niedziela, 15 maja 2022

"Najbardziej śmiercionośne kraje dla dziennikarzy w 2022 roku"

 AUTOR: TYLER DURDEN

NIEDZIELA, MAJ 15, 2022 - 04:00 AM

Dwóch kolejnych dziennikarzy zostało zabitych w Meksyku, co jak donosi Anna Fleck ze Statista, jest krajem nazwanym najbardziej śmiercionośnym dla profesjonalistów mediów w 2022 roku do tej pory.

Infografika: Najbardziej śmiercionośne kraje dla dziennikarzy w 2022 roku | Statista •

Więcej infografik znajdziesz w Statista.

Podczas gdy media podają liczbę ofiar śmiertelnych w Meksyku jako jedenaście, Reporterzy bez Granic nadal liczą sumę jako osiem, ponieważ zgony są weryfikowane, zanim pojawią się w liczeniu.

Wykres Statista odzwierciedla zatem najnowsze dane źródłowe, na wypadek, gdyby zgony dziennikarzy w innych krajach również nie zostały jeszcze zweryfikowane i opublikowane na stronie internetowej.

Organizacja informuje, że w tym roku z powodu swojej pracy zginęło łącznie 27 dziennikarzy i pracowników mediów, w tym siedmiu dziennikarzy zabitych na Ukrainie.

Ponadto Reporterzy bez Granic naliczyli 62 dziennikarzy, którzy zostali w tym roku uwięzieni z powodu swojego zawodu.



Przetlumaczono przez translator Google


zrodlo:https://www.zerohedge.com/

Brak komentarzy:

"Weteran brytyjskiej polityki traci tytuł szlachecki po skazaniu za gwałt na dziecku Były lider Demokratycznej Partii Unionistycznej Jeffrey Donaldson został uznany za winnego wykorzystywania seksualnego dwóch dziewczynek."

 Updated 25 Jun, 2026 05:50 Jeffrey Donaldson, były lider Demokratycznej Partii Unionistycznej (DUP), opuszcza gmach sądu Newry Crown Court ...