sobota, 21 października 2023

"List Alberta Pike'a przedstawiający plan Iluminatów na trzy wojny światowe – czy jest autentyczny?"(video_

 W dniach następujących po wybuchu przemocy w Izraelu i Strefie Gazy, Greg Reese, producent popularnego Raportu Reese'aopublikował wideo przedstawiające treść listu rzekomo napisanego przez masona Alberta Pike'a 15 sierpnia 1871 roku. Ten sam list został opisany w 2016 roku przez korporacyjne media The Daily StarDaily MailNews.com.au i Express.co.uk. W 2013 roku donosiła o tym również południowoafrykańska gazeta.

Ale czy jest autentyczny?


List, który rzekomo został napisany przez Pike'a do Giuseppe Mazziniego, przedstawia "plan Iluminatów na trzy wojny światowe":

Z opisu III wojny światowej wynika, że ostatnio przyciągnęła ona uwagę. Jednak wielu kwestionowało jego autentyczność.

W ostatnich dniach w mediach społecznościowych krążył również klip z poniższego filmu. Nie byliśmy w stanie ustalić pochodzenia filmu ani czasu jego nagrania.











Albert Pike pisał listy o trzech wojnach światowych i masońskiej (lucyferiańskiej) agendzie (11 min)

Narrator w powyższym filmie odnosi się do tekstu zawartego w dwóch książkach: "Szatan: Książę Tego Świata", która cytuje "Tajemnicę Odsłoniętej Masonerii". Poniżej, w celach informacyjnych, cytujemy każde ze źródeł.

Dokument, który zawiera fragmenty rzekomego listu Pike'a, w tym kilka dodatkowych informacji na jego temat, a dwaj mężczyźni, których to dotyczy, powtarza, że list znajdował się w Bibliotece Muzeum Brytyjskiego:

Jednak odpowiedź na wniosek Freedom of Information Act zaprzecza, że list znajduje się w zbiorach Muzeum. W czerwcu 2020 roku Biblioteka Brytyjska odpowiedziała na pytanie, czy Muzeum Brytyjskie jest w posiadaniu lub archiwizuje list Pike'a do Mazziniego z 15 sierpnia 1871 roku. Odpowiedź brzmiała:

Jeśli list nie znajduje się w Bibliotece Muzeum Brytyjskiego, jak udokumentował to kardynał Rodriguez, to jakie jest pochodzenie tekstu?

Punktem wyjścia może być odniesienie kardynała Rodrigueza do "Le Diable Au X1X Siecle" (tłumaczenie: Diabeł w XIX wieku), które zostało opublikowane przez Léo Taxila i Charlesa Hacksa pod pseudonimem doktora Bataille'a.

Diabeł w dziewiętnastym wieku

Le Diable Au X1X Siecle jest napisane po francusku, więc zwracamy się do artykułu napisanego przez Mr. E i opublikowanego przez Bomb Thrower.

Léo Taxil był Francuzem, który nazywał się Marie Joseph Gabriel Antoine Jogand-Pagès. Urodzony w 1854 r. został umieszczony w jezuickiej szkole seminaryjnej, gdzie rozczarował się wiarą katolicką i religią w ogóle. W końcu został pisarzem i ostro krytykował chrześcijaństwo.

W 1884 roku papież Leon XIII opublikował encyklikę o masonerii: "Humanum genus". Było to przede wszystkim potępienie masonerii. Stwierdza ona, że koniec XIX wieku był niebezpieczną erą dla Kościoła rzymskokatolickiego, głównie ze względu na liczne koncepcje i praktyki, które przypisuje masonerii, a mianowicie naturalizm, suwerenność ludu i rozdział kościoła od państwa.

Być może pod wpływem tej polemiki, Taxil ogłosił, że w 1885 roku nawrócił się z powrotem na katolicyzm i rozpoczął pracę nad zupełnie innym przedsięwzięciem literackim z nowym celem, masonami.

"W ciągu następnych kilku lat opublikował Les Mystères de la-Maçonnerie, czterotomową historię masonerii, zawierającą ciekawe, ale nieuźródłowione relacje o udziale naocznych świadków w dziwnych obrzędach" – napisał E.

Jednak w kwietniu 1897 roku Taxil zorganizował konferencję prasową i ujawnił, że nie było dr Karla Hacksa, nie było dr Bataille'a i nie było rytu palladowego. Twierdził również, że jego nawrócenie na katolicyzm było żartem, mającym na celu zdobycie zaufania i aprobaty Kościoła. "Diana Vaughan była prawdziwą osobą, ale była tylko jego maszynistką i współpracowniczką w tym kolosalnym oszustwie, mającym na celu głębokie zawstydzenie Kościoła katolickiego i stanie się klejnotem koronnym jego antyklerykalnej pracy" – napisał E.

Zmarł w marcu 1907 roku.

W 1920 r. ukazała się książka zatytułowana "Przyczyna niepokojów na świecie", próbująca wyjaśnić chaos na świecie w związku z I wojną światową w 1914 r., a następnie rewolucją bolszewicką w 1917 r. The Cause był anonimowym zbiorem esejów opublikowanych pierwotnie w London Morning Post w lipcu tego samego roku. W jednym z esejów zacytowano Le Diable au XIXe Siècle Taxila:

Sprawa została później wykorzystana w książce z 1925 roku zatytułowanej The Mystery of Freemasonry Unveiled, opublikowanej przez kardynała Caro y Rodrigueza z Chile.

W 1955 roku emerytowany oficer kanadyjskiej marynarki wojennej William Guy Carr opublikował pierwsze wydanie książki Pionki w grze. W 1958 roku ukazało się poprawione i rozszerzone wydanie książki, w którym zawarł dyskusję na temat Alberta Pike'a i jego plan dotyczący nadchodzących trzech wojen światowych.

"Carr twierdzi, że dokument Pike'a jest przechowywany w Bibliotece Muzeum Brytyjskiego w Londynie, jednak wydaje się, że jest to spowodowane jego błędnym odczytaniem Sprawy, która stwierdzała, że praca Taxila jest tym, co było tam przechowywane, a nie plan Alberta Pike'a z 15 sierpnia 1871 roku, który wymyślił Taxil" – napisał E.

Pan E. zauważył dalej, że w swojej książce "Satan: Prince of This World" Carr ponownie zacytował ten list. Jednak tym razem z przypisem:

Wygląda na to, że tekst, który krąży o "planie Iluminatów na trzy wojny światowe" pochodzi z książki Carra "Pawn in the Game", która parafrazuje pisma Taxila o Albercie Pike'u.

W 1897 roku Taxil twierdził później, że jego praca była oszustwem i według pana E. oszustwo to było wówczas dobrze nagłośnione, a mistyfikacja jest dziś dobrze znana historykom i innym członkom środowiska akademickiego. Jeszcze inni badacze to przeoczyli. Czy to dlatego, że zarówno korporacyjne, jak i alternatywne media są do pewnego stopnia częścią kontrolowanej dialektyki proponowanej przez klasę rządzącą, jak mówi pan E.? (Kiedy tak twierdzi, zakładamy, że pan E bierze pod uwagę dostępny czas i zasoby, i że błędy i niedopatrzenia mogą być popełniane, nawet przez niego samego).

A może istnieje inne wyjaśnienie – tajemnica, cenzura i propaganda mająca na celu ukrycie informacji i manipulowanie percepcją istniały tak samo za życia Toxila, jak i dzisiaj?

Być może nigdy się tego nie dowiemy.

W międzyczasie możesz przeczytać dobrze cytowany artykuł Mr. E "The Greatest Hoax of All TimeTUTAJ, aby pomóc Ci podjąć samodzielną decyzję.

Zdjęcie główne: Albert Pike (po prawej). Źródło: Przywódca masoński. Léo Taxil około 1880 roku, z Bibliothèque Nationale de France (po prawej). Źródło: Miotacz bomb


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://expose-news.com/


Brak komentarzy:

"Oni kłamią, my wiemy, że kłamią, a oni wiedzą, że my wiemy, że kłamią"

  "Wiemy, że kłamią. Wiedzą, że kłamią. Wiedzą, że my wiemy, że kłamią. Wiemy, że oni wiedzą, że my wiemy, że wiedzą, że kłamią. A jedn...