niedziela, 13 lutego 2022

""Nie dajemy s**t o sankcjach"!!!!!!!!" – rosyjski wysłannik

 Ambasador Rosji w Szwecji nazwał ekspansję NATO "największym zagrożeniem" dla Moskwy

"Nie dajemy s**t o sankcjach" – rosyjski wysłannik

Wiktor Tatarincew, ambasador Rosji w Szwecji, nie przebierał w słowach, gdy w niedzielę ostro upomniał zachodnie sankcje.

"Przepraszam za mój język, ale nie mówimy nic o sankcjach" Tatarintsev powiedział szwedzkiemu dziennikowi Aftonbladet.

USA, Wielka Brytania i UE zagroziły nałożeniem nowych sankcji na Rosję, jeśli zaatakuje Ukrainę. Tymczasem Moskwa zaprzeczyła jakimkolwiek planom ataku na swojego sąsiada.

Rosyjski dyplomata oskarżył USA i NATO o podsycanie napięć w Europie. "Rozszerzenie NATO jest największym zagrożeniem dla Rosji" Tatarintsev powiedział.


NATO odmówiło jednak porzucenia tak zwanej "polityki otwartych drzwi" przyjmowania nowych członków.Rosja dąży do uzyskania prawnie wiążących zapewnień, że zachodni blok wojskowy nie będzie kontynuował ekspansji na wschód. To skutecznie uniemożliwiłoby krajom takim jak Ukraina przystąpienie do sojuszu.

Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.rt.com/russia/

Brak komentarzy:

"USA rozczarowane większością członków NATO – Trump Prezydent stwierdził, że czuje się zawiedziony postawą europejskich sojuszników w czasie konfliktu z Iranem."

 Updated 25 Jun, 2026 05:29 Żołnierze biorą udział w ćwiczeniach NATO w Nienburgu w Niemczech, 20 czerwca 2026 r. © Moritz Frankenberg / pic...