sobota, 26 listopada 2022

"Prawie pół tony kokainy skonfiskowanej w Albanii, 10 aresztowanych"

 Władze albańskie poinformowały w piątek, żeprzejęły430 kilogramów (1000 funtów)kokainyw ramach skoordynowanej operacji z sąsiednią Czarnogórą i innymi międzynarodowymi instytucjami ścigania.


Albański oddział ds. korupcji i przestępczości zorganizowanej poinformował, że 10 obywateli Albanii zostało aresztowanych po tym, jak kokaina została ukryta w transporcie około 24 ton nawozu. Podczas czwartkowej akcji policja przejęła także karabiny automatyczne, amunicję i gotówkę.

Przesyłka została sprowadzona z Kolumbii we wrześniu, najpierw zatrzymując się w Salonikach w Grecji, a następnie rozładowana w Barze w Czarnogórze. Stamtąd został przetransportowany drogą lądową ciężarówkami do Albanii, podały władze.

Policja zatrzymała kokainę ukrytą wśród nawozu w Fier, 100 kilometrów (60 mil) na południowy zachód od stolicy Tirany, gdzie znaleźli laboratorium do przetwarzania kokainy i przygotowania jej do użycia.

Albania była kiedyś głównym europejskim producentem marihuany i skrzyżowaniem jej przemytu. Rządowe represje osiem lat temu doprowadziły do znacznego zmniejszenia liczby plantacji konopi indyjskich, chociaż regularne konfiskaty wskazują, że handlarze nadal szukają alternatywnych miejsc do uprawy lub przechowywania marihuany i stali się częścią międzynarodowych kręgów handlujących innymi narkotykami.

Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.theepochtimes.com/

Brak komentarzy:

"Niemcy i Francja przejmą największego producenta czołgów w UE Berlin nabędzie 40% udziałów w gigancie zbrojeniowym KNDS, zrównując się tym samym z Paryżem, w miarę jak oba państwa kontynuują proces militaryzacji."

 Updated 23 Jun, 2026 09:55 Żołnierze prezentują możliwości czołgu podstawowego Leopard 2A7V i przejeżdżają nim po starym VW Golfie podczas ...