród nastolatków nasilają się wraz z wiekiem. W wieku od 14 do 15 lat 16,4 procent nastolatków pomyśli o samookaleczeniu, a 9,7 procent z nich dopuści się samookaleczeń. W wieku od 16 do 17 lat liczba ta wzrasta do 21,2 procent w przypadku myśli o samookaleczeniu i 11,2 procent w przypadku czynów.


Raport stwierdza również, że powtarzające się przypadki samookaleczeń w czasie były silnie związane z zachowaniami samobójczymi. Sześćdziesiąt pięć procent osób, które wielokrotnie popełniały samookaleczenia, zgłosiło próbę samobójstwa w wieku 16 i 17 lat.


Raport wykazał również, że doświadczanie zastraszania i złego snu, a także inne problemy ze zdrowiem psychicznym, takie jak depresja i lęk, wiązały się z wyższym ryzykiem samookaleczenia.


Badanie wykazało istotną różnicę w częstości myśli i działań o samookaleczeniu między dziewczętami i chłopcami. Prawie połowa badanych dziewcząt – 42 procent – ​​zgłosiła myśli o samookaleczeniu w wieku od 14 do 15 lub 16 do 17 lat. Tylko 18 procent chłopców w tej samej grupie wiekowej zgłaszało myśli o samookaleczeniu.


W przypadku dziewcząt w tych grupach wiekowych 26 procent zgłosiło samookaleczenie, w porównaniu do zaledwie dziewięciu procent chłopców.


Dziewczęta były również bardziej narażone na powtarzające się akty samookaleczenia. Raport wykazał, że siedem procent dziewcząt w wieku od 14 do 15 i 16 do 17 lat samookaleczyło się wielokrotnie, w porównaniu do zaledwie jednego procenta chłopców.


„Podczas gdy obie płcie doświadczają wysokiego wskaźnika myśli i zachowań związanych z samookaleczeniem, niepokojące jest to, o ile częściej zdarza się to wśród dziewcząt” – powiedziała Rioseco.


Według raportu, nastolatki, których pociągają osoby tej samej płci, były również znacznie bardziej skłonne do myślenia i popełniania aktów samookaleczeń.


„Jako osoba pociągająca do tej samej płci potencjalnie żyjesz ze stresem bycia napiętnowaną mniejszością” – wyjaśnił Rioseco.


Nastolatkowie pociągający za sobą tę samą płeć częściej popełniali akty samookaleczenia w wieku od 14 do 17 lat (55%) w porównaniu z osobami, których nie pociągała ta sama płeć, zaledwie 15%.


„Pomimo postępów w ciągu ostatnich kilku lat, nastolatki przyciągane do osób tej samej płci mogą nadal zmagać się z nękaniem, dyskryminacją i uprzedzeniami ze strony rodziny, rówieśników i szkół” – wyjaśnił Rioseco.


Rodzice, szkoły, społeczności potrzebują odpowiednich narzędzi do ochrony zdrowia psychicznego nastolatków

„Ostatecznie myśli i zachowania dotyczące samookaleczeń muszą być postrzegane jako takie, jakie są: odpowiedzią na narastający stres i sposobem na złagodzenie bólu emocjonalnego” – wyjaśnił Rioseco.


„Istnieje pilna potrzeba zintegrowanej opieki obejmującej rodziny, szkoły i społeczności, aby zwiększyć bezpieczeństwo wśród tych zmartwionych młodych ludzi zarówno w perspektywie krótko-, jak i długoterminowej”. (Powiązane: blokady COVID-19 powodujące pogorszenie zdrowia psychicznego dzieci.)


„Poruszanie się po świecie jako młoda osoba może być trudne i jasne jest, że radzenie sobie z myślami i zachowaniami związanymi z samookaleczeniem jest krytycznym aspektem opieki zdrowotnej dla nastolatków” – powiedział Rioseco.


„Jeżeli nie wprowadzimy środków zapobiegawczych, znajdziemy się na ostrym końcu zapobiegania kryzysom” – powiedziała Helen Christensen, ustępująca dyrektor i główny naukowiec Black Dog Institute, ramienia zajmującego się badaniami nad zdrowiem psychicznym chrześcijańskiej organizacji charytatywnej. Misja Australia.


Według Christensena, rząd australijski nie poczynił znaczących inwestycji w programy opieki prewencyjnej, zwłaszcza w szkołach. Martwi się, że bez odpowiedniej interwencji kryzys zdrowia psychicznego, którego doświadczają nastolatki w Australii, będzie się tylko pogłębiał.


„Naprawdę musimy coś zrobić teraz, jeśli mamy być w lepszej sytuacji za pięć lub dziesięć lat”.

Przetlumaczyla GR przez translator Google

zrodlo:https://www.naturalnews.com/2021-10-01-teenagers-australia-have-thought-about-self-harm.html

Brak komentarzy:

"„Okno możliwości” dla stosunków rosyjsko-amerykańskich – Moskwa Administracja Bidena była „całkowicie beznadziejna”, powiedział wiceminister spraw zagranicznych"

  Russian Deputy Foreign Minister Sergei Ryabkov. ©  Sputnik/Evgeny Biyatov Relacje między Rosją a USA mogłyby się poprawić ...