wtorek, 17 października 2023

"Sztokholm wprowadzi zakaz samochodów na gaz i olej napędowy od 2025 r."

 AUTOR: TYLER DURDEN

WTOREK, PAŹ 17, 2023 - 08:45

Zakaz dla pojazdów na gaz i olej napędowy oficjalnie rozprzestrzenia się na całym świecie, a Sztokholm jest kolejnym miastem w kolejce.

Według Bloomberga, stolica Szwecji ma teraz plan wprowadzenia zakazu wjazdu samochodów na gaz i olej napędowy w części miasta od 2025 roku. Zakaz rozpocznie się na obszarze 20 bloków wokół centrum finansowego stolicy, czytamy w raporcie.

W tej samej okolicy znajdują się również główne atrakcje handlowe miasta. Pozwoli tylko na "samochody elektryczne, niektóre hybrydowe ciężarówki i pojazdy z ogniwami paliwowymi" – czytamy w raporcie, powołując się na zasady zgłoszone przez SVT, które zostaną przedstawione w połowie tygodnia.

Sztokholm ma szansę stać się pionierem wśród głównych stolic, biorąc pod uwagę zakaz na niespotykaną wcześniej skalę. Propozycja przewyższa wysiłki miast takich jak Paryż, Ateny i Madryt, które również postawiły sobie za cel wprowadzenie zakazu dla samochodów z silnikiem Diesla.

W tym samym duchu niektóre miasta, takie jak Londyn, wprowadziły takie środki, jak strefy niskiej emisji, w których kierowcy starszych pojazdów z silnikami spalinowymi są zobowiązani do uiszczania dziennych opłat za dostęp do centrum miasta.

Nie jest pewne, czy plan zwiększy sprzedaż pojazdów elektrycznych w Szwecji, biorąc pod uwagę obecny kryzys kosztów utrzymania, który wpływa na sprzedaż pojazdów elektrycznych. Mobility Sweden obniżyło niedawno swoją prognozę na 2023 r. dotyczącą rejestracji nowych pojazdów elektrycznych z 40% do 35% wszystkich rejestracji.

W innych miejscach Bruksela zakazała w grudniu ruchu samochodowego, który nie jest niezbędny i nie jest lokalny, na 10 centralnych ulicach miasta. Londyn rozszerzył swoją strefę ultraniskiej emisji w sierpniu, co oznacza jedną z najbardziej ambitnych polityk emisji spalin na świecie. Jednak premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak opóźnił plan rządu Wielkiej Brytanii dotyczący zakazu sprzedaży nowych samochodów z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi do 2035 roku.

W stolicy Norwegii, Oslo, znanej z popularności pojazdów elektrycznych, miejska agencja ochrony środowiska zaleciła wprowadzenie strefy zerowej emisji w centrum miasta. Początkowo w 2025 r. miałby on objąć transport ciężki i ciężarówki, a w 2027 r. samochody osobowe.

Lars Stromgren, lokalny prawodawca, który jest odpowiedzialny za politykę ruchu drogowego, powiedział Bloombergowi: "Chcemy stworzyć lepsze środowisko życia dla ludzi, którzy tu mieszkają i pracują".



Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.zerohedge.com/

Brak komentarzy:

"Weteran brytyjskiej polityki traci tytuł szlachecki po skazaniu za gwałt na dziecku Były lider Demokratycznej Partii Unionistycznej Jeffrey Donaldson został uznany za winnego wykorzystywania seksualnego dwóch dziewczynek."

 Updated 25 Jun, 2026 05:50 Jeffrey Donaldson, były lider Demokratycznej Partii Unionistycznej (DUP), opuszcza gmach sądu Newry Crown Court ...